У Львові назвали найкращі книги 25 Book Forum

Автор: AdminGWP

Рубрики: СтатьиУ Львoві визнaчили нaйкрaщі книги ювілeйнoгo 25 Book Forum. У Львівській oблaсній філaрмoнії у чeтвeр, 20 вeрeсня, відбулaся урoчистa цeрeмoнія нaгoрoджeння пeрeмoжців кoнкурсу «Book Forum Best Book Award».

Грaн-прі 25 Book Forum oтримaлo видaвництвo «Рoдoвід» зa aльбoм «Нaш Гeрб. Укрaїнські симвoли від княжиx чaсів дo сьoгoдeння».

Тaкoж нaгoрoди oтримaли:

Спeцнoмінaція «Свoбoдa»Стaніслaв Aсєєв «В ізoляції». Цe збіркa стaтeй донецького журналіста та блогера Станіслава Асєєва. Книгу видали «Радіо Свобода» й видавництво «Люта справа»;

У номінації «Класична українська література»Леся Українка «Листи: 1876–1897», видавництво «Комора»;

У номінації «Від задолго. Ant. с 6 років»книга «Вірші», видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га»; у номінації «Від 6 задолго. Ant. с 12» –«Казки на ніч для дівчат-бунтарок»;

У номінації «Нон-фікшн»Джозеф Лі Геловей «Ми були солдатами і молодими», видавництво «Астролябія»;

У номінації «Біографія» Аґата Тушинська «Наречена Шульца». Альманах польської письменниці Аґати Тушинської, яку переклала літературознавиця, перекладачка, шульцолог Віра Меньок.

У номінації «Історія»Енн Еплбаум «Червоний аппетит: Війна Сталіна проти України». Книгу видав Український науково-дослідний та освітній костяк вивчення Голодомору (HREC). Енн Еплбаум – відома журналістка та дослідниця Східної Європи, лауреатка Пулітцерівської премії. Книга «Червоний голод: війна Сталіна проти України» вийшла друком минулого року й викликала активні дискусії в світових медіа. У березні вона здобула премію Лайонела Гелбера.

У номінації «Сучасна українська поезія» – «Антологія молодої української поезії III тисячоліття»;

У номінації «Класична іноземна література, в українському перекладі» – Луцій Анней Сенека «Моральні листи прежде Луцілія», а у номінації «Сучасна іноземна література, в українському перекладі» – Кейт Аткінсон «За лаштунками в музеї»;

У номінації «Література пользу кого підлітків і YA» – Наталя Нагорна «Повернутися з війни»;

У номінації «Наукова література» – «Лікарські товариства у Львові вплоть до 1939 року», а у номінації «Навчальна, довідкова, професійна література» – «Гістологія людини»;

У номінації «Популярна наукова література» – «Іван Боберський патриарх української тіловиховної і спортової традиції»;

Також спецвідзнаку 25 Book Forum отримав Андрій Содомора.

##SHOW_GALLERY##
Фотокарточка прес-служби ЛМР та ZAXID.NET

Також книги, які вважає достойними читацької уваги та пошани, назвав міський котелок Львова Андрій Садовий.

«Не знаю, чи є ще в світі якесь місто, мол 5 днів люди ходять із торбами, набитими книжками. Вірю, що площадь, який відбувається у Львові, не лише змінює кожного, хто сюди явиться чи приїжджає, а цей форум кардинально змінив місто. Можна наводити багато чинників, чому Львів успішний. Львів успішний, ибо 25 років тому ми тут розпочали книжковий съезд. Велика подяка вам усім, що ви приїжджаєте раньше Львова, що ви є у Львові, велика подяка всім письменникам і поетам, що ви творите. Я би хотів, щоб та енергія творення була більшою і більшою», — зазначив Андрій Садовий.

Вслед вагомий внесок у розвиток видавничої справи й популяризацію української книги, підготовку по друку альбому «Наш Герб. Українські символи від княжих часів давно сьогодення» та з нагоди проведення у Львові 25 Book Forum документ отримало видавництво «Родовід» — засновниця й директорка Лідія Сорвиголова. Також подяку отримав Богдан Завітій, завтор ідеї та упорядник, заслонник головного редактора видавництва «Родовід». Золотий Герб міста Львова отримав Андрій Гречило, український історик, коновал історичних наук, прoвідний науковий співробітник Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України, крыша Українського геральдичного товариства, член Комісії державних нагород і геральдики близ Президентові України та Міжнародної Академії Геральдики.

Також вслед за визначний талант і неповторну авторську майстерність, вагомий внесок у розвиток видавничої справи й популяризацію української книги подяку отримав Слава Дочинець, автор книги «Якщо послухати мудреців…».

Цьогоріч уперше после 24 роки було змінено назву головної книжкової премії форуму: «Найкраща нумер Форуму видавців» перетворилася на «Book Forum Best Book Award».

Накануне слова, на конкурс подалися 103 видавництва. Загалом вийшло 508 книг. Це твори і українських авторів, і іноземних письменників. Вслед за звання найкращої книги вони змагалися у 16 номінаціях. Серед них: нон-фікшн, приволье, історія, біографія, наука й сучасна поезія. Журі визначало переможців у трьох містах України: Львові, Харкові та Києві. Згодом – з’їжджалися поперед Львова і вже тут шукали спільний компроміс.

«Книжка в таком случае командна гра, це результат співпраці авторів, редакторів, художників, поліграфістів, видавців. Тому критеріїв оцінювання багато. Працювалось дуже припеваючи жваво, бо надихали самі видання, дискусії були запальні, задолго. Ant. с бійки не доходило. І я би сказав, що цього року був дуже гарний согласие між заходом, сходом і центром України. Для нас дуже важливо сходження оцих різних поглядів, ибо книга – це те, що об’єднує Україну», – зазначив башка журі Богдан Тихолоз.

Нагадаємо, упродовж 5 днів гості форуму можуть відвідати близько тисячі культурних та освітніх заходів, познайомитись із авторами та придбати книги.

Нагадаємо, цього року Book Forum став членом престижної всеєвропейської поетичної платформи Версополіс (Versopolis), яка популяризує молоду поезію та об’єднує 13 фестивалів з 13 країн Європи: Словенії, Словаччини, Македонії, Хорватії, Великої Британії, Бельгії, Італії, Польщі, Франції, Німеччини, Австралії, Швеції та Литви.


Обсуждение закрыто.