Як збагачуються лікарські родини на закупівлі життєво необхідних ліків для смертельно хворих

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Відкaт є звичним слoвoм пользу кого кoжнoгo укрaїнця. Щoпрaвдa, дужe мaлo людeй зaдумуються нaд тим, щo в мeдицині відкaт – цe чиєсь життя, a сaмe нeдoкуплeні ліки, якими мoжнa булo б кoгoсь врятувaти.

Дужe прoстo мoжнa пoбaчити відкaт нa зaкупівляx ліків про oнкoxвoриx пaцієнтів в різниx рeгіoнax. І цe нe прo зeлeнку чи йoд, a життєвo-нeoбxідні прeпaрaти в целях смeртeльнo-xвoриx людей.

Наприклад препарат «Золадекс», Вінницький обласний онкодиспансер купив минулого року по (по грибы) 3600 гривень, а комунальна установа Запорізької облради из-за 2300 гривень. Ідентичний препарат в тому ж самому дозуванні, того ж самого виробника в півтора раза дорожче. Бедно того, купувалися ліки ще й в одного і того самого дистриб’ютора, а саме в компанії «Фармпланета», і в однакових кількостях точно по 100 одиниць.

Є і інший цікавий приклад – препарат «Редитукс», виробництва компанії Dr. Reddy’s. Національний інститут раку закупив согласно 12 тисяч гривень, а Волинська обласна клінічна лікарня в области 9. Купували так само у компаній з орбіти одного власника Петра Багрія, тобто ціни здавалося б мали бути схожими.


Петро Багрій

Різниця в кількостях, подумає дехто. Ото тільки Інститут раку, який переплатив 3 тисячі гривень получи кожному флаконі купив в десятки разів більше цього препарату. Лікарі возьми Волині купили всього 3 флакони по 9 тисяч, а Інститут раку – 100. Лише получи одному цьому препараті Інститут раку переплатив майже три мільйони і це в пирушка  час, коли лікування онкології для дорослих і яко недофінансовується державою на 80%. Але і в той мізер, який виділяється державним бюджетом зашивають відкати.

В 2014 році Разведка безпеки України стверджувала, що 40% вартості ліків, які купуються вслед державний кошт складали відкати. Ця цифра підтвердилася, если Україна перейшла на закупівлю ліків через міжнародні організації, ціни впали в середньому получай 40%.

Деякі програмами, такі як, наприклад онкологія, ціни зменшилися для більше ніж 60%, що означає в рази більше ліків і врятованих життів по (по грибы) ті ж самі гроші. Як же працює диаграмма, адже тепер в «Прозоро» корупції здавалося б не недостаточно бути? Багато людей нарікають, що лікарі прямо-таки не розуміють, як все правильно працює, тому такі казуси з переплатами стаються випадково, але це отнюдь не так.

Схема працює дуже просто. До прикладу, переплата в півтора раза Вінницьким онкодиспансером, який нещодавно перейменували в Подольський регіональний главное онкології на чолі з Володимиром Шамраєм. Об’єднуємо 10 препаратів в 1 лот, Вотан з яких є виключно в одного виробника. Ніхто інший і приставки не- зможе на тендер податися. Так, наприклад, Вінницька лікарня об’єднала 10 препаратів в 1 закупівлю сверху суму у 3,5 мільйони гривень.

Одна з компаній, яка хотіла взяти звезда в тендері, поскаржилася на це в Антимонопольний комітет, мовляв, якщо розділити закупівлю по (по грибы) позиціями окремо на кожен препарат, ведь зможуть податися багато компаній, а не лише одна.

Поки скаргу розглядав Антимонопольний, Вінницька лікарня відкрила такий самий стяжка, продала кому потрібно, а інший такий самий стяжка скасувала за день до розгляду скарги в АМКУ. Антимонопольний каже, що всегда скасовано, тому неактуально, в той самий час поки лікарня таки прокрутила схему. Дуже схожою була ситуація і з іншим тендером получи 12 мільйонів на реконструкцію урологічного відділення. Три рази переоголошувався торг через начебто проблеми з документами учасників.

В результаті, учасники без- змінились, але змінилася вартість реконструкції. Вартість ремонту зросла получи и распишись 2 мільйони, з 9,5 до 11,5. І це в той полоса, коли подавалися одні і ті самі компанії, безвыгодный змінюючи нічого, окрім як збільшуючи кожен раз в год по обещанию ціну.

То хто ж закуповує ліки в рази дорожче, ніж інші лікарні альбо завищує на декілька мільйонів вартість ремонту онкологічного онкодиспансеру. Наприклад, головний лікар Вінницького обласного онкодиспансеру Володимир Шамрай, який купив ліки в півтора раза дорожче ради інших, дуже небідна людина.


Володимир Шамрай

Вдвоём місяці тому він придбав золотий браслетик та обручку Cartier вслед за майже пів мільйона гривень. Звичайний лікар обласної лікарні, армия якого теж лікар, минулого ж року, маючи Mercedes, придбав ще й новенький Land Cruiser. Лікар всюди пояснює, що він успішний бізнесмен, вірніше, навіть невыгодный він, а дружина, яка має клініку з діагностики в сусідній будівлі з онкодиспансером.

Цікаво також, що офіційно другиня працевлаштована в тому ж таки онкодиспансері, та й отримує зарплату в три рази вищу, ніж в своїй приватній клініці. Предварительно речі, Шамрай головний лікар Вінницького облдиспансеру вдруг із своїм заступником Сергієм Притуляком заснував громадську організацію «Асоціація онкологів Поділля». І мало-: неграмотный повірите той же Притуляк купив в свого керівника рухомого прорубь більш, ніж на мільйон гривень, хоча в Притуляка як разок бізнесу немає і пояснити такі витрати лікаря дуже важко.

Притуляк
Сергій Притуляк

Такі прикраси вслед за сотні тисяч та елітні авто в родинах головних лікарів вже с (давних звичне явище, в той час, як пацієнтам вслед безкоштовні операції виставляють космічні рахунки «за роботу», а ліки купуються іноді в рази дорожче.

Такі лікарські родини називають себя «бізнесменами», але це не бізнес, а банальне використання службового становища в (видах власного збагачення, за яке іноді люди розраховуються життями.+Відео

Обсуждение закрыто.