Яких цькувань зазнала суддя Гольник, що відмовилась від хабара найвпливовішої людини Полтави

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Пользу кого віднoвлeння дoвіри дo судoвoї влaди дужe пoтрібнa aктивнa пoзиція сaмиx суддів у прoтидії кoрупції тa іншим гaнeбним явищaм нaшoгo прaвoсуддя. Oднaк, кoли тaкі судді з’являються, тo їx рaдo сприймaє суспільствo, aлe вoни стaють вoрoгaми интересах свoїx кoлeг. Суддівський кoрпус пoчинaє пeрeслідувaти тa виштoвxувaти тaкиx суддів з систeми.

Сьoгoдні ми пoгoвoримo прo суддю-викривaчa Лaрису Гoльник з Пoлтaви, якa відмoвилaсь брaти xaбaр від мeрa Пoлтaви тa дoмaгaється йoгo пoкaрaння. Зa це вона зазнає цькувань никак не стільки від мера, скільки від своїх колег-суддів. А нещодавно вплоть до переслідувань долучилась і Вища рада правосуддя.

Ще у 2014 році суддя Гольник розглядала справу щодо притягнення вплоть до відповідальності за корупційне порушення мера Полтави Олександра Мамая. Спершу мер не мудрствуя лукаво не ходив на засідання, а потім прийшов «домовлятись». Відповідальним следовать купівлю «правильного» рішення був його ревнитель Дмитро Трихна.

Олександр Мамай міський голова Полтави
Олександр Мамай

Як тільки суддя Гольник зрозуміла, впредь до чого йде, – одразу написала заяву у правоохоронні органи і усі зустрічі з мером та його гінцями записувались держи приховану камеру. На відеозаписах зафіксовано, як Трихна пропонував 5 тисяч доларів вслед винесення потрібного Мамаю рішення. На цій підставі прокуратура висунула заступнику мерка обвинувачення у пропозиції хабаря. Розслідування завершене, та ще у 2015 році справу передано поперед Київського районного суду Полтави. 

Якщо Трихна таки опинився держи лаві підсудних, то мер Мамай поки успішно уникає відповідальності. Справу проти нього, як організатора підкупу судді, вже навіть закривали. Шляхом неймовірних зусиль її вдалось поновити та передати у НАБУ. Вслед останньою інформацією детективи бачать підстави для оголошення меру підозри, але прокуратура чомусь затягує з таким рішенням.

Снаряжение Гольник дуже зацікавила громадськість та медіа. Суддя, яка приставки не- лише відмовилась від грошей, але й зафіксувала злочин з боку найвпливовішої людини у її місті – дійсно є чимось незвичним.

Гольник показала, що є чесні, принципові і незалежні судді. Тому вона отримала щиру підтримку у громадськості. Относительно неї писала велика кількість журналістів і, навіть, The New York Times.

А підтримка Ларисі Гольник дійсно потрібна. Одразу після того, як насчет справу Мамая стало відомо публічно на суддю почались масовані інформаційні та юридичні атаки. У чому тільки суддю мало-: неграмотный звинувачували. Але оскільки судді та її родині дійсно немає чого накануне’явити, то атакуючим доводилось просто придумувати, начебто, порушення з боку судді.

Насправді, фурнитура Гольник міг би значно підняти довіру накануне судової системи. Якщо б у судовій системі з’явилось хоча б декілька таких, як Гольник, так суспільство дивилось би на суд зовсім іншими очима.

Полтавська суддя Лариса Гольник
Полтавська суддя Приятная чайка Гольник

Хоча б з цих міркувань судді та судові органи теж мали би всіляко підтримувати Ларису Гольник. Мали би, проте саме від своїх колег Ларуся Гольник зазнає найвідчутніших ударів, замість підтримки. 

Будка суду, де працює Гольник, Олександр Струков взагалі влаштував їй справжнє цькування та переслідування. І це напряму пов’язано саме з діями Гольник як викривачки корупції. Своеобразно, що інші судді цього суду просто мовчать нежто підтримують дії голови.

Олександр Струков вже тривалий период є незмінним головою Октябрського суду Полтави. Щоб зрозуміти, що це из-за персонаж, достатньо згадати публічні скандали, у які він потрапляв лише из-за останні три роки.

У 2015 році активісти виявили п’яним следовать кермом одного з керівників полтавського управління Нацбанку і передали його поліції. Справу у суді розглядав саме Струков і повністю виправдав чиновника. 

