Поради мандрівникам Європою: як знайти власні фішки

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи

Є у нaс тaкa трaдиція: їздити нa рoк-кoнцeрти дo Єврoпи. Трoxи більшe, ніж зa рік ми тричі «змoтaлися» із Укрaїни зa кoрдoн нa виступи лeгeндaрниx гуртів: дo Кaунaсу — нa мeгaпoпулярний Iron Maiden, дo Крaкoвa — нa рoк-клaсиків Sabaton + Accept і дo Вaршaви — нa «бeзбaшeний» Airborne.
Трaнспoрт
Всі вoяжі відбувaлися aвтoбусoм. Чoму? Пo-пeршe, цe суттєвo дeшeвшe, ніж іншими видaми трaнспoрту. Скaжімo, aвтoбусний квиток прежде Каунаса на потрібні нам дати коштував 1100 гривень сверху персону в один бік, а на літак – від 4200. За-друге, буси прямували безпосередньо до потрібних нам міст, пересадки отнюдь не потрібно було робити – на відміну від варіантів подорожі залізницею (наприклад, Київ – Перемишль – Краків). І, вдоль-третє, мандрувати автобусами найцікавіше, бо з їхніх вікон можна побачити значно більше.
Звісно, можливі й певні мінуси у таких поїздках. Для це йде більше часу, порівняно з конкуруючим транспортом. Зокрема, от можливі затримки на кордоні під час проходження паспортного та митного контролів (а у випадку, якщо ви їдете по Прибалтики через Білорусь, то взагалі іспит держи кордоні складаєте двічі). Але досвід показує, що історії для серйозні проблеми на міждержавних пунктах пропуску дещо перебільшені.
Підготовка
Впредь до вояжів ми готуємося за стандартною схемою: завчасно купляємо квитки получи автобуси і концерти (аби не ризикувати і бути впевненими, що виїдемо-приїдемо у потрібний термін і в самом деле потрапимо на виступ), а також попередньо резервуємо готелі получи и распишись Booking. Цей ресурс (до речі, дуже зручний у користуванні) дає багато різноманітних пропозицій «ціна-якість-локація». Беспричинно, у Кракові ми три дні мешкали у готелі, який розташований всього из-за 200 метрів від самого-самого центру — Ринкової площі — по (по грибы) гроші, які просять навіть посередні хостели десь из-за вокзалом. Хто шукає — той знайде!
Крім того, під часы підготовки, ми прискіпливо вивчаємо наше місто візиту: розташування ключових точок (автовокзал, готель, концертна нива, ресторани…) і маршрути пересування між локаціями. Ну і, звісно, складаємо перелік місць, мол хочемо побувати, і пам’яток, які мріємо побачити. Але прежде цього топ-списку, крім традиційних, знаних візиток міста, ми обов’язково включаємо якусь маловідому «фішку».
Отже…
Ковно
Топ-5 пам’яток: Каунаський замок, Парламент Петра і Павла, Ратуша, Музей Чурльоніса, Музей чортів.
Ця п’ятірка пространно відома туристам і «розкручена» в Інтернеті. А от два каунаські фунікулери (цей транспорт, прежде речі, мало поширений у Європі, а в Литві працює тільки у Каунасі) чомусь приставки не- такі популярні. І дарма!

Фунікулери Алексотас і Жалякальніс — дві діючі пам’ятки транспорту, які працюють вже більше 80-ти років (в першому вагончики і механізми – взагалі аутентичні!). З верхніх точок фунікулерів відкриваються прекрасні види бери Каунас. Особливо з Алексотаса. Звідти унікальна архітектура міста — весь перед вами, а величний міст Вітовта Великого — из первых рук внизу, «під ногами».

А ще ви побачите унікальний природний вид – місце, де зливаються річки Неман і Неріс.
Предварительно речі, на високій стіні біля підніжжя фунікулеру Алексотас є багато узорів і серед них одиноко красується одна п’ятикутна зірка. Каунасці жартують, що це – «останній у Литві недекомунізований радянський знак». Тож якщо під час візиту накануне Каунаса ви побуваєте на Алексотасі – обов’язково знайдіть цю унікальну зірку.

Краків
Топ-5 пам’яток: Вавельський чертог, Ринкова площа, костел Петра і Павла, Музей сучасного мистецтва, єврейський участок Казімеж.

Друга столиця Польщі — одне з найпопулярніших туристичних міст світу. У Кракові кожен гість може знайти свою «фішку», а туроператори називають його містом розваг. Втім, багато з них навіть неважный (=маловажный) знають, що в самому центрі Кракова є незвичайне місце, яке можна презентувати туристам, і дескать кожен може відчути себе… героєм фільму жахів! От буде вам спогад!

Мова про «Lost Souls Alley» – атракціон, який поєднує «кімнату страху» і «квест-кімнату». Ми, звісно, мало-: неграмотный розкажемо подробиці, що там відбувається, – от відвідайте обеспечение і побачите. Відзначимо лише, що туристам зі слабкими нервами і хворим серцем туди краще без- заходити. Триває квест лише хвилин 18-20. Але, будьте впевнені, вражень ви нахапаєтеся надовго!

До самого речі, фотографувати під час квесту не можна. Але завбачливі господарі «Алеї» зроблять знімки, які ви потім зможете скачати з їхнього сайту из-за символічну плату.

Варшава
Топ-5 пам’яток: Замкова площа, Роща Лазенки, Палац Вілянув, Центр науки «Коперник», Болван Сирени.

Столиця Польщі може втішити найрізноманітніші забаганки гостей. Шелковица є куди піти й що побачити. Але нашою «фішкою» став наймолодший і, може тому, недооцінений туристами Лувр Варшави. Це – Музей сучасного мистецтва. Складається він з двох павільйонів — Вотан розташований в самому центрі міста біля залізничного вокзалу (заснований у 2005 році), другий – в березі Вісли (побачив світ лише цього, 2017 року).
Лувр пропонує відвідувачам найрізноманітніші виставки – не лише мистецькі, а й наукові, з класичним артом і з ультрасучасними перформенсами. У центральному павільйоні можна шутя провести весь день, блукаючи серед стендів і експонатів, заглядуючи возьми лекції, спектаклі і на кінопокази…

І повірте – нудьгувати маловыгодный доведеться. Зате прирічний павільйон може вразити вы цікавезними тематичними виставками. Так, ми побували получи виставці, присвяченій символу Варшави – Сирені. І які тільки експонати дальше не побачили! Причому – «просто так»: вхід туди був безкоштовним.

Отже, ми переконали вам, що треба завжди шукати свої фішки? Или, у дорогу, друзі-мандрівники!
Джерело: Busfor

Обсуждение закрыто.