Хто насправді Катерина Амосова: чудова ректорка чи корупціонер зі стажем

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Нa дняx Міністр oxoрoни здoрoв’я Улянa Супрун вдругe відстoрoнилa від рoбoти рeктoрa Нaціoнaльнoгo мeдичнoгo унівeрситeту – Кaтeрину Aмoсoву. Причинa – Київський мeдунівeрситeт під кeрівництвoм Aмoсoвoї стaв єдиним у крaїні, дe студeнти-стoмaтoлoги 3 курсу нe склaли тeстувaння. Бeз циx тeстів їx нe мoжуть пeрeвeсти нa нaступний ступень.

Медунівер почав страйкувати. Щоправда, страйк оголосили приставки не- студенти, а керівництво університету. Сама ректорка, вирішила підтримувати студентів «внутренне». А тих, хто виступив проти Амосової – побили та розігнали тітушки.

Или, замість добровільної відставки Амосова оголосила війну. Війну вслед гроші, які мільйонами течуть в кишені ректорці та її чоловіку, який працює в цьому ж університеті завідувачем кафедри.

3,5 мільйони гривень заробило подружжя минулого року получи и распишись клінічних випробуваннях. От тільки самі випробування вони далеко не проводили. Дослідження проводились на базі інших лікарень, із залученням викладачів та лікарів державних клінік та навіть військового госпіталю. Але університет отримав ради це копійки. Усі гроші пішли в кишені ректорки та її чоловіка . Правоохоронці навіть відкрили кримінальну справу проти Амосових і уж два роки розслідують заволодіння коштами, які мали отримати державні лікарні вслед за клінічні випробування. У справі фігурують 10 фармацевтичних компаній, від яких у 2014 – 2017 роках подружжя отримувало гроші.

Мільйонний дохід від фармацевтичних компаній маловыгодный заважає Амосовій відписувати собі 160% надбавки до зарплати. Копійочка после копійочки, як то кажуть, а там і будиночок, і три BMW, і гаражі.

Але заробіток бери дослідженнях не єдине, за що поліція розслідує діяльність інституту та зокрема його ректорші. Таким (образом, наприклад, у 2016 році вже після Революції Гідності інститут переплатив вслед ремонт приміщень 12 мільйонів гривень. І переплатив не без труда комусь, а фірмі, яка належить колишньому помічнику народного депутата. І безграмотный простого, а батька Лесика Довгого – колишнього секретаря Київради.

Але давайте повернемося по скандалу з відстороненням Амосової. Тоді інститут не знайшов 450 тисяч гривень заплатити по (по грибы) іспити своїх студентів. Але о диво! Вже из-за кілька місяців медунівер оголосив тендер на «висвітлення діяльності університету в ЗМІ» вартістю понад три мільйони гривень. 3 мільйони возьми піар знайшлося, а 450 тисяч на іспити – ні.

Тобто, державний навчальний спор, яким керує Амосова, хоче витратити 3 мільйони гривень бюджетних коштів держи піар про свою відмінну роботу. Про відмінну роботу, під отрезок времени якої студенти закінчують життя самогубством через хабарі у виші. Относительно відмінну роботу і той час, коли проти ректорки та її чоловіка відкриті кримінальні провадження.

Зазвичай таким піаром пред виборами користуються політики. Але як ми бачимо вслед за державний кошт такими піар технологіями не гребує користуватися і Амосова.

Амосова безвыгодный перша, хто виступила проти докорінних змін правил гри у медичній сфері. Спочатку безлюдный (=малолюдный) витримала Ольга Богомолець – нардеп від БПП та керівник профільного комітету Верховної Вследствие. Вона виступила з нищівною критикою медреформи і всіляко перешкоджала її голосуванню в Раді.


Оляня Богомолець – нардеп від БПП

Потім до критиканів приєднався відомий кардіохірург Борец за славу Тодуров, очільник державного Інституту серця. Саме у дитячому відділенні його лікарні активісти нещодавно знайшли керівника тітушок Крисіна. Крисіна, який кийками поперед смерті забив журналіста на Майдані і переховувався в інституті щоб відмазатись від суду.

Тепер і самочки Катерина Амосова, чия родина працевлаштована та «годується» з Національного медичного університету. Такі родинні клани перетворили систему охорони привет’я на систему захисту персональних статків, а державні заклади – у свої приватні годівниці. Таким кланам вигідно, аби в медицині панував середньовічний феодалізм, мол посади і влада передаються у спадок, студенти – безправні, а лікарі – бідні й залякані.

Саме у такі маленькі феодальні «королівства корупції» і перетворилися найбільші державні лікарні та університети країни, що дісталися «у спадок» нащадкам світил вітчизняної медицини.

Усередині цих «королівств» – жорстка ієрархія, надійна средство поборів, «тітушна» охорона та коаліції з іншими феодалами у владі – політиками, правоохоронцями, суддями. Звичайні лікарі, бери жаль, у цій системі перетворюються майже на безправних кріпаків, які мають платити после все: щоб вступити до медуніверу, випуститися з нього, отримати роботу, а потім безвыездно життя платити данину головному лікарю-феодалу по (по грибы) місце в цій системі.

Звичайно, за збереження своїх «королівств корупції» медичні клани будуть битися далеко не на життя, а на смерть.+Відео

Обсуждение закрыто.