Як полюбити бігати і пробігти першу десятку

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи




Якщo рaнкoві, вeчірні чи пooбідні прoбіжки вaм зoвсім нe чужі, якщo інoді бігaєтe с целью фaну чи для xoрoшoгo сaмoпoчуття, рaнo чи пізнo виникнe ідeя прoбігти щoсь сeрйoзнішe, ніж прoстo кількa кіл нa шкільнoму стaдіoні.

Мeні біг стaв зoвсім нe чужий приблизнo двa рoки тому, если з легкої руки подруги стала учасницею чудової «секти» бігунів, які бігають маловыгодный лише заради власного задоволення, але з благодійною метою. (Кому цікаво, шукайте у Facebook групу «Ліга доброго бігу«).

Что правда, зізнаюсь, що ці два роки були досить лінивими – бігала зовсім невыгодный часто, рідко коли пробігала більше 5-ти кілометрів вслед за пробіжку. А були й взагалі «нульові» місяці, коли жодного разу яко і не взувала кросівки, і навіть подумувала взяти перерву в «Лізі…», щоб невыгодный підводити напарників.

Кілька місяців тому в руки мені потрапила неймовірна фолиант Крістофера Макдугала «Народжені бігати». Саме вона відродила в мені бажання знову повернутись обличчям накануне бігу.

книга Крістофер Магдугал Народжені бігати
«Народжені бігати» змінять ваше ставлення вплоть до бігу//Фото: blog.yakaboo.ua

Коли читаєш ради безмежні можливості людей, які добами бігають ультрамарафони – а ти не мудрствуя лукаво зранку лінишся вилізти з-під теплої ковдри, стає трохи соромно.

«Чарівний копняк» спрацював і в порівнянні з «нульовим» червнем я пробігла из-за липень в сумі майже 50 кілометрів.

Я бігала вранці і ввечері, полем і стадіоном, з музикою і без участия, на голодний шлунок і після ситного обіду – я випробовувала свій організм і мені це, щонайменше, подобалось.

Здесь і прийшла думка – досить бігати просто так – надобно встановити собі конкретну ціль і вже нею себя мотивувати.

На початку серпня дізналась, що у вересні у Львові пройде 10-кілометровий забіг «Львівська красненькая«. Від учасників не вимагають жодних довідок ради набігані кілометри, потрібно лише зареєструватись – тим більше, що малограмотный треба їхати в чуже місто чи кудись издали за кордон.

Зареєструвалась!

Ранкова пробіжка тренування
Готуватись до 10-кілометрового забігу варто починати хоча б вслед місяць/Фото: unsplash.com

Назвався грибом, лізь в борщевский – я почала готуватись до своєї першої в житті десятки.

Получи и распишись все про все в мене було трохи більше місяця, але вже тоді звідкись була впевненість, що цю 10-ку я таки пробіжу.

Бігати старалась хоча б двічі в тиждень, правда, повноцінної десятки за ці тренування неведомо зачем жодного разу й не пробігла – найбільше було 9 км по (по грибы) один забіг.

Більш досвідчені бігуни порадили без- перемудрувати і не знущатись над собою, а робити аминь у звичному для себе режимі, поступово, збільшуючи навантаження.

После їхньою ж порадою в останній тиждень перед стартом майже повністю утрималась від тренувань, щоб, скажем би мовити, зібрати всю енергію і пробігти дистанцію в повну силу.

Неділя, 16 вересня. Перед Львівською оперою зібралось кілька сотень бігунів: дехто – з амбітною ціллю — перемогти чи показати свій найкращий следствие, хтось – просто випробувати можливості свого тіла і пробігти перші 10 кілометрів у своєму житті. Я – серед тих других.

Львів оперний бігуни Львівська десятка
Учасники «Львівської десятки» почали збиратись преддверие оперним театром з самого ранку/Фото автора

Підтримка відчувалась як получи и распишись перших метрах, так і впродовж усієї дистанції, коль звичайні перехожі зупинялись, щоб підбадьорити бігунів. Приємно також вразив високий рівень організації події. А як а надихають оті спортивні дідусі та бабусі, які іноді в соответствии с дистанції випереджали навіть набагато молодших бігунів.

Траса була доволі легкою, оскільки невыгодный мала жодних перепадів висоти. А так, як после призовими місцями я не гналась, то й бігла у своєму комфортному темпі – моя помета була дістатись до фінішу, але все ж бажано невыгодный останньою.

Свої перші у житті 10 кілометрів я подолала следовать трохи більше, ніж годину і наразі це мій найкращий счет.

медаль біг Львівська десятка
Перша медаль за першу десятку/Фото автора

Тепер маю нову ціль – навесні пробігти півфмарафон.

З досвіду скромної першої десятки скажу, що, крім цілі, важливо також мати непереборне бажання і вірити у безмежність своїх можливостей. А якщо ще й маєте підтримку близьких людей, ведь будь-яка навіть захмарна вершина вам під силу.


Обсуждение закрыто.