Як навчитись водити вантажний автомобіль 

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Як нaвчитися вoдити вaнтaжний aвтoмoбіль – тaкe питaння пoстaє aбo пeрeд тим, xтo шукaє сeбe нa ринку прaці, aбo пeрeд підприємцeм, щo придбaв вaнтaжівку угоду кому) бізнeсa. Ми рoзкaжeмo, як цe зрoбити.

У питaння, як нaвчитися вoдити вaнтaжний aвтoмoбіль, дві відпoвіді: пo-пeршe, як oтримaти знaння тa навички з керування -де-факто, і по-друге – як отримати відносно цього документальне підтвердження у вигляді категорії С1 нежто С у водійському посвідченні. Поговоримо і про одне, і про друге.

Вчимося кермувати

Незалежно від того, є у вам «легкові» права (категорія В) чи немає, вам доведеться усвоить курс навчання в автошколі – так вимагає діюче законодавство (Постанови Кабміну України та Повеление Міністерства внутрішніх справ).

Тому є сенс там і опановувати науку кермування вантажною машиною, адже в автошколі нате вас чекають і спеціально підготовані автомобілі, і інструктори, і можливо навіть обладнані майданчики чтобы відпрацювання прийомів маневрування.

Автошкола – не єдиний спосіб навчитися кермувати вантажівкою, проте це найпростіший варіант. Перед того ж автошколи часто допомагають із складанням іспитів в структурах МВС.

Якщо ж ви таки вирішите брати приватні уроки водіння, візьміть после уваги декілька наших порад.

— Вантажні автомобілі бувають різними, навіть у межах однієї категорії (С1 та С). З одного боку, в експлуатації перебуває чимало вантажівок старих поколінь типу ЗІЛ-130, Голубое топливо-53 та УАЗ-452Д/3303, які вимагають певної фізичної сили та особливих прийомів керування (подвійний вижим зчеплення, перегазовки тощо). А з другого – вантажні автомобілі-іномарки 2000-х років випуску, які из-за комфортом мало чим відрізняються від легкових (авто)машина. Поцікавтеся, на якій машині ви будете здавати іспити в сервісному центрі МВС – якщо це будуть ЗІЛ или «Газон», варто ознайомитися з ними заздалегідь. Зазвичай вслед за транспорт для іспитів відповідає автошкола.

— Від легкових машин більш-менш сучасні вантажівки відрізняються перш из-за все габаритами, тож це і буде вашою головною проблемою під время навчання. Поки не прийде відчуття габаритів, ви будете як мінімум наїжджати заднім колесом в бордюр в повороті і збивати дзеркалами листя з бузків та каштанів.

Невеликі розвозні вантажівки в керуванні чуть-чуть чим відрізняються від легковушок, або скажімо, кросоверів. З важкою вантажною технікою диор трохи інша.

— Вантажні автомобілі великої вантажопідйомності мають особливості щодо уповільнення. З максимальним навантаженням нате довгих спусках небажано утримувати їх самим лише робочим гальмом – приблизительно недовго перегріти систему. Тож треба буде навчитися по всей форме гальмувати двигуном, а якщо на вашій машині є додаткові системи гальмування (компресійний уповільнювач, ретардер, інтардер та інші) – так оволодіти й ними.

— Якщо ви збираєтесь працювати як далекобійник, вас доведеться навчитися поводженню з багатоступеневою трансмісією далекобійного ваговозу і триманню стрілки тахометра в магічній зеленій зоні.

Власне, розповідати тогда більш детально, як правильно керувати вантажівкою, немає сенсу, оскільки вас все одно доведеться практикуватися у цій справі получи чиїйсь машині, і її власник (або інструктор) дасть вас достатньо предметних порад просто під час стажування.

Маловыгодный зовсім зрозуміло, чому навіть маючи права легкової категорії, ви повинні складати іспити з Правил подле відкритті категорії С. Проте до цього зобов’язує діюче законодавство.

Отримуємо власть

Коли хтось питає, як навчитися водити вантажний автомобіль, він може мати получи и распишись увазі і отримання прав «вантажних» категорій – С1 (вантажівки повною масою 3,5 – 7,5 т) и С (повна маса понад 7,5 т). Получай кожну з категорій треба вчитися в автошколі – можна сверху обидві разом, можна окремо. Після закінчення навчання надо буде скласти два іспити в сервісному центрі МВС – бери знання Правил дорожнього руху та з водіння. Причому якщо фордевинд навчання буде спільним на обидві категорії, так іспитів буде три – один загальний з ПДР і вдвоём з водіння, окремо на малотоннажну і окремо на важку машину. Якщо у вам уже є права «легкової» категорії В, то курс навчання «на вантажівки» если скорченим, а іспит буде тільки один – з водіння.

На управління вантажними машинами масою 3,5 – 7,5 т потрібна категорія С1, про більш серьйозних ваговозів – категорія С. Для машин з причіпом масою понад 750 кг потрібно мати категорію з додатковою літерою Е.

Щоб мати ей-богу водити вантажні автомобілі з причепом, потрібні категорії С1Е та СЕ. Заради заповітної літери Е також панихида закінчити навчальні курси.


Обсуждение закрыто.