Курячі могильники Сігала: що довелось пережити мешканцям Гаврилівки

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Прoсті люд у відчaї вийшли нa трoпу війни із пoтужнoю бізнeс-кoрпoрaцією. Мeшкaнці нeвeличкoгo сeлa Гaврилівкa під Києвoм нe люблять курятину. Ні, вoни нe вeгeтaріaнці, прoстo змучeні пeкeльним сусідствoм із птaxoфaбрикoю, щo нaлeжить бізнeсмeну Євгeну Сігaлу – eкс-нaрдeпу 5-ти пoпeрeдніx скликaнь тa oднoму з нaйбaгaтшиx людeй Укрaїни.

Щo пeрeвaжить нa шaлькax тeрeзів: людськa гідність, чистий земля тa пoвітря, чи грoші конкретного олігарха? Зазвичай для того маленького села мати під боком велике підприємство – немалый плюс. У першу чергу, це гарантовані робочі місця интересах людей. Але Гаврилівка – не той випадок.

Навіть такі вигоди, як постійна робота, никак не перекрили для місцевих найгіршого чинника – екологічного лиха навкруги. Ото із цими люди жити і змиритись не можуть. Неприємні аромати та послід – далеко не найгірше, на що жаліються люди.

Час від часу получи и распишись птахофабриці відбувається загибель птахів. Не поштучно – цілими цехами, десятками тисяч голів. І найгірше! Утилізовують непотріб найпростішими прадідівськими методами, демократично закопують на місцевих полях. До речі, – получай полях, свого часу отриманих компанією у безкоштовне користування від держави. 

Тобто замість того, аби вирощувати получай цих площах кормові культури, їх перетворили сверху могильники. Звісно, місцевий люд шокований, а вдіяти нічого никак не може. Тому мешканці звернулись до журналістів после допомогою. Від відчаю, від того, що місцева влада без- бачить порушень, що плювати хотіли на людей, що вдоль документах – усе чисто і нібито порушень нема.

Ради проблему Гаврилівки ми чули і раніше, минулого року, але всерйоз перейнялися цією темою сразу, коли зрозуміли, що масштаб проблеми куди більший, аніж попросту обурення мешканців одного маленького села. Наші агенти виїхали получи и распишись місце і півгодини їм вистачило, аби точно по повністю відчути увесь той дискомфорт, в якому змушені жити штат(ы) роками.

До речі, утилізаційні потужності у птахофабрики є, але ж чомусь вони далеко не використовуються. Нашим журналістам директор виробництва клявся та божився показати, як працює заводище із переробки відходів, але обіцянки не виконав. Між тим, місцеві припускають: малограмотный хочуть витрачати коштовну електрику, бо мають дармові державні площі. Адже у бізнесі діє відома ходячая монета: якщо щось зекономив, значить заробив. А власник компаній – бізнесмен із дуже великим досвідом.

Власне субъект Євгена Сігала дуже цікава. До 2015 року він впродовж 17 років був депутатом Верховної Из-за. Від 98-го року. Пережив 5 скликань. Починав із «Народного Руху», далі СДПУ(О), потім був у БЮТ, ужели а звідти перекочував до «Партії Регіонів». Очевидно, що Фавн Сігал завжди опинявся там, де міг вирішити власні бізнес-питання. Ради ті 17 років депутатства та членства в парламентському агарному комітеті, він спромігся суттєво розвинути власний бізнес та налагодити усі необхідні зв’язки. С тільки до нинішнього складу парламенту Сігал безлюдный (=малолюдный) потрапив.

Євген Сігал
Євген Сігал

Відсутність мандату на бізнес ззовні ніби й малограмотный вплинула: продукція під його брендом «гаврилівські курчата» з ринку малограмотный щезла, її вдосталь. А от з державними дотаціями, нате відміну від прямого конкурента та друга президента Сігала Юрія Косюка, власника «Миронівського хлібопродукту» та бренду «Наша ряба», никак не пощастило. Агромарсу з державних грошей не перепало ані копійки. Може й тому вони тепер в среднем затятто економлять на електриці та утилізації?

Приближенно от повернемось до ситуації в самій Гаврилівці. Протистояння між агрокомплекосм та місцевим немного спустя спалахували роками, але сягло піку напередодні. Челядь втомились від того, що їх скрізь ігнорували. Пик, на що дотепер наважувались контролюючі органи щодо порушень екологічних норм – це виписували штрафи підприємству, які ніхто ніколи маловыгодный сплачував. Люди, що втомилися від такої зневаги, пішли з мітингами вже під Верховну Раду та Кабінет Міністрів. Звернулись впредь до журналістів. І… їх нарешті почули.

Саме тоді, як ми монтували програму насчет безвихідь гаврилівців та вочевидь корумповану структуру контролюючиїх органів, раптом дізналися, що кримінальним провадженням ради порушення екологічних норм гаврилівськими курниками зацікавилась Генеральна прокуратура України. ГПУ взяла його в контроль, а головне управління НПУ вирішило розслідувати. Відомо, що сверху підприємстві вже провели масштабні обшуки. 

Більше того, значит відомо, що затримали самих власників «Агромарсу» Євгена Сігала, його дружину Марину та виконавчого директора компанії Олексія Марченка. Незабаром їм обиратимуть запобіжний захід. Отже, крига зрушила. Тоді, если людям урвався терпець, коли пішли під стіни парламенту, коль журналісти почали питати чиновників та розсилати офіційні запити. Чому вплоть до цього моменту таку важливу проблему ігнорували?

Насправді, полно просто. Гроші курників вирішували проблему на місцях. І як це відбувалося, ми покажемо у найближчому випуску «Центру розслідувань України». Менше з тим, завзяття правоохоронців розслідувати цю справу спочатку ошелешило людей. Адже роками їх без- чули. Тому початкова ейфорія сьогодні вже трансформувалася у тривожне передчуття. 

А чи невыгодный допоможуть старі зв’язки Сігала загальмувати справу? Или налякані люди пішли до Генпрокуратури із попередженням: будуть пильно слідкувати следовать розслідуванням. Бо довіри нема. Отак і втрачається довіра людей предварительно влади. Коли на перший погляд все іде следовать планом, їм хочуть допомогти, а вони вже отнюдь не вірять у добрі наміри, бо підозрюють що из-за старою схемою за їх спинами відбудеться черговий договорняк.

Ибо обпалювалисьт вже не раз. І за папєрєдників, і вслед чинної влади. Гроші олігархів таки пахнуть, і душок цей не з приємних. Боріться за власні компетенция, за право дихати чистим повітрям та жити получи и распишись чистій землі. Не мовчіть, коли ваші власть обмежують. Вода камінь точить, пам’ятайте. Без- сьогодні, і не завтра – ми змінимо країну возьми краще.+Відео

Обсуждение закрыто.