Як за 4 роки після Революції Гідності «судді Майдану» стрімко піднялися кар’єрними сходами

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи

Судді, щo свoгo чaсу зaбoрoняли прoтeсти, тим сaмим дoзвoляючи «Бeркуту» рoзгaняти мирниx прoтeстaнтів дoсі зaлишaються нeпoкaрaними. A oкрeмі із ниx стрімкo піднялися кaр’єрними сxoдинкaми зa 4 рoки після Рeвoлюції Гіднoсті.
Ми всі пaм’ятaємo, як під чaс Рeвoлюції Гіднoсті судді зaмість встaнoвлeння правосуддя та захисту невинних, стали слухняним каральним інструментом у руках влади. Сотні суддів виносили протизаконні рішення для арешт поранених та невинних активістів, забирали полномочия у автомайданівців за участь у мирних акціях, забороняли мирні зібрання. Після революції ми очікували швидкого очищення судової системи. Пройшло 4 роки. І що ми маємо?
Жоден з суддів, чиїми руками санкціонували розгони Беркутом – безвыгодный поніс кримінального покарання. Звільнено лише 15% «суддів Майдану». Решта ж, а це понад 300 суддів числом всій країні –і далі продовжує працювати, ба більше – отримують підвищення ровно по кар’єрі за прихильність до вже нової «постмайданної» влади.
Наприклад, суддя Золотніков, який під время Революції Гідності підтримав рішення про заборону мирних зібрань возьми центральних вулицях Одеси, став суддею Верховного суду. Нового Верховного суду, який мав бути реформованим та в якому мали працювати чесні та порядні судді.

Трьох суддів, які карали учасників поїздки Автомайдану давно Межигір’я, на четверту річницю акції призначають для посади безстроково. Нещодавно Вища рада правосуддя безстроково призначила суддю з Рівного, яка в часи Майдану забороняла мирні зібрання.
Київ 2014, Течение Незалежності

Уникнув звільнення і відомий на всю країну суддя-баночник Микола Чаус, якого НАБу взяла під полоса закопування хабара в розмірі 150 тис. доларів в банці для задньому подвір’ї. Саме він за часів Майдану забирав карт-бланш в автомайданівців.

Серед суддів, які уникнули звільнення вслед за порушення присяги є і такі одіозні працівники Феміди, як Богданка Санін, Євген Аблов, Віктор Кицюк, Олена Мєлєшак, Олександр Гриненко. Вища Ада правосуддя вирішила, що порушення у діях цих суддів є, але їх приставки не- достатньої для звільнення.

Нагадаю, що Аблов зобов’язав Беркут розігнати Площадь у ніч з 10 на 11 грудня 2013 року. Санін забороняв мирні зібрання получи и распишись Майдані. Інші четверо позбавляли прав керування власників автомобиль за поїздку в Межигір’я.

Владислав Дев’ятко, який також позбавляв прав керування власників (авто)машина за поїздку в Межигір’я, взагалі не притягувався поперед відповідальності у зв’язку із закінченням строків. Ба більше, він є головуючим у справі держзради Януковича.

У квітні 2014 року ухвалили Норма «Про відновлення довіри до судової влади», який передбачав перевірку суддів, які під часок Майдану вносили рішення з очевидними ознаками свавільності.

Вища Ада правосуддя практично закінчила розгляд дисциплінарних проваджень ради цим законом стосовно «суддів Майдану». Більшість суддів, які виносили свавільні рішення неважный (=маловажный) понесли жодного покарання. Більшість з них продовжує щодня здійснювати «правосуддя».

Загалом надійшла 351 заява щодо «суддів Майдану». З них звільнили лише 37 суддів.

Чи відповідають ці результати очікуванням суспільства? Питання риторичне.

Ба більше, 13 лютого Вища кваліфікаційна комісія суддів змінила процедуру атестації суддів. Тепер документи, що можуть свідчити для недоброчесність суддів, розглядатися не будуть.

Сутички нате Євромайдані

Якщо раніше Громадська рада доброчесності могла ветувати суддів Майдану, ведь тепер таку можливість скасують. Усі судді Майдану, які уникли звільнення завдяки рішенням Вищої вследствие правосуддя, збережуть свої посади і під час кваліфікаційного оцінювання.

Це, фактично, зводить нанівець всі можливості громадського контролю в судовій реформі та переобранні суддів. І ще некогда свідчить про необхідність створення прозорого антикорупційного суду. Інакше судді надалі будуть займатися круговою порукою. Раз того, категорично не можна створювати новий палата зі старих «кривосуддів». Тих, хто забороняв Базар, тих, хто не може пояснити елітні будинки та ВІП-автомобиль.

Ми маємо обрати туди принципово нових людей. Из-за новою процедурою. Не лояльних до Президента, а чесних і принципових, які готові будуть піти проти системи, як чотири роки тому ми пішли проти роти беркуту, щоб ми отримали объективная возможность будувати нову країну.

+Відео

Обсуждение закрыто.