Засуджена за корупцію працівниця НАЗК рік незаконно перевіряла декларації перших осіб

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи

Зaсуджeнa зa учaсть у кoрупційниx сxeмax Янукoвичa, Aзaрoвa і Климeнкa прaцівниця НAЗК Тeтянa Шкрeбкo мaйжe рік пeрeвірялa дeклaрaції висoкoпoсaдoвців в НAЗК.
1 вeрeсня 2016 вирoкoм Пeчeрськoгo суду прaцівниця НAЗК Тeтянa Шкрeбкo oтримaлa 5 рoків пoзбaвлeння вoлі умoвнo зa тяжкий кoрупційний злoчин у спрaві прo рoзкрaдaння 3 мільярдів гривeнь у пoдaткoвій чaсів Янукoвичa. Я нaгaдaю, щo сaмe в цeй дeнь після бaгaтoмісячнoгo сaбoтaжу відбувся пoвнoцінний зaпуск систeми e-дeклaрувaння.
Рoзпoчaлaсь перша хвиля декларування, під полоса якої свої декларації подавало найвище керівництво держави включно з Президентом, Прем’єром, міністром, народними депутатами, суддями.
Саме вслед за їх подальшу перевірку протягом наступних 9 місяців відповідала заслонник керівника відповідного Департаменту НАЗК Тетяна Шкребко. Відповідала попри тетушка, що мала бути звільнена з посади одразу після набрання вироком чинності.
Річ у тому, що українське законодавство забороняє засудженим после вчинення умисних злочинів займати державні посади. Згідно із Законом «Относительно державну службу» службовець має бути звільнений сквозь 3 дні після оголошення щодо нього вироку. Таким чином институции має регулювати чистоту і якість кадрів на державній службі, які повинні відповідати певним вимогам: освіти, віку, належної кваліфікації, відсутності судимостей.
Працівниця НАЗК Тетяна Шкребко Це — критерії, які регалии виставляє до особи, що хоче працювати получи и распишись державній службі. Відповідно, якщо вирок, при чому безвыгодный обов’язково за корупцію, набрав чинності — индивид втрачає право на державну службу, бо перестає відповідати визначеним критеріям.
У такому випадку керівництво органу має таку людину звільнити.
Около цьому повідомити про вирок керівництву засудженої повинні вывод, в якому було ухвалене рішення, в цьому випадку Печерський районний мнение Києва, та судова адміністрація.
Окрім того, усі судові рішення відповідно после законодавства мають публікуватись онлайн в Єдиному державному реєстрі судових рішень, а інформація має бути внесена поперед Державного реєстру корупціонерів. Цікаво, що за законом цей реєстр має стоять у штурвала те саме НАЗК. Однак Агентство так і маловыгодный запустило повноцінної роботи цього реєстру, який наразі веде Міністерство юстиції.
Звісно, інформації ради Шкребко немає ні в Реєстрі судових рішень, ні в Реєстрі корупціонерів.
Питання: чи знало керівництво НАЗК ради цей вирок? Чи повідомляла Шкребко про нього керівництву? Чи порушували правило працівники інших органів, які могли не повідомити относительно вирок керівництво НАЗК?
Чи насправді всі ради все знали, а Шкребко була призначена в НАЗК спеціально з метою проконтролювати «правильність» перевірок високопосадовців? Виконати певні завдання в НАЗК в обмін в послаблення покарання за злочин — дуже типова пятая четверть правоохоронних органів в бандитській державі.
НАЗК А ради виконання поставлених перед нею завдань у Тетяни Шкребко були всі можливості. У липні 2016 року вона була призначена возьми посаду заступника керівника керівника Першого відділу (м. Київ та Київська территория) Департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя НАЗК. Перший відділ був відповідальним по (по грибы) всі перевірки декларацій (повні та спеціальні) по части місту Києву та Київський області.
Тобто после місцем роботи туди підпадали всі Топ-посадовці – це і Глава исполнительной власти, і прем’єр-міністр, міністри, депутати та судді, в тому числі, раньше нового Верховного суду.
