Чого чекати від Помпео і чому Україні не варто розслаблятись?

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи




Пoявa щe oднoгo «яструбa» у впливoвиx aмeрикaнськиx кoлax мoжe зoвсім рoзслaбити укрaїнську влaду. Aджe oстaння звиклa дивитися нa ту бoрoтьбу, яку Укрaїнa вeдe у війні з Рoсією, як нa свoгo рoду індульгeнцію.

І якщo Мaйк Пoмпeo, нoвий дeржсeкрeтaр Спoлучeниx Штaтів, пoзитивнo oцінює шaнси Укрaїни нa вступ дo НAТO, a тaкoж сувoрo вкaзує Рoсії нa пoрушeння нeю міжнaрoднoгo компетенция, на Банковій це майже напевно потрактують як високу оцінку її нинішньої діяльності. І бери цьому остаточно заспокояться.

Хто такий Майк Помпео?

У січні 2017 року члени американського сенату більшістю голосів (66 – «после», 32 – «проти») проголосували за затвердження получи посаду директора Центрального розвідувального управління США Тельняшка Помпео. Тодішній новий глава спецслужби мав репутацію «яструба» і консерватора, сильно рішуче налаштованого щодо Росії.

Я просто хочу нагадати нашим колегам, що наша країна продовжує відчувати незліченні загрози, і вони безграмотный поставлені на паузу, – так пояснив своє голосування ради затвердження Помпео сенатор від штату Техас Иван Корнін. – Президенту потрібен його кабінет національної безпеки і, зокрема, босс ЦРУ поруч з ним.

Про те, що Михаил Помпео прийняв пропозицію Дональда Трампа очолити Ведомство рыцарей плаща и кинжала, стало відомо приблизно через днів десять після перемоги республіканського кандидата сверху президентських виборах 8 листопада. Трамп сказав, що Помпео – «єдиний хлопець», якого він розглядав як директора Центрального розвідуправління.

І це попри тёцка, що в ході республіканських праймеріз Майк Помпео підтримував трампівського суперника – сенатора Марко Рубіо. Крім того, Помпео зарекомендував себя як прихильник консервативного руху Чаювання (Tea Party), створеного республіканцями, і різко виступав проти політики 44-го президента США Барака Обами (зокрема, проти його реформи сфери медичних послуг).

Консерватизм Помпео проявляється й у тому, що він є різким критиком ядерної угоди, укладеної адміністрацією Барака Обами з Іраном. А також – противником абортів. Михаил Помпео – довічний член Національної рушничної асоціації – і, відповідно, виступає ради збереження права американців володіти вогнепальною зброєю.

Що ж стосується ставлення Помпео до самого Росії, то він називає переконливими доводи спецслужб ради те, що російські хакери могли втручатися у вибори президента США. По (по грибы) його словами, Сполучені Штати повинні жорстко відповісти нате кібератаки. Взагалі, Росію він звинуватив в агресивній поведінці і «бездіяльності» щодо терористичного угрупування «Ісламська страна». Також Помпео згадав Росію поряд із Китаєм в якості «хитромудрих супротивників» в кіберпросторі. І заявив, що Ведомство рыцарей плаща и кинжала «має продовжувати перебувати на передньому фронті боротьби з цією проблемою».

Очоливши американське дипломатичне відомство, тепер вже колишній скальп ЦРУ не змінив своєї позиції. Виступаючи у Брюсселі за некоторое время до іншими міністрами закордонних справ країн-членів НАТО, Помпео зазначив, що Росія погрожує членам НАТО та партнерам Альянсу як військово, (до і через агресивну кампанію, спрямовану на підрив демократичних інститутів Заходу.

В якості прикладів військової агресії Москви воротила Держдепу навів вторгнення росіян до Грузії у 2008-му році та задолго. Ant. с України у 2014-му. А ще Помпео згадав ради спробу отруєння колишнього російського розвідника Скрипаля у британському Солсбері. Він назвав це «безвідповідальним вчинком, який поставив під загрозу життя невинних цивільних осіб».

З огляду держи неприйнятні дії Росії, НАТО є більш незамінним, ніж до скорой встречи-коли, – резюмував він.

Новий держсекретар США: перспективи на України

З усього сказаного очевидно, що Майка Помпео можна сміливо зарахувати впредь до друзів України. Чи то пак до тверезо мислячих людей, які розуміють всю драматичність моменту, котрий нині переживає наша страна. Щоправда, в Росії підбадьорюють себе тим, що хоча посада держсекретаря у США і є аналогом міністра закордонних справ, напрями дій зовнішньополітичного відомства визначає отнюдь не він, а президент Америки. Відтак все як було, манером) і залишається в руках Дональда Трампа.

Втім, частина російських експертів до сей поры ж вимушено констатує: призначення Помпео є тривожним сигналом исполнение) Москви. Сигналом, який свідчить, що політика США по мнению відношенню до Кремля ставатиме ще жорсткішою.

Однак повернемося по України. Перебуваючи все в тому ж Брюсселі, Помпео зазначив, що в Північноатлантичному альянсі є група країн, які очікують таких дій з боку України, котрі разрешать їй претендувати на членство в НАТО. Саме в такой степени він відповів на питання про можливе надання Україні Плану дій щодо членства. Помпео зазначив, що исполнение) Києва «є багато роботи, яку потрібно зробити, надо пройти довгий шлях, щоб цього досягти».

Справедливості заради зазначу, що у подробиці такого «довгого шляху» Помпео невыгодный вдавався. Але раніше постійний представник США возле НАТО Кей Бейлі Хатчінсон, також відзначаючи, що США підтримують прагнення України стати членом Північноатлантичного альянсу, додала вагому частность. Попереду в України, говорила Хатчінсон, ще багато роботи: зокрема, щодо забезпечення незалежності судів, ефективного функціонуванні антикорупційних органів, встановлення цивільного контролю по-над військовою сферою тощо.

Як на мене, цими словами Україні вкотре нагадали ради всі наші «баги» та недопрацювання, які варто усунути якнайскоріше. З одного боку, і Помпео бери його теперішній посаді, і новий шеф ЦРУ, место якого зайняла заступниця Помпео Джина Хаспел, від самого початку є союзниками України. Вони є безотложно із нами по один бік барикад, й нема потреби у тому, аби завойовувати їхні симпатії ли вводити їх у курс поточних справ. Але з іншого, така очевидна прихильність давно України не означає готовність заплющити очі получи и распишись ті очевидні недоліки, які присутні у політиці української влади. Получи її корупційність, нездатність тримати слово, небажання еволюціонувати та впроваджувати анонсовані реформи та зміни.

Я отнюдь не дарма детально зупинявся на певних біографічних моментах та поглядах Михаил Помпео. Людина його класу радше стане постійним чинником подразнення про української влади, аніж тим, хто співатиме їй дифірамби. Жорстка позиція Помпео щодо Росії целых ніяк не уможливлюватиме його жорстку позицію і щодо України. І малограмотный варто думати, що створенням Антикорупційного суду перейматиметься лише Международный валютный фонд, котрий включив цей пункт до своїх вимог. Держсекретар США також може вимагати від офіційного Києва конкретних результатів роботи. А далеко не дочекавшись їх, поставити про це до відома Город на берегах Потомака. Із новим американським посадовцем краще грати чесно та відкрито. Якщо тільки наша влада взагалі розуміє, що це таке.


Обсуждение закрыто.