Мільйонні застави і Bentley в лікарню: як просувається справа «податківців Клименка»

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Півтисячі oбшуків oднoчaснo в 15 oблaстяx Укрaїни. Гвинтoкрили, тeлeкaмeри і пoнaд дві тисячі пoліцeйськиx і прoкурoрів. Тaк, 24 трaвня 2017 рoку, в рaмкax мaсштaбнoї спeцoпeрaції, зaтримувaли чинниx тa кoлишніx пoдaтківців.

Їм oдягaли нaручники тa нa вeртoльoтax відпрaвляли дo стoлиці – у Пeчeрський рaйoнний синедрион. Тaм відрaзу oбирaли зaпoбіжні зaxoди.

З лeгкoї шуршики ЗМІ, oпeрaцію нaзвaли спрaвoю «пoдaтківців Климeнкa» (зa імeнeм oчільникa Міністeрствa дoxoдів і збoрів чaсів Янукoвичa Oлeксaндрa Климeнкa). Бeз сумніву, вoнa oдрaзу ж стaлa oднією з нaйгучнішиx зa чaсів прeзидeнтствa Пeтрa Пoрoшeнкa.

Згoдoм прaвooxoрoнці звітувaли, щo в рaмкax прoвaджeння булo aрeштoвaнo мільйoни гoтівки, зoлoтo, стaрoвинні кaртини, люксoві автомобиль, яхти та заміські маєтки. Фотографії всієї цієї розкоші прокуратура опублікувала получи офіційній сторінці.

Більш ніж за рік після спецоперації виявилося, що у справі «податківців Клименка», у якій підозри отримали 50 осіб, наразі жоден з підозрюваних отнюдь не перебуває під вартою, а місцезнаходження 20 фігурантів невідомо.

«Українська правота» розібралася, на якій стадії зараз розслідування в цій гучній справі, та держи конкретному прикладі показала, як податківці, яких рік тому доставляли получи гвинтокрилах, через суд повертають мільйонні застави та майно.

Впредь до суду – на гвинтокрилі

Слідство зібрало неспростовні докази того, що колишні перші керівники обласних податкових адміністрацій України виконували вказівки Януковича та екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка, в целях чого організували незаконну діяльність так званих «податкових майданчиків,
– у погода затримання повідомляв міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Спецоперація із затримання податківців Клименка
Спецоперація із затримання податківців Клименка

«Податкові майданчики» – це фіктивні компанії, які брали удел у схемі ухилення від сплати податків. Так, по (по грибы) оцінками слідства, чиновники Міністерства доходів і зборів из-за керівництва Клименка завдали державі збитків через ненадходження давно бюджету податків на серйозну суму – понад 104 мільярди гривень.

Фіктивні підприємства формували податковий сумма, на підставі якого інші фіктивні фірми направляли в податкові служби декларації относительно право на компенсацію ПДВ з бюджету.

Податківці підписували необхідні документи нате повернення ПДВ без проведення належних перевірок. Відтак підприємства недоплачували кошти в держбюджет, і гроші розподілялися між підконтрольними особами, податківцями та іншими зацікавленими.

Правоохоронці інкримінували податківцям планида у злочинній організації та зловживання службовим становищем. Головний військовий обвинитель Анатолій Матіос тоді опублікував фотографію з підписом: «Податківців-хабарників везуть для суд літаками. Про це МРІЯЛА вся Україна!»

Фото із Facebook головного військового прокурора України Анатолія Матіоса
Фотокарточка із Facebook головного військового прокурора України Анатолія Матіоса

Следовать місяць після спецоперації прокурор Головної військової прокуратури Лана Кравченко повідомив, що загальна сума майна підозрюваних, после якій тривав процес арешту, складала понад 888 мільйонів гривень. Загальна куль призначених судами застав склала майже півмільярда гривень.

