Южаніна хоче перекрити схему ввозу «евроблях»

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
У кoмітeті Вeрxoвнoї рaди з питaнь пoдaткoвoї тa митнoї пoлітики дaвнo мріють прo дoстoйний виxід з ситуaції, щo склaлaся нaвкoлo автомобілів получи іноземній реєстрації. І вже згодні навіть на амністію, але активісти «євробляхарів» вимагають схему.

Протистояння між власниками автомобілів бери іноземній реєстрації та митників і податківців загострюється с кожним средь бела дня. Причому, з кожним днем кількість автомобілів на “евроблях” в нашій країні стає полно більшою, а вимоги людей, що на цих машинах їздять, кончено вагомішими.

Нещодавно народний депутат Олександр Кірш заявив для ініціативу розмитнити автомобілі на іноземній реєстрації “за символічну плату”. Цю пропозицію більш пространно прокоментувала Ніна Южаніна, голова комітету Верховної В угоду України з питань податкової та митної політики.

“Це варіант виходу з ситуації, (як був використаний) в республіці Молдова. “Символічний збір” — це обозначать для республіки Молдова 30% від діючої ставки про акцизного податку, який заплатили громадяни Молдови, щоб мати можливість зареєструвати автомобілі в Молдові і потім стати вже сверху законні рейки, і не зловживати нормами митного законодавства”, — сказала Ніна Южаніна в ефірі радіо “Голос столиці”.

Из-за словами пані Южаніної, Молдова мала ті ж проблеми, що і Україна: дірки в законодавстві дозволили великій кількості громадян внести автомобілі з іноземною реєстрацією, використовуючи ті ж схеми, які використовуються за один прием в Україні.

Тому вона пропонує спочатку дати можливість громадянам розмитнити автомобілі ради певною ставкою і поставити їх на облік. “І друга частина — паралельно затащить зміни в законодавство, які в подальшому заборонили б назавжди зловживати нормами, які с ходу були використані людьми, які завезли автомобілі, поміщаючи їх в устав транзиту або тимчасового ввезення”, — сказала Ніна Южаніна.

Получи перший погляд така пропозиція звучить непогано, але вона створює нерівні умови. Ті хто встиг пришить автомобілі, зможуть їх легалізувати за невелику суму, а інші громадяни без- будуть мати можливості ввозити автомобілі за тими ж ставками. Тому компромісним варіантом і в целях громадян і для держави може стати розробка прийнятної схему ввозу автомобілів в Україну.


Обсуждение закрыто.