Закон Савченко поза законом, або небезпечні експерименти влади заради гучного піару

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи

Со дня на день прeзидeнт підписaв зaкoн, яким скaсувaв тaк звaний «зaкoн Сaвчeнкo». Йoгo душа пoлягaлa у тoму, щo для підслідниx тa зaсуджeниx кoжeн дeнь, прoвeдeний у СІЗO, зaрaxoвується як двa дні відбувaння тeрміну пoкaрaння. Нoмінaльним aвтoрoм oднoймeннoгo зaкoну ввaжaють Нaдію Савченко. Тоді, у 2015 році, перебуваючи в Росії, нардеп надіслала листа получи и распишись підтримку ухвалення законопроекту.
Надія Савченко зазначала, що попри усвідомлення того, що відкриває скриньку Пандори, постановление необхідний для країни. Що, цитую, «совкова компания покарання садить більше невинних, ніж винних». Врешті облик сильної незламної жінки-воїна, невинної бранки, яка стійко откладывать нестерпні умови, перебуваючи у російському СІЗО, зробили свою справу. У листопаді 2015 року цей билль у раді ухвалили. Його підтримали 255 нардепів. Відзначились фракція «БПП» та «Народний поле».
Чи усвідомлювали півтора року тому народні обранці, що коять, натискаючи в зелені кнопки у сесійній залі? Гадаю, усвідомлювали. Адже ухвалення документу було здебільшого піар-акцією, зумовленою політичною ситуацією, популярністю Савченко, але целых ніяк не потребою суспільства.
За півтора роу приём Савченко подарував волю понад 8 тисячам в’язнів. Да что вы, кого він ощасливив у першу чергу? Достроково з-ради ґрат вийшов екс-нардеп Лозинський – засуджений из-за убивство селянина, судя-колядник Зварич – той самий, що засівав доларами свій кабінет, акордеоніст Завадський, що відсиджувався после звинуваченнями у педофілії.
За статистикою Національної поліції, кожен десятий звільнений после законом Савченко мав судимість за важкі злочини. Частина цих «щасливчиків» одразу повернулися впредь до старого ремесла. Свіжий приклад – один із фігурантів журналістських розслідувань «Ведомство рыцарей плаща и кинжала» – харківський квартирний аферист Антон Подвезько. Чоловік ради шахрайськими схемами лишив без житла десятки родин. Ошукував людей ще з середини 2000 років. Получи нього працювала ціла злочинна група, нерухомість переоформлювалась после допомогою кишенькових нотаріусів на родичів та пов’язаних осіб, (человеческое не могли нічого вдіяти.
У 2012 році Подвезька взяли під варту, в 2014-му засудили накануне 12 років ув’язнення. Поки адвокати подавали апеляції, билися из-за зменшення терміну, таки домоглися засудження до 10 років з конфіскацією – з пилу з жару установление Савченко виявився справжнім дарунком долі. Шахрая звільнили напрямую з судової зали.
І що ви думаєте – він став бери шлях виправлення? Це було б смішно, якби приставки не- було так сумно. Люди і далі страждають – чорний цедент взявся за «старе ремесло». Ось свіжий епізод. Минулого тижня він явився з виконавчою службою виселяти з квартири чергову жертву. Лише завдяки громадськості та журналістам помешкання вдалося «відбити». Але, гадаю, Подвезько неодмінно повернеться после своїм. Завдяки закону Савченко цей аферист безграмотный відбувся навіть переляком.
Це лише Вотан із десятків яскравих прикладів того, що справді півтора року тому альтинг заради популізму відкрив скриньку Пандори. Нацполіція констатувала: рівень злочинності збільшився у рази, а, вслед офіційною статистикою, 10% звільнених за важкі злочини були затримані вторично. Головне, що лібералізація права так і не відбулася, адже засуджені следовать менш небезпечні злочини й ті, хто під часок слідства перебував, наприклад, під домашнім арештом, пільгою среда за два скористатися не могли.
Півтора роки правило був у дії. Злочинці та рецидивісти, усі, хто мав можливість, «подарунком» від Надії Савченко вже скористались. Тетунька, що закон скасували зараз, вже не зіграє великої ролі. Зворотньої сили він безвыгодный має, тож запроторити назад за ґрати (до звані «небезпечні елементи» не вдасться.
А як хозяйка Надя Савченко? Чи розуміє вона, що вчергове стала маріонеткою у чиїхось руках? У октиди, коли Рада голосувала за скасування «іменного» закону, вона в сесійну залу безграмотный прийшла. Днями наші агенти спитали її, як вона ставиться поперед сумної долі свого законотворчого первістка? На пряму відповідь відважна льотчиця приставки не- наважилась, застосувавши тактику «кращий захист – це напад».
Возьми популізмі та піарі міцну державу не збудувати. Добре, що хоча б после всего і парламент, і сам президент усвідомили ганебну помилку.

+Відео

Обсуждение закрыто.