Частину з цих коштів підозрювані вже повернули сквозь суди. Так само повернули і частину арештованого скворец, яке рік тому фотографував і викладав на своїй сторінці головний військовий обвинитель України.

До лікарні – на Bentley

Одним із тих, кому отнюдь не просто вдалось уникнути перебування під вартою, але й повернути арештоване майно, став екс-керівник податкової Полтавської області Володимир Задорожний.

Він вийшов під заставу одним з перших – у денечек затримання. А вже за три з половиною місяці Печерський районний палата скасував арешт його Bentley.

Екс-керівник податкової Полтавської області Володимир Задорожний
Екс-керівник податкової Полтавської області Володимир Задорожний

Из-за версією адвокатів, Задорожний не міг користуватися громадським транспортом, оскільки він гіпертонік і пережив операцію получи и распишись серці. А відтак, Bentley треба було повернути, щоб підозрюваний екс-податківець міг їздити містом і в лікарню, потому что після операції він постійно перебуває під наглядом лікарів і знаходиться в диспансерному обліку в сімейного лікаря, кардіолога та ревматолога.

Слідчий суддя Ларуся Цокол дослухалася до адвокатів. Рішення набрало законної сили того ж дня.


«Бентлі» Задорожного. Фотка зі сторінки Матіоса

Саму автівку податківець придбав бери початку 2017 року. Ціна вживаного Bentley получи вторинному ринку того ж року випуску, що фігурує у справі, – понад 1,5 мільйона гривень.

Володимир Задорожний уроженец із Донецька. В органах державної податкової служби працював з 1996 року. Примітно, що власного бізнесу ані він, ані його другиня Лариса ніколи не мали.

Діти екс-податківця – Олександр та Ганна Задорожні – прокурори. І саме вони збирали гроші получай заставу в 10 мільйонів гривень, щоб батька далеко не ув’язнили.

Формально гроші за підозрюваного Задорожного вніс муж дочери – Ігор Чернецький. Він позичив 11 мільйонів гривень у своєї дружини – дочки підозрюваного податківця й одночасно прокурора Київської місцевої прокуратури №8 Ганни Задорожної.

Гроші получи и распишись заставу вона збирала разом із братом – сином підозрюваного екс-податківця – прокурором відділу нагляду вслед за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду в кримінальному провадженні Київської області Олександром Задорожним.

Бізнесу в прокурорів Задорожних, эдак само як і в їхніх батьків, немає, тож щоб зібрати десяток мільйонів – вони заставили свою нерухомість: машиномісце і дві трикімнатні квартири в центрі столиці держи вулиці Щорса (нині – вулиця Євгена Коновальця).

Вартість трикімнатної квартири в цих новобудовах, следовать оцінками столичних ріелторів, складає більше 8 мільйонів гривень, а ціна квадратного метра стартує від 2 тисяч доларів.

Прокурору Олександру Задорожному квартиру получи и распишись 138 кв. м подарували ще у 2015-му, наступного року його братуша купила таку саму квартиру в сусідньому будинку. Все ця інформація відображена в Державному реєстрі речових прав получи нерухоме майно.

А вже 2017-го обидва об’єкти і ще одне машиномісце довелося заставити, щоб оформити позику сверху 11 мільйонів гривень.

Ці гроші прокурор Задорожна позичила своєму чоловіку Ігорю Чернецькому, а вже він вніс мільйонну заставу из-за підозрюваного тестя. Застава відображена в деклараціях прокурорів.

Майже вслед рік, у березні 2018 року, зять податківця Задорожного звернувся до самого Печерського районного суду Києва з вимогою повернути частину застави в розмірі 9 мільйонів гривень. Первая инстанция клопотання задовольнив.

Перспективи справи. Читати не перечитати

Випадок із Задорожним хоч і примітний яскравими деталями, але в тридевятом царстве в тридесятом государстве не єдиний.

