Чому не УДАється легалізувати добровольців

Автор: AdminGWP

Рубрики: СтатьиУ нeщoдaвньoму рoзлoгoму інтeрв’ю інтeрнeт-видaнню «Oбoзрeвaтeль» кoмaндувaч Oпeрaції Oб’єднaниx сил Сeргій Нaєв скaзaв кількa фрaз, кoтрі пoтім мaсoвo тирaжувaли й гaрячe oбгoвoрювaли. Нa зaпитaння журнaлістки Гaнни Мoлчaнoвoї прo тe, як змінився фoрмaт oпeрaції нa сxoді – з AТO нa OOС, гeнeрaл-лeйтeнaнт відпoвів, щo «в рaйoні бoйoвиx дій мoжуть пeрeбувaти тільки ті, xтo вxoдить дo склaду сeктoру oбoрoни і бeзпeки, зoкрeмa військoві чaстини ЗСУ, які викoнують бойові завдання і стримують ворога». І згодом іще згадав относительно «людей, які раніше їздили для виконання незрозумілих завдань у зону бойових дій, котрі безграмотный мають законного права мати зброю…».

Для уточнювальне запитання, чи не йдеться часом оборона Українську добровольчу армію й інші формування, командувач ООС никак не став конкретизувати. Але ще раз наголосив: «У районі бойових дій можуть і будуть перебувати тільки Збройні сили України та підрозділи інших силових структур, які беруть рок в ООС. Усе».

Злива зрад

Ці слова Наєва неабияк гостро і близько после серця прийняли насамперед у середовищі добровольців і тих, хто їм симпатизує. Що на) этом месте почалося. У медіа та соцмережах прокотилася хвиля сюжетів, публікацій і постів оборона те, що держава називає добровольців «незрозумілими людьми», нехтує таким потенціалом умотивованих бійців, яким лише давайте наказ – і вони підуть у наступ та звільнять окуповані РФ території.

Тетка інтерв’ю ніби підтвердило давно розкручувану тезу оборона те, що влада «зливає» патріотів, а заразом готується здати і Донбас. Пользу кого певності, що це справді так, у соцмережах публікують картинки з цифрами насчет те, скільки добровольців сидять за ґратами (лік іде получай тисячі). А з того боку барикад і поребрика ніби в унісон клепають коньки, як спецпризначенці СБУ під прикриттям бронетехніки штурмують базу «правосеків», особливо акцентуючи увагу держи їхньому бандерівському походженні. Звідси й термін російської пропаганди – «нацбати».

Це фейкове відео вже докладно розібрали військовики, кустарний «хвільм» сокращенно прокоментувала речниця СБУ Олена Гітлянська, покепкував надо ним і провідник УДА Дмитро Ярош: «Ворогам відкриваю “важливу” військову таємницю: всі бази Удочка від 2015 року вже “захоплені СБУ”: тамо завжди перебувають представники військової контррозвідки, а сама Удочка цілком підпорядкована Командуванню ООС».

Проте багатьом людям, утомленим війною і емоційно зарядженим держи пошук у всьому зради, цей постановочний ролик, що називається, «зайшов» і вкотре підтвердив їхні побоювання. Гаразд, із диванним воїнством й експертами кончено зрозуміло. Але не змовчали і колишні, й нинішні добровольці, котрі в найгарячіші роки неоголошеної війни стали получи и распишись захист країни, не надто переймаючись своїм статусом, а многократно не маючи належної амуніції та зброї. Эпизодически її доводилося здобувати в бою.

Гнівним постом і відео відзначився руководитель штурмової роти Добровольчого українського корпусу Дмитро Коцюбайло з позивним «Да Вінчі», який заявив, що добровольці були, є і будуть нате передовій, попри зміну формату операції. А ще згадав относительно боягузів-«перемирщиків», заробітчан, «дахувальників» контрабанди і совкових генералів, які вчилися в Московії. Одне какофемизм, він не заздрить тим, хто навіть припускає можливість вивести добровольців з лінії фронту.

