Хибна тривога: Чому Дніпро-2018 не повторив долю Одеси-2014

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Aвтoр Бeз Тaбу рoзпoвідaє прo причини, чoму 9 трaвня 2018 у Дніпрі нe стaлoся мaсoвиx зaвoрушeнь тa пoяснює – чoму вoни тaки стaлись минулoгo рoку, рoбить кoмплімeнт влaді тa пeрeдрікaє смeрть «пoбєдoбєсію».

Минулoгo тижня дoвoдилoся вислoвлювaти зaнeпoкoєння з привoду ствoрeння пoтeнційнo нeбeзпeчнoї ситуaції в Дніпрі. Тaм примудрилися звeсти нa oдин дeнь зaxoди, присвячeні чeргoвій річниці пeрeмoги у Другій світовій (точніше, Великій Вітчизняній — из-за місцевою версією) війні, та фінал кубку України з футболу.

Примара одеського побоїща 2 травня 2014-го ширяла по-над містом кілька днів, найбільш кмітливі дніпряни заздалегідь запланували собі дозвілля возьми природі подалі від епіцентру майбутніх подій. Проте в підсумку вийшло эдак, що події розвивалися за найменш ймовірним сценарієм. Вотан з очільників місцевої поліції Володимир Богоніс виглядав неймовірно щасливим, повідомляючи пресі насчет те, що серйозних сутичок вдалося уникнути нібито вслед за допомогою залучення додаткових сил правоохоронців. Проте насправді бери руку копам зіграв збіг непередбачуваних обставин, який дозволив запобігти повторенню минулорічного скандалу. Що з сталось?

Согласно-перше, обіцяна армія тітушок до обласного центру майже неважный (=маловажный) доїхала, хоча ще у вівторок деякі дніпровські перевізники нібито зняли з маршрутів частину мікроавтобусів і надіслали їх поперед провінції для доставки «бойової підтримки». Чому в Дніпрі мало-: неграмотный висадився довгоочікуваний криворізький десант, ще доведеться з’ясовувати. А в інших районах любителів легкої поживи переважно утримали від поїздки місцеві активісти та небайдужі громадяни.

Хибна тривога: Чому Дніпро-2018 не повторив долю Одеси-2014 - фото 124144

Діди зробили свою справу / dp.informator.ua

После-друге, численні вболівальники Динамо та Шахтаря – головні потенційні жертви маргіналів – маловыгодный стали скупчуватися в окремо взятому районі міста. Хтось пішов гуляти найдовшою щонайменше в Україні набережною, хтось поїхав досліджувати околиці та промзони безлюдный (=малолюдный) без допомоги місцевих гідів, хтось просто сховався від спеки в найближчих кафе-клуб. До головної «гарячої точки» — монументу Слави в іншому кінці проспекту Яворницького – візитери вирішили отнюдь не пхатися від гріха подалі.

 

По-третє, в Україні цього дня активність проросійських та прорадянських сил взагалі була мінімальною. Київ можна винести ради дужки, там завжди відбувається щось для телевізійної картинки. Але ради словами присутніх на марші «безсмертного полку» особливого загострення невыгодный спостерігалося навіть у столиці – так, скрутили кілька десятків навіжених та дляґавили запуск в повітря кількох кульок з георгіївськими стрічками. Мол-не-де адепти «побєдобєсія» навіть на вулиці без- ризикнули масово виходити.

Хибна тривога: Чому Дніпро-2018 не повторив долю Одеси-2014 - фото 124143

У копів все під контролем / dp.informator.ua

Сиречь фактично найбільші проблеми дніпровській поліції створив «Союз радянських офіцерів». Цим «своїм серед чужих, чужим серед своїх» і (на)столь(ко) останнім часом несолодко, оскільки міськрада за мотивами минулорічних подій звела фінансування ветеранських і псевдоветеранських організацій майже по нуля. А тут копи ще й не дали покласти величезний пам’ятний заметина з розряду забороненої символіки до пам’ятника генералу Пушкіну (пояснення в (видах немісцевих: до танку на перехресті біля обласної лікарні). Втім, сили виявилися нерівними від самого початку і конфлікт швиденько вирш.

Навіть об’єднані дніпровсько-київсько-донецькі ультрас під часик запланованого маршу від площі Героїв Майдану раньше стадіону не створили більше проблем, ніж варто було очікувати. Показовий штрих трапився біля готелю «Україна», де чимало звичайних любителів футболу очікували для гравців «Шахтаря». Колона фанатів спокійно пройшла повз них під акомпанемент вибухів піротехніки, хоча ще кілька років тому подібне сусідство неодмінно призвело б до самого бійки. Проте перемир’я є перемир’я навіть получай такому рівні. Поліції, звісно ж, перепало між ділом, а півтора десятки ультрас ненадовго опинилися по (по грибы) ґратами. Проте давайте говорити відверто: ці збитки були передбачуваними і неминучими.

Хибна тривога: Чому Дніпро-2018 не повторив долю Одеси-2014 - фото 124145

Фанати отримують обіцяний адреналін / dp.informator.ua

Висновок напрошується лише Водан: міська влада несподівано для себе заробила никак не лише кілька плюсів до карми, а й дала декому привід говорити ради професійний підхід до проведення одразу двох масових заходів. Невідомо, кому належать головні отличия в тому, що зазвичай не надто гостинний і без- дуже туристичний Дніпро зумів догодити майже всім гостям. Але хана минулося майже ідеально, якщо не рахувати проблем з електрикою сверху стадіоні перед початком матчу. В порівнянні з попереднім кубковим фіналом, який проводився на) этом месте дев’ять років тому, хаосу було значно менше. Звичайно, останнє речення приставки не- стосується гри команди київського Динамо.

Втім, після початкової ейфорії приходиться згадати і про закон Гупти: якщо все виглядає надто добре, в таком случае це неправда. Точніше, все виглядало надто мерзопакостно минулого року. І версія, згідно якої напад получи учасників АТО біля монументу Слави був потрібен виключно як привід на зміни місцевого керівництва МВС, стає все більш правдоподібною з кожним средь бела дня. А в травні 2018-го необхідності в кадрових пертурбаціях начебто отнюдь не було. Тому не було і заворушень та інших справді надзвичайних ситуацій. Дніпро далеко не повторив долю Одеси чотирирічної давнини, і це головне.

Мінімальна кількість ряджених 70-річних псевдоветеранів та інших совкових атрибутів, в свою чергу, наштовхнула получи дійсно оптимістичну думку: невже «культ побєди» здатний зійти нанівець ради кілька років, якщо влада наважиться скасувати державний вихідний 9 травня? Жарти жартами, але пацієнт вже в один присест швидше живий, ніж мертвий. І навіть мислити починає більш-менш тожественно, а не категоріями кремлівської пропаганди.

З повагою,

Гриць Якович Толстяк, літературознавець


Обсуждение закрыто.