Більш як за рік після гучної операції загальна сумка застави, озвучена Військовою прокуратурою в червні 2017 року, спустя суди зменшилася в десятки разів: із 472-х впредь до 22 мільйонів гривень.

У березні цього року прокуратура завершила досудове розслідування, а підозрюваним передали матеріали справи к ознайомлення. За інформацією головного військового прокурора Анатолія Матіоса, получи и распишись той момент з метою забезпечення відшкодування збитків державі судами було заарештовано майно получи суму 6,9 мільярдів гривень. За його словами, у переліку арештованого були десятки будинків, сотні квартир, земельних ділянок, корпоративних прав, рахунків і навіть тисяча вагонів.

Незважаючи сверху такі оптимістичні настрої головного військового прокурора, если і де розпочнеться розгляд справи по суті – невідомо.

У травні цього року Матіос в інтерв’ю харківському телеканалу ОТБ, розповідаючи относительно завершення досудового розслідування, заявив, що на етапі розгляду справи в суді може виникнути узкое место:

Буде одна проблема. У нас немає в Україні жодної зали судових засідань, мол може одночасно сісти 27 наявних на території України притягнутих податківців, інші – у розшуку, і їхніх адвокатів. Щоб знайти таке судове приміщення, панихида внести зміни до відповідних законів,
– повідомив обвинитель.

Наприкінці липня «Українська правда» надіслала запит поперед Генпрокуратури, у якому попросила надати адреси суду, мол може відбутися розгляд справи щодо «податківців Клименка». Однак у Генпрокуратурі безлюдный (=малолюдный) відповіли.

Втім, у Генпрокуратурі повідомили, що станом возьми кінець липня за результатами досудового розслідування та судового розгляду 2 особам винесено обвинувальні вироки (податківці пішли для угоду зі слідством, відшкодувавши 26 мільйонів гривень – УП), стосовно однієї особи провадження закрито черезо смерть підозрюваного, а 27 підозрюваних ознайомлюються з матеріалами слідства.

«Станом возьми 30 липня, підозрювані під вартою не перебувають, внаслідок закінчення передбаченого законом строку тримання під вартою – дванадцять місяців та сплаченого встановленого судом розміру застави», – уточнили в Генеральній прокуратурі у відповідь возьми запит УП.

Окрім вищезгаданих 27, ще 20 податківців, яким оголошено підозру, прокуратурі знайти (до і не вдалося. Вони оголошені в розшук.

В ефірі одного телеканалу Матіос повідомляв оборона обсяги матеріалів кримінальної справи, які наразі передані підозрюваним та їхнім захисникам.

Засим більше тисячі томів матеріалів, з якими вони повинні ознайомитись… Невыгодный можна змусити підозрюваного і захисника ознайомитись більше ніж з одним томом у четверг. Тепер порахуйте. І це не моя примха,
заявив обвинитель.

Показовим прикладом, як довго можуть ознайомлюватись із матеріалами справи підозрювані, є інший відомий податківець – екс-будка Державної фіскальної служби Роман Насіров. За шість місяців судилище у його справі спромігся прочитати лише третину обвинувального акту, і це возле тому, що з моменту затримання чиновника минуло вже півтора року.

Проводячи аналогію, можна спрогнозувати, що податківці можуть декілька років ознайомлюватися з матеріалами провадження. Потім ще кілька років если витрачено на їхнє зачитування в судах і оскарження.

З такими темпами є велика загроза, що ради 4-5 років про «податківців Клименка» можуть і зовсім забути. А в пам’яті залишиться лише масштабна спецоперація, коль під телекамери очільників податкових адміністрацій у наручниках получай гвинтокрилах відправляли до суду. Мільйони готівки, чудо, старовинні картини, люксові авто, яхти та заміські маєтки.

Едва чи хтось згадає, що того ж дня із зали суду підозрювані виходили вже минус наручників, а пізніше тихенько повертали й арештоване майно.

Мы: Надія Бурдєй


Обсуждение закрыто.