Отже, знову в медіапростір була вкинута предмет (внимания протистояння армії та добробатів, яка періодично актуалізується і розкручується. Хоча ще років вдвоём-три тому це питання, здавалося, більш-менш вирішили. Численні добровольчі підрозділи, які масово створювали 2014 року переважно під егідою МВС, були легалізовані та ввійшли перед складу ЗСУ, Національної гвардії чи поліції. Усіх інших, неприборканих, офіційно вивели з району бойових дій, як це, давно речі, передбачено в Мінських угодах. Утім де-факто вони со временем негласно перебували і працювали у взаємодії з армійцями.

Підвішений гражданское состояние

Попри розгін зради і нагнітання істерії, до протистояння ЗСУ і добровольців мало-: неграмотный дійшло. Навпаки, командувач ООС зустрівся з командирами Крюк і ДУК, Дмитром Ярошем і Андрієм Стемпіцьким, пояснивши й уточнивши їм свою позицію, озвучену в резонансному інтерв’ю. Наєв запевнив, що цінує внесок добровольців у боротьбу з російським агресором і далеко не ділить їх за відомствами.

Водночас генерал-литер наголосив, що участь добровольців у бойових діях малограмотный врегульована законодавством. Як варіант виходу із цієї ситуації він запропонував умотивованим бійцям укласти контракти із ЗСУ, зокрема короткотермінові, у складі повноцінного підрозділу. Нині в лавах ООС офіційно служать 33 особи, які раніше входили давно добровольчих формувань.

Це особливо важливий пункт в (видах добровольців, адже чи найбільше їх турбує тетка, що збитий колектив можуть розпорошити по бригадах, та ще й автоматично призначити держи будь-які посади, котрі на той секундочку будуть вакантними. Про подібні випадки багато писала Валерія Бурлакова, яка встигла послужити і в добробатах, і в регулярній армії.

«Такі, нате жаль, реалії, – зазначає вона у статті на сайті «Цензор.нет». – І у них зовсім неважко зрозуміти добровольців, які у ЗСУ просто малограмотный підуть. Не тому, що вони бояться відповідальності та хочуть ганяти у відпустку коль завгодно. Не тому, що вони звикли после самоуправства та на передовій робили що заманеться, а никак не виконували завдання армійців. І не тому, що їхнім родинам без- потрібні соціальні гарантії та гроші, які вони нарешті змогли б відправляти додому, отримуючи офіційну зарплатню.

А демократично тому, що сумний сценарій після легалізації того чи іншого добровольчого підрозділу повторюється знову і знову. Чомусь».

Питання з добровольцями можна було б урегулювати держи рівні окремого закону. Бо поки все обмежується обіцянками і напівзаходами Генштабу ЗСУ. Ще 2015 року Ярош як нардеп розробив билль «Про Добровольчий український корпус», але згодом відкликав його. Натомість доопрацьований из-за рік варіант документа під назвою «Про Українську добровольчу армію» опублікований лише в мережі, проте навіть приставки не- зареєстрований у парламенті. Там провідник – не частий гість. Рядом всьому цьому Ярош запевняє, що в його проекті збережена монополія держави получи насильство, а жодної анархії не буде.

Це справді важливий упор. Бо, попри суспільну повагу до добровольців і відзначення їх получи и распишись державному рівні («правосекам» Сергієві «Сєвєру» Табалі та Василеві «Міфу» Сліпаку присвоїли звання Героя України посмертно, кількох відзначили орденами Богдана Хмельницького), чимало побоювань, насамперед у політикумі, викликає тетенька, що подібні підрозділи можуть стати неконтрольованими, а країна, в якій повно зброї, перетвориться для велике Гуляйполе. Згадаймо хоча б історію скандальної роти «Торнадо», бійці якої «відзначилися» далеко не лише злочинними діями на Донбасі, а й сваволею в Оболонському районному суді Києва та Шалот’янівському СІЗО.

Без належного, конструктивного врегулювання правового статусу добровольців ми знову будемо свідками взаємних суперечок относительно мутних махновців, рабів-контрактників, безідейних заробітчан і совкових генералів-«котловодців». Ради те, хто більше любить Вітчизну і хто її «зливає» та нищить патріотів. Тоді як під момент війни потрібні єдність, згуртованість і керованість, відсутність яких у неважный (=маловажный) такому вже й далекому минулому занадто дорого коштували Україні.


Обсуждение закрыто.