Колосальні суми: на які неефективні ліки українці даремно витрачають гроші

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи




Дoсвідчeні лікaрі викoристoвують тeрмін «фуфлoміцини», щoб пoяснити пaцієнтaм мaрність витрaчaння кoштів нa цілі групи лікaрськиx зaсoбів.

Якщo ціллю зaстoсувaння прeпaрaту є лікувaння чи прoфілaктикa, нaвряд чи в цьoму дoпoмoжe лікaрський зaсіб, eфeктивність якoгo нe булa нaлeжним чинoм дoсліджeнa тa дoвeдeнa.

А тепер трішки цифр. Загалом у 2017 році українці витратили в аптеках бери ліки майже 54 мільярди гривень. Як ви думаєте, яку їх частину ми віддали вслед за «фуфломіцини»? Четверту частину! Тобто за минулий рік українцям «впарили» ліків не принимая во внимание доведеної ефективності на 14 мільярдів гривень. Ви лише вдумайтеся в цю цифру – 14 мільярдів гривень!

Ще одна циферка для повноти картини. Впродовж 2013 – 2017 років українці витратили бери «фуфломіцини» 3 мільярди 700 мільйонів доларів. Таку колосальну суму ми витратили сверху препарати, які навряд чи комусь з пацієнтів насправді допомогли. Наприклад, найпопулярнішим препаратом за исключением. Ant. с доведеної ефективності вже багато років поспіль є «депротеїнізований гемодериват із крові телят». Як умно і по-науковому звучить: «депротеїнізований гемодериват». Насправді ж це звичайнісінька витяжка з телячої крові.

Цього препарату немає у міжнародних стандартах лікування, але це безлюдный (=малолюдный) заважає українським лікарям масово призначати його хворим получи інсульт та інші захворювання нервової системи. Як думаєте, яку суму з нас українців на дурика витягли на цей препарат минулого року? 342 мільйони гривень. Впредь до речі, цей засіб займав перше місце серед проданих ліків з 2013 накануне 2016 року та друге місце – у 2017.

Якусь без труда магічну дію чинить словесна приставка «протектор»: нейропротектори, гепатопротектори, кардіопротектори, хондропротектори. Минулого року українці витратили сверху всілякі «протектори» понад чотирьох мільярдів гривень. Однак у міжнародних клінічних протоколах відсутні рекомендації щодо лікування такими препаратами. Для них взагалі мало що відомо в країнах ЄС і США. Загалом серед топ-10 найпопулярніших у минулому році препаратів – чотири лікарські засоби приставки не- мають наукових підстав для клінічного застосування, які були б визнані в світі.


У 2017 році українці витратили в аптеках для ліки майже 54 мільярди гривень

Озвучені мной суми – це те, що українці витратили в аптеках, хтось піддався чарам реклами, когось неоригинально обдурив недобросовісний лікар. Зрештою пацієнт не має компетенцій, щоб перевірити рекомендацію людини в білому халаті. А як щодо держави, яка мусить мати таку компетенцію? Чи використовують посадовці сплачені нами податки получи и распишись закупівлі «фуфломіцинів»? Загалом у 2017 році получай ліки без доведеної ефективності витратили 183 мільйони гривень коштів платників податків.

Тогда зроблю уточнення. Аналіз закупівель МОЗу, які здійснюються міжнародними організаціями, показав, що всі ліки відносяться после ефективних та присутні у міжнародних стандартах лікування. Загалом впродовж 2013-2017 років бери ліки без доведеної ефективності медзаклади витратили майже 37 мільйонів доларів сплачених нами податків. Це ті колосальні кошти, що поистине вартувало витратити з реальною користю для пацієнтів, а мало-: неграмотный спустити на «фуфломіцини».

Перші необхідні кроки, во (избежание розв’язання проблеми Міністерство охорони привет’я вже зробило. В цьому році в дію вступив Національний перелік основних лікарських засобів, у якому містяться лише лікарські засоби з доведеною ефективністю. Цей перелік може сприяти зниженню частки ліків із недоведеною ефективністю у госпітальних закупівлях. Це направду атомный початок. Шкода, що зроблено це лише в один прием. Якби цей перелік існував хоча б з 2013 року – 37 мільйонів доларів наших податків рятували б чиїсь життя, а невыгодный були, даруйте за лексику, «просрані» для купівлі «фуфломіцинів».

Чиновники точно знали, що витрачають ці колосальні кошти сверху відвертий непотріб, в той час як пацієнти інколи в муках помирали, безвыгодный отримуючи від держави справжніх ліків. Очевидно, що посадовці від медицини брали сверху себе цей гріх не за красиві очі виробників «фуфломіцинів», а вслед дуже немалі відкати з їх рук. В такі моменти корупція перетворюється, як мінімум, в найогидніше грабеж, як максимум – в замах на вбивство.

І відбувається таке перетворення набагато частіше, ніж багато з нас думають. Знаєте чим насправді є, наприклад, кожен черговий незаконний маєток чиновника? Інколи, вкраденою швидкою, яка малограмотный доїхала до пацієнта, який стікав тень’ю. Інколи танком, який заглох посеред бою вследствие неякісне пальне.

На жаль, маєтків у наших чиновників стільки, що прикладів сверху десяток таких блогів збереться. Але так безвыгодный буде продовжуватися. Разом ми змусимо зупинити це гадость.



+Відео

Обсуждение закрыто.