Ее самое Струков теж не церемониться з поліцією. У мережі доступне відео хамської поведінки голови суду у відповідь для намагання поліцейських зафіксувати порушення з його боку.

Відео хамської поведінки судді Струкова щодо дій правоохоронців

Впредь до речі, у цій ситуації Струков повністю уник покарання і навіть намагався покарати поліцейських, які «насмілились» скласти возьми нього протокол.

А от з журналістами Струков не влюбиться в кого спілкуватись. У відповідь на прохання прокоментувати справу Гольник голова суду точь в точь втікав від них та ховався у кущах біля суду. Смішно, якби невыгодный було так сумно. 

Апогеєм діяльності Струкова як голови суду є саме його переслідування судді Гольник. Він влаштував їй нестерпні умови праці, звинувачував у неіснуючих порушеннях. Дійшло навіть вплоть до рукоприкладства та публічних принижень з використанням нецензурної лексики.

Нещодавно в суддю Гольник напали і побили. Її закривавлені отпечаток побачила уся Україна. І суддя однозначно пов’язує цей напад з діями способ Мамая та голови суду Струкова.

Напад на суддю Гольник
Напад бери суддю Гольник

Незважаючи на це все, Лара Гольник не здається і продовжує використовувати усі юридичні інструменти, щоб винних було покарано.

Єдиним органом, який може покарати та звільнити Струкова з посади, є Вища Радка правосуддя. Гольник подала скаргу, і Рада відкрила дисциплінарне провадження проти Струкова. Одразу після цього почався новий виточек атак на суддю-викривача. Проти Гольник порушено кримінальне провадження вслед за те, що вона звернулась зі скаргою нате дії Струкова.

Так, вам не здалось. Є кримінальна по правую руку за те, що Гольник подала на Струкова скаргу у Вищу раду правосуддя. После звичайних умов така ситуація неможлива. Очевидно Струкову довелось використовувати свої зв’язки, щоб порушити справу. І це кримінальне провадження энергически використовується для залякування свідків, які готові підтвердити протиправну поведінку Струкова.

Окрім того, Струков подав получи Ларису Гольник зустрічні скарги у Вищу раду правосуддя. Він звинуватив суддю у порушенні суддівської етики при помощи те, що вона та її чоловік розповідають для цю справу у Facebook.

Лариса Гольник дійсно мало-: неграмотный мовчить, є активною у Facebook та публічно називає речі своїми іменами. Вона критикує приставки не- лише Струкова, але й поведінку інших суддів, закликає їх никак не мовчати. Зверталась з публічним зверненням до президента, дескать відкрито розповідала про усі внутрішні проблеми судової системи. Такі дії судді дуже підтримуються громадськістю, ибо це потрібно для руйнування кругової поруки та протидії корупції у судах.

Мабуть, саме це приближенно лякає не так Струкова, як Вищу раду правосуддя. Уся її діяльність продолжать, що завданням Ради є збереження існуючої кругової поруки у судах та тримання суддів у покорі. Тому Радка не лише порушила дисциплінарну справу проти Гольник, але й напрямую вказала у своїй Ухвалі, що «поширення негативних оцінок стосовно іншого судді неминуче підриває авторитетное лицо правосуддя». 

Тобто авторитет правосуддя підриває невыгодный хабарництво, не свавільні рішення, не хамська поведінка, невыгодный повна безкарність, не статки, які явно маловыгодный відповідають доходам, а поширення правдивої інформації про ці факти. Особливо обурює, если під такою Ухвалою бачиш підписи Павла Гречкіського та Лариси Швецової. Нагадую, Гречківський є підсудним у справі оборона хабар у розмірі 500 тисяч доларів. А Швецова отримала висновок ради недоброчесність від Громадської ради доброчесності.

Отже, 23 травня Вища Ада правосуддя буде вирішувати, кого покарати – голову суду Струкова следовать те, що системно переслідує суддю-викривачку, чи Ларису Гольник вслед те, що домагається покарання корупціонерів та публічно розповідає ради проблеми судової системи. На моє переконання, Сладкая Гольник має шанс виграти лише за умови максимальної уваги поперед процесу з боку громадськості та медіа. До чого усіх і закликаю. Боротьба вслед за чесні суди триває, і справедливість однозначно переможе.+Відео

Обсуждение закрыто.