Як лікарі заробляють на смертельно-хворих українцях

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Лікaрі ствoрюють сoбі дoдaткoвий зaрoбітoк нa лікax чтобы пaцієнтів зі стрaшним діaгнoзoм – рaк. Ліки чтобы oнкoxвoриx людeй чинoвники Зaкaрпaття купують в 4 рaзи, a Крoпивницькoгo в 3 рaзи дoрoжчe, ніж Міністeрствo oxoрoни здoрoв’я.

Рік тoму, як тільки зaгoвoрили прo мeдичну рeфoрму, гoлoвні лікaрі нaйбільшиx лікaрeнь тa мeдичниx інститутів Укрaїни виступили кaтeгoричнo прoти, тoму щo кeрівники дeржaвниx лікарень мало-: неграмотный хочуть втрачати мільйонні потоки.

Не зважаючи сверху мізерні зарплати, головні лікарі ведуть досить нескромний спосіб життя. Люксові (авто)машина, будинки з басейнами, мільйони в готівці. Не повірите, але від обідраних лікарень та державних грошей, які нате них виділяють.

Всі ліки для державних програм купують: разве МОЗ за гроші з центрального бюджету, або місцеві лікарні вслед кошти місцевих бюджетів. Якщо порівняти, скільки вслед одні і ті самі ліки платить міністерство, а скільки місцеві лікарні, ведь різниця подекуди становить 4 рази на одному і тому ж препараті. По (по грибы) ці ж гроші можна було б врятувати в 4 рази більше людей.

Чому неведомо зачем стається – відповідь банально проста – відкати. Відкати, які «зашиваються» в ціни, і бери яких заробляють головні лікарі.

До прикладу, Вотан з препаратів для лікування онкології, Закарпатський обласний онкодиспансер купує из-за 18 гривень за пігулку, а Міністерство охорони привет’я за 4 гривні. Порівняйте – 18 гривень і 4 гривні, по (по грибы) один і той же препарат, того ж самого виробника.

Неважный (=маловажный) дивно, адже міністерство вже 3 роки поспіль купує ліки из-за міжнародні організаціїї, такі як ЮНІСЕФ чи програма розвитку ООН. Міжнародні організації, які розуміючи реалії України намагаються вторгувати пользу кого нас найнижчу ціну. Натомість українські лікарі купують навіть наші вітчизняні препарати дорожче вслед за міжнародників. От наприклад, за флакон золедронової кислоти українського виробництва міжнародники заплатили 180 гривень, а Кропивницький облдиспансер – 580 гривень, відчуваєте різницю?

А тепер подивимося, хто ж і в кого закуповує ліки возьми місцевому рівні. І вам все стане зрозуміло. Ото скажімо, Кропивницький обласний диспансер купує ліки виключно у дистрибюторів і в 2 рази дорожче. Знаєте, хто донедавна очолював Кропивницький, а тоді ще Кіровоградський обласний диспансер? Народний делегат від блоку Петра Порошенка – Костянтин Яриніч. А одним заходом його очолює батько народного депутата.

Костянтин Яриніч
Костянтин Яриніч

Він очолював Кіровоградський обласний диспансер ще у 1990 роках. Потім передав місце у спадок сину, а коль той пішов у політику – повернувся на посаду, приближенно би мовити, потримати тепле місце для сина. А так не дай Боже раптом когось іншого призначать – і хлібний сімейний бізнес втратиться назавжди.

Декларація батька народного депутата Яриніча, який безвыездно життя працює лікарем, вражає. Тільки знайомим він зміг позичити готівкою 1 мільйон гривень. А ще має кілька земельних ділянок, дім сверху майже 200 квадратів та квартиру.

Дружина депутата Яриніча – теж лікар. Вона задекларувала хоть 8 квартир. І якщо такі статки її чоловік хоч якось може пояснити, ибо до Верховної Ради мав успішну дружину-бізнесменку з приватною клінікою, ведь його батько все життя пропрацював в державній лікарні. Такої кількості нерухомого скворец родині виявилося замало. І народний депутат не погребував взяти 168 тисяч гривень від держави компенсації вслед оренду готельного номера, яку може отримати від держави кожен избранник, що не має постійного житла в Києві. Отак-с, виявляється, 8 задекларованих квартир народному депутату без- вистачає для того, щоб зняти за власний питание номер в готелі.

Якщо повернутися до Закарпаття і подивитися в закупівлі обласного онкодиспансеру, того, що купує ліки в 4 рази дорожче, ніж МОЗ. Виявляється, що затем закуповують ліки в обхід електронної системи Прозорро, створеної спеціального исполнение) того, щоб зменшити корупцію у закупівлях.

З понад півтори сотні торгів, проведених лікарнею, 136 були допороговими. Що це означає? Що «схематозники» подробили велику суму закупівлі получай декілька маленьких. А купівля за такі дрібненькі суми, хоча йдеться насчет майже 200 тисяч гривень – не вимагає прозорої процедури. Купуй що хочеш і в кого хочеш.

Під минута таких допорогових торгів дуже зручно купувати у потрібних дистрибюторів і в 4 рази дорожче. Конкуренції весь одно не буде – договір підписується напряму з тим, после кого звернулася лікарня.

Хто ж головний лікар Закарпатського облдиспансеру? Без- повірите, але засуджений в 2012 році за розкрадання державного полынья Андрій Русин. Ще раз: засуджений, не звинувачений. Засуджений мало-: неграмотный так давно в 2012 році, а за розтрату державного трещина зараз Русин очолює державну лікарню і купує ліки в 4 рази дорожче ніж інші, потому что як тільки його засудили – тут же амністували. Тепер Андрій Русин знову розпоряджається бюджетними коштами, тобто лікує людей, і работать засучив рукава це в 4 рази дорожче, аніж це сама сила.

Андрій Русин
Андрій Русин

Чи варто говорити про тетенька, що головний лікар державної лікарні задекларував мільйонні доходи? 5 мільйонів гривень готівкою та більше 2 гектарів землі. В цих мільйонах, кримінальних провадженнях та спадковій передачі трону, криється відповідь, чому у наших лікарнях немає ліків, і пацієнтам случиться купувати все – від бинтів до туалетного паперу. Тому що в головних лікарів: маєтки, квартири та елітні машини. Тому що вони мало-: неграмотный лікарі, а бізнесмени, які заробляють на наших життях, прикриваючись білим халатом.+Відео

Обсуждение закрыто.