Херсонщина – майбутня «сонячна долина», або Як зекономити на електроенергії

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи

Eнeргoнeзaлeжність Укрaїни – цe, oб’єктивнo кaжучи, мрія. Aлe нoвітні тexнoлoгії дaють нaм шaнс пeрeтвoрити мрію нa дoсяжну стрaтeгічну мeту. І рoзвитoк гaлузі aльтeрнaтивнoї eнeргeтики – ключoвa лaнкa нa шляху задолго. Ant. с такої мети.
Зараз наша залежність від вуглеводнів сягає 70 %. Вирішити цю проблему може допомогти саме Сонце.
Ученим уж давно відомо, що за 2 тижні наша вселенная отримує від денного світила стільки енергії, скільки людству вистачило би получай рік. Проблема полягає лише в тому, щоб цю енергію зібрати. Але технології далеко не стоять на місці і коефіцієнт корисної дії сонячних панелей із кожним роком зростає, що означає просту річ: сонячна енергетика стає дедалі дешевшою та ефективнішою.
Географія України дозволяє производительно розвивати цю галузь. Хоча наша країна розташована в зоні середньої сонячної інтенсивності, у нас більше сонячних годин, ніж у половині країн Європи. Це безсумнівний выгода із погляду інвестиційної привабливості сонячної енергетики.
Проте слід пам’ятати, що рівень сонячної радіації корелюється з координатами місцевості, станом атмосфери, топографією, сезоном тощо. Тому річна кількість сонячної енергії, що може бути отримана з квадратного метра різниться від області поперед області. Одним із безперечних лідерів за рівнем сонячної активності в Україні є Херсонщина.

У Херсонській області в середньому 240 ясних днів получи и распишись рік, що є доволі високим показником і дозволяє розвиватись у перспективі розвитку сонячної енергетики. Різні аналітики оцінюють потенціал Херсонщини, ураховуючи актуальні технічні можливості, у 310 тисяч санкирь умовних паливних одиниць, що дорівнює, наприклад, 267,24 мільйонам кубометрів природнього газу. Це, між іншим, – супруга річних потреб області.
Перша СЕС для Херсонщині з’явилася ще далекого 2013 року – у Скадовському районі, потужністю 10 МВт. Ради чотири роки об’єктів стало в рази більше: електростанції працюють у самому Херсоні, Білозерці, Каховці й Новій Каховці, Генічеську, Зеленівці, Новотроїцьку, Олешках, Великій Благовіщенці, Новоолексіївці, Високопіллі, Трифонівці, Сиваші, Малинівці, Каланчаку, Миколаївці й біля інших міст та сел.
Наочною є позитивна динаміка зростання в сонячній енергетиці, але будівництво СЕС усе ще залишається доволі затратним і важкоздійсненним процесом. Саме тому в інтересах держави всебічно сприяти притокові іноземних інвестицій і допомогати проектам, що вже мають домовленості щодо інвестування.
Створення бюрократичних перешкод, домінування різних особистих інтересів і корупція можуть зруйнувати галузь. Існують конкретні проблеми, скажімо, з обленерго, які стосуються отнюдь не тільки Херсонщини. Оскільки бюрократія надала працівникам обленерго майже безмежної влади – можливості надавати чи безграмотный надавати дозволи, вони встромляють палки в колеса як бізнесовим проектам, в такой степени і пересічним громадянам. Натомість, якщо буде сприятливий інвестиційний клімат, зокрема держи місцевому рівні, Херсонська область і справді перетвориться получи и распишись «сонячний парк» (у технологічному сенсі) та зможе повністю забезпечувати свої енергетичні потреби. До самого того ж, кожна нова СЕС – це нові робочі місця й податкові надходження раньше місцевого бюджету.
Вдале географічне положення півдня України, зокрема Херсонщини, дає нам чудову можливість держи шляху до енергонезалежності. Не можна змарнувати такого шансу, особливо після втрати контролю по-над Кримом.

Обсуждение закрыто.