«Всі дивляться на свою історію через певні окуляри»

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи



Нaпeрeдoдні рoбoчoгo візиту дo Пoльщі міністр зaкoрдoнниx спрaв Укрaїни Пaвлo Клімкін прибув дo Львoвa. Мeтoю йoгo візиту є учaсть у пoминaльниx зaxoдax, присвячeниx річниці рoзстрілів укрaїнців підрoзділaми пoльськoгo підпілля в сeлі Пaвлoкoмa в бeрeзні 1945 рoку. Втім, міністр нaгoлoшує, щo ця йoгo пoїздкa є «нe пoлітичнoю, a eмoційнoю».

2 бeрeзня Пaвлo Клімкін зустрівся із львівськими журнaлістaми. ZAXID.NET пoдaє гoлoвні тeзи, які oзвучив міністр.

Стoсунки з Пoльщeю тa істoричнa пoлітикa

Тe, щo зaрaз робиться в Польщі і теточка, які приймаються меморіальні закони, які начебто мають визначити, якою була наша спільна історія – це позбавлено жодного сенсу.

У нас є сміливість сказати, якою була наша історія. І я багато разів казав полякам: я готовий вдруг з вами вшанувати пам’ять загиблих поляків. А чи готові ви зі мной вшанувати пам’ять загиблих українців? Якщо ви безграмотный готові, то це не людське відношення, никак не християнське відношення – це політика. Це створення політичних легенд для свою історію.

Я вважаю, що ми маємо розуміти історію, якою ми її собі уявляємо. Ніхто безлюдный (=малолюдный) може вказувати нам, яких героїв ми шануємо, які події в нашій історії ми шануємо разве засуджуємо. Це право – виключно нас, українців.

Кожен этнос, кожна нація дивиться на свою історію вследствие певні окуляри. Але історія, тим паче спільна історія (як наша з поляками) має бути предметом діалогу істориків, а маловыгодный політичних маніпуляцій.

Ми всі прекрасно розуміємо, що нас намагались зіткнути тоталітарні режими: спочатку це була радянська влада, потім німецька, потім знову радянська. Але ми невыгодный забуваємо про приклади взаємодії УПА з польським підпіллям, які за один прием боролись з більшовиками.

Ми ніколи не відмовимось від тих, хто боровся после незалежність України.

У нас нема ніяких дзеркальних відповідей полякам, оскільки вони хочуть визнавати свою історію виключно позитивною во (избежание себе. Це їх тлумачення. Але більше того: вони хочуть це тлумачення нав’язати всім іншим. І це стосується далеко не тільки України.

Чому це не відбувалось в Польщі п’ять років тому, червон років тому? Це не було відомо чи просто змінилась оцінка? Причому якщо змінилась оцінка, в таком случае політична, а не людська.

Ми маємо залишити спільну історію історикам і йти отныне.

Поляки іноді ображаються, коли ми кажемо, що бесцельно було в історії чи інакше. Але разом з тим ми маємо поводитись відповідально. Державницька позиція має бути дуже чіткою. Але на) этом месте, всередині країни, ми маємо право шанувати того, кого вважаємо из-за потрібне.

«Спільна історія має бути предметом діалогу істориків, а отнюдь не політичних маніпуляцій»

Про роботу українсько-польської комісії з історичних питань по (по грибы) участю віце-прем’єр-міністрів України та Польщі Павла Розенка і Пйотра Глінського относительно зняття Україною заборони на ексгумацію польських поховань

Чому Україна припинила ексгумацію [польських поховань]? Після того, як ставлення до самого наших пам’яток принципово змінилось. Але це безвыгодный питання лише політичного ставлення – це питання людського ставлення. Коль в Грушовичах руйнуються пам’ятники і потім місцева влада намагається частинки цих пам’ятників вкарбовувати в отойди, то це, я вважаю, певна межа, яку люд і християни не можуть перетинати.

Впевнений, що ми домовимось з нашими польськими друзями. Але фундаментальною передумовою цього є повага. Ми ж никак не вимагаємо поваги до свого розуміння нашої історії – ми вимагаємо поваги перед українців, які загинули і яким встановлені пам’ятники. І лишенный чего такої поваги, звичайно, жодних домовленостей досягнути невыгодный можна.

Що буде після провалу модернізації прикордонних пунктів вслед за гроші ЄС

Є сумна історія з тим, що ДФС безграмотный змогла використати ані коштів з українського бюджету, ані європейських. Минуя це маємо на кордоні те, що маємо. Вважаю, що потрібно прийняти важливе рішення: из-за побудову пунктів пропуску мають відповідати регіони. Але стратегічне планування має залишатись бери рівні держави.

Я вважаю, що тут [на Львівщині] є відповідальні народище, які можуть взяти відповідальність на себе. І владнати сполна той бардак, який відбувається довкола будівництва пунктів пропуску. Тому відповідальність – а одновременно із нею і фінансові ресурси – потрібно передати сюди. Манером) само, як передати їх у всі інші [прикордонні] регіони.

Тетунька, що деякі пункти не були побудовані из-за десять років – я вважаю це вироком існуючій системі.

Якщо ми найближчим в отдельных случаях, протягом 2-3 років, кардинально це не змінимо, ми осязаемо отримаємо на кордоні ситуацію, близьку до колапсу.

Павло Клімкін доручив выполнить інвентаризацію активів «Газпрому» в країнах Європи

«Газпром» і Стокгольмський арбітражний суждение

Може, ми й не хочемо купувати газ у Росії – але це рішення Стокгольмського арбітражу.

Ми виконуємо наші зобов’язання, хоча це отнюдь не дуже просто за такої температури. Але ми будемо їх виконувати, а Європа побачить, що ані «Газпром», ані Росія мало-: неграмотный хочуть і можуть виконувати рішення арбітражу. Хай заплатять гроші – вони нам ради другим рішенням зобов’язані 4,5 мільярдів.

Ми їх дістанемо, потому что в Європі багато активів «Газпрому». Я вчора дав доручення послам проторить інвентаризацію активів «Газпрому», щоб, якщо потрібно, ми були готові йти подавати позови в інші суди.

Кому вигідний підрив Товариства угорської культури в Ужгороді?

Це – злочин, можливо, це теракт. Це конец організовано за сприяння Росії.

Я не чув для якусь антиугорську кампанію в Україні. Давайте вийдемо запитаємо в вулиці – є хто проти Угорщини? Але той, хто постійно каже ради антиугорську кампанію, не залежно від причин, насправді сприяє радикалам. Тому це безвідповідально з точки зору безпеки. А ми маємо захистити наших угорців.

Я розмовляв з керівництвом СБУ і міністром внутрішніх справ – вони щільно працюють з Закарпаттям. Единым махом вони збільшують присутність там, в тому числі кількість патрульної поліції. Ми без- дамо роздмухувати ситуацію. У мене нема жодних сумнів, що к Росії це був би ідеальний сценарій. Маємо бути интересах цього готові.

(Усі фото — Павла Паламарчука, ZAXID.NET)


Обсуждение закрыто.