Наша держава купує все: від олівців до локомотивів, від ремонту лікарень до будівництва доріг, на це йде 300 млрд гривень щороку, які Україна отримує від платників податків. Цей процес називається публічні закупівлі. Завдяки електронній системі Прозорро державні тендери стали повністю відкритими для чесного бізнесу.
Як проходить аукціон
У публічній закупівлі беруть участь державний замовник, який проводить закупівлю, та представники бізнесу, що подають свої пропозиції, а спостерігати за процесом в онлайн режимі може будь-яка людина. Замовник на сайті Prozorro обирає один з електронних майданчиків та реєструє на ньому особистий кабінет. Після цього через цей кабінет він оголошує закупівлю, готує тендерну документацію, де описує предмет закупівлі, його характеристики та вимоги до постачальників. Потім завантажує документи зі свого кабінету в декілька кліків. Інформація потрапляє до центральної бази даних та одразу дублюється на всіх майданчиках. Тому неважливо, на якому з майданчиків бізнесмен має особистий кабінет та шукає цікаві йому тендери – інформація всюди однакова. Зареєструвавшись на Українській універсальній біржі tender.uub.com.ua, ви зможете знайти актуальну інформацію в зручному інтерфейсі.
Період уточнень та прийом пропозицій
Під час уточнень постачальник анонімно може звернутися до замовника через онлайн форму і поставити уточнююче запитання. Запитання та відповіді відображатимуться на сторінці тендеру. Коли бізнесмену стає все зрозуміло, він подає свою пропозицію. Після закінчення прийому пропозицій система призначає час аукціону, на який учасник може перейти за посиланням зі свого особистого кабінету. Замовнику залишається тільки чекати, щоб дізнатися, скільки грошей заощадить держава. Тим часом бізнесмени протягом трьох раундів аукціону мають можливість зменшити ціну своєї пропозиції, щоб отримати замовника. Назви учасників зашифровані порядковими номерами.
Громадськість має можливість в онлайн режимі спостерігати за аукціоном. Після завершення аукціону система розкриває назви всіх компаній, які подали заявки на торги. На сторінці тендеру також стає доступною вся документація, що надавав замовник разом із пропозицією.
Саме такий порядок здійснення аукціону дозволяє державним закупівельникам отримати найнижчу ціну на визначений товар, продукцію чи послугу.
На що очікувати після аукціону
Замовник відкриває документи потенційного переможця і дивиться, чи відповідають документи, а також товар тендерним технічним, а учасник – його кваліфікаційним вимогам. Він також може запросити зразки продукції.
Якщо все гаразд – замовник приймає пропозицію, підписує договір, викладає його в систему та закриває закупівлю.
Якщо пропозиція не відповідає вимогам, замовник дискваліфікує учасника й розглядає наступну за вигодою пропозицію. Бізнесмен у режимі онлайн може продати скаргу, якщо на його думку рішення замовника було несправедливим.
Автор: AdminGWP
Рубрики: Статьи