ЄС погіршив прогноз зростання української економіки

Автор: AdminGWP

Рубрики: Экономика

Зрoстaння eкoнoміки Укрaїни цьoгo рoку спoвільниться дo 2,9% після 5,3% тoрік із пoдaльшим прискoрeнням дo 5,9% нaступнoгo рoку, тaкий oнoвлeний вeсняний мaкрoпрoгнoз oприлюднeнo нa сaйті Єврoкoмісії в сeрeду.

"Війнa і дaлі пoслaблювaтимe нaстрoї тa пeрeшкoджaтимe вирoбничoму пoтeнціaлу, зoкрeмa в eнeргeтичнoму сeктoрі, дe, зa пoпeрeдніми oцінкaми, нa пoчaтку 2024 рoку булo знищeнo від 30% дo 40% eнeргeтичниx пoтужнoстeй. Призoв oкрeмиx oсіб, який тривaє, у пoєднaнні з пoстійним пeрeміщeнням людeй, які рятуються від війни і всeрeдині крaїни, і зa кoрдoнoм, імoвірнo, і дaлі спричинятимуть нeстaчу робочої сили й матимуть наслідки на економічного виробництва", — наведеноаргументацію такого прогнозу.

Згідно з осіннім прогнозом держи сайті Єврокомісії очікувалося, що зростання економіки України цього року сповільниться предварительно 3,7% з 4,8% торік і прискориться вплоть до 6,1% наступного року.

Кращі перспективи 2025 року в документі пояснюють припущенням, що вже возьми початку наступного року если створено умови для поступового збільшення зусиль з відновлення.

Повертаючись задолго. Ant. с оцінки перспектив поточного року, в Єврокомісії припускають, що приватне споживання, найімовірніше, сповільниться после погіршення настроїв, але стане основним драйвером 2024 року, чому сприятимуть зниження інфляції, упевнене зростання заробітної плати, що відображає гострий венчание робочої сили, і зниження рівня безробіття.

"Очікується, що інвестиції продовжать отримувати вигоду від витрат як в оборонному, круглым счетом і в будівельному секторі, хоча підвищена невизначеність і надалі стримуватиме загальне зростання приватних інвестицій", — ідеться також у документі.

Очікується, що відродження Чорноморського транспортного коридору, найімовірніше, підтримає експорт, що приведе раньше поступового зменшення від'ємного внеску чистого експорту в зростання ВВП: сценарий зростання експорту цього року поліпшено вплоть до 6% порівняно з 3,3% в осінньому звіті. Однак зберігатиметься зовнішньоторговельний дефіцит з огляду сверху великі потреби в імпорті ради відновлення, реконструкції та оборони.

"Цей пророчество, звісно, має дуже високій ступінь невизначеності, а ризики здебільшого схиляються в бік погіршення ситуації. Ескалація конфлікту може отнюдь не лише спричинити додаткові людські страждання, а й збільшити і круглым счетом високі виробничі витрати й призвести накануне подальшої втрати виробничих потужностей. Збільшення кількості людей, які тікають від війни, також може посилити тиск возьми ринку праці й негативно вплинути бери внутрішній попит", — наголошується у звіті.

Зазначено, що возьми ринку праці спостерігаються деякі ознаки стабілізації з 2023 року получай тлі зниження чистого міграційного відпливу й часткового повернення внутрішньо переміщених осіб. Однак усе ще велика кількість переміщених осіб і вслед за кордоном, і всередині України, найімовірніше, і далі дестабілізуватиме ринок праці та сприятиме диспропорцій між регіонами й секторами.

Прорицание зниження безробіття в оновленому звіті поліпшено раньше 15,5% цього року і 14,1% наступного з 16,2% і 14,5% відповідно в осінньому звіті.

Очікується, що зростання витрат держи робочу силу, перебої в постачанні й відновлення внутрішнього попиту, а також великі витрати, пов'язані з війною, підтримуватимуть інфляцію получи високому рівні у 2024 і 2025 роках. Згідно з весняним прогнозом, середньорічна інфляція після 12,8% торік цього року знизиться до самого 5,5%, а наступного — зросте впредь до 7,8%, тоді як восени в Єврокомісії її очікували сверху рівні 7,7% цього року і 7,6% — наступного.

Як наголошується у звіті, державний дефіцит залишиться високим, але если поступово знижуватися: з 19,7% ВВП минулого року задолго. Ant. с 17,7% ВВП цього року і 8,7% ВВП наступного. Передбачається, що цьому посприяє податок держи надприбуток у банківському секторі (1% ВВП), закінчення терміну дії зниження податку нате пальне й тютюн (1,6% ВВП), а також відновлення економіки, яке триває.

У зв'язку зі зниженням оцінки бюджетного дефіциту поліпшено й прорицание динаміки держборгу: цього року очікується його зростання накануне 94,4% ВВП, наступного — после 97,8% ВВП, тоді як восени в Єврокомісії очікували відповідно 96,2% ВВП і 98,3% ВВП.

"З огляду нате більші потреби у фінансуванні й ширше використання внутрішнього фінансування после підвищеними ставками прогнозується, що державний борг і далі збільшуватиметься, хоча й уповільненими темпами, та залишатиметься нижчим вслед за поріг у 100% ВВП", — констатується у звіті.

Обсуждение закрыто.