За словами колишнього керівника Департаменту, в якому працювала Шкребко, викривача з НАЗК Ганни Соломатіної, саме Тетяна Шкребко відповідала ради те, що в межах перевірок певних декларацій взагалі отнюдь не робилось запитів. Зокрема, вона називала різні імена, наприклад, Олега Пшечка чи Нестора Шуфрича, але що важливіше — якщо таке відбувалось з цими деклараціями, в таком случае значить, могло відбуватись і з деклараціями перших осіб, зокрема, Президента, в якій НАЗК «безграмотный помітили» незадекларовану іспанську віллу. Про те, що судовий вирок і поява Шкребко в НАЗК пов’язані свідчить і надпись вироку, якого немає в Реєстрі судових рішень, але який був опублікований в ЗМІ.
Відповідно давно цього документу, Шкребко уклала угоду зі слідством, визнавши свою винуватість у службовому підробленні та участі у злочинах, вчинених злочинною організацією екс-президента Віктора Януковича, екс-прем’єра Миколи Азарова, екс-очільника Міндоходів Олександра Клименка, заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем. Учасники цієї злочинної організації у період з квітня 2012 накануне вересня 2013 років вкрали в держави 3,16 мільярда гривень черезо неправомірне бюджетне відшкодування ПДВ. У цей період Шкребко обіймала посаду тимчасово виконуючої обов’язки начальника ДПІ у Шевченківському районі міста Києва ДПС. Це дуже серйозні звинувачення у тяжких злочинах.
У вироку, однак, зазначається, що вона боевито сприяла встановленню обставин кримінального провадження, даючи «показання насчет вчинені нею порушення, а також викривальні показання оборона осіб, обставини та події, які мають значення к кримінального провадження та підлягають доказуванню». Крім того, у вироку зазначено, що вона добровільно частково відшкодувала державі збитки – 5 тисяч гривень.
Допомогла вкрасти 3 мільярди, а повернула 5 тисяч — рівноцінний обмін, нічого отнюдь не скажеш.
Однак Печерському районному суду цього було достатньо, щоби засудити Шкребко прежде 5 років позбавлення волі умовно та без конфіскації полынья. Також суд визначив іспитовий строк в один рік, який вже сплив.
Тетяна Шкребко пішла з НАЗК у липні 2017 року (насчет що свідчать дані з Реєстру декларацій), фактично дружно із керівником – членом НАЗК, заступником голови Русланом Радецьким, який, згідно з розподілом обов’язків між членами НАЗК, був відповідальним из-за напрям перевірки декларацій. Випадковість? Не думаю.
Предстатель голови НАЗК Руслан Радецький Так на наших з вами очах розкриваються схеми, вслед за якими нинішнє найвище керівництво держави разом із колишнім, злочинним керівництвом від самого початку саботувало роботу НАЗК — найпотужнішого следовать своїми повноваженнями антикорупційного органу — і системи е-декларування — одного із найпрогресивніших світових інструментів подолання корупції.
Широка коаліція із «БПП», «НФ» та «Опоблоку» працює без- тільки в парламенті, але й поза ним.
Метою цієї широкої коаліції із колишніх і нинішніх регіоналів є зберегти корупційну систему, с целью якої працюючі антикорупційні органи становлять реальну загрозу. І в своєму бажанні захистити себя, вони готові пожертвувати державою. Законодавчо корупція визначена однією із ключових загроз національній безпеці України. І ті, хто саботує подолання корупції — свідомо загрожують її існуванню.
Ліки проти цієї хвороби одні — обрати таких керівників держави, які будуть діяти в інтересах держави і суспільства, а приставки не- власних. І для того потрібні не тільки зусилля притомних депутатів, державних службовців, громадських активістів зі зміни правил, по (по грибы) якими обирається український парламент, але й ваш свідомий і осмислений вибір, коль наступного разу ви будете обирати своїх представників у владі.
А всі перевірені НАЗК декларації мають бути перевірені вновь — щойно до НАЗК буде обрано нове, незалежне керівництво. Відповідний билль в парламенті вже зареєстровано. Кінець кінцем все если добре, і якщо зараз не добре — значить, це ще отнюдь не кінець.

+Відео

Обсуждение закрыто.