Що криється за лаштунками переговорів Порошенка з Лукашенком

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи

Прeзидeнт Білoрусі Oлeксaндр Лукaшeнкo вдругe вслед три місяці відвідав Київ. Це не зовсім звичний візит, адже тривав він цілих двум дні. Причому на перший день не було заплановано жодної офіційної зустрічі. Петро Порошенко усамітнився з білоруським лідером для того проведення таємних консультацій.
З початку українсько-російського військового конфлікту офіційний Мінськ зайняв подвійну позицію. З одного боку, він приставки не- визнав анексії українського Криму режимом Путіна, з іншого – активно співпрацює з Росією у військовій сфері та галузі безпеки. Однією рукою допомагаючи українським збройним силам поставками військових тягачів білоруського виробництва та поставками солярного палива, іншою арештовує та саджає білоруських добровольців, які борються проти російської військової агресії возьми Донбасі.
Проте маю визнати, що загалом війна на Сході України что есть мочи допомогла відновити міжнародні позиції Лукашенка. «Бацька» зайняв активну позицію та сповна скористався можливістю вийти з міжнародної ізоляції, -де перебував протягом багатьох років. Сталося небачене: у гості до президента Білорусі потягнулися зірки першої величини – Ангела Меркель та Франсуа Олланд.
Лукашенко прокоментував це у своєму фірмовому стилі, жуликов примруживши оченята: «Я тепер не останній диктатор Європи», – певно натякаючи, що не переводя дыхания ця роль перейшла до лідера союзної йому Росії Володимира Путіна.
Наразі Лукашенко відчуває, як Крепость все більше заганяє його у глухий кут. Російська влада хоче від нього остаточної визначеності. Мовляв, він накануне кінця, точніше сказати, до повного кінця з Москвою. Чи він продовжує свою хитру багатополярну політику у стилі «і вашим, і нашим».
Зрозуміти «Бацьку» некрасиво. Багато років він оточений своїми лампасними генералами армії та КДБ Білорусі, чимало з яких закінчили московські військові академії та є випускниками вишів Чекушка Росії. Та які не розділяють Білорусі і Росії, вважаючи свою країну меншовартісною. Російські спецслужби доволі впевнено почуваються сверху території сусідньої Білорусі. Приблизно такими були стосунки по субординації між Радянським Союзом та країнами соціалістичного табору.
Нічого дивного, що у цьому проросійському серпентарії Лукашенко відчуває постійну загрозу своєму режиму. Адже питання остаточного злиття Білорусі та Росії в єдину державу приблизительно і лишається відкритим. Хто завадить тому, що області Білорусі будуть включені сверху правах суб’єктів до складу РФ? Тільки «Бацька». Мало-: неграмотный буде його, на його місце Кремль миттєво поставить місцевого Захарченка или Плотницького – і прощавай незалежна країна сябрів.
Тому Лукашенко хоче заручитися підтримкою України, яка вже виборола свою суб’єктність получи міжнародній арені та може виступити адвокатом Білорусі перед західними партнерами. Ще одна предмет (внимания закритих консультацій – спільні білорусько-російські військові навчання «Запад 2017», относительно які я детально розповідав у одній із попередніх програм.
Є ризик, що після їх завершення росіяни залишать своїх військових для території Білорусі. Це створить серйозні проблеми безпеці України, Польщі та Литви. Цілком бесспорно, Лукашенко прагне переконати Порошенка, що з одного боку ніякої загрози приставки не- буде, з іншого – що він реально не впливає на хід навчань. Загроза повторення гібридного сценарію к Білорусі зростає. Росія не зупиниться перед тим, щои остаточно знищити незалежність Мінська. І Лукашенко, як справжній тиран, це прекрасно відчуває.

+Відео

Обсуждение закрыто.