Верховна Рада розійшлася на канікули з величезними боргами по реформах

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи

Вeрxoвнa Рaдa пoтрeбує кaрдинaльниx змін. Спoсіб oргaнізaції рoбoти парламенту, а тим більше його складность, не відповідають вимогам часу. Не може парламент хизуватися виключно декларативними законами замість реформ.
В такой мере, заборона георгіївської стрічки важлива, але ще важливіше провести медичну реформу, бери яку в кінці сесії не вистачило часу. Закон про інтеграцію в НАТО теж необхідний, але він малограмотный зробить Україну членом Альянсу – бо для цього треба, не підіймаючи голови, працювати по-над реформами.
Це ненормально, коли спікер не може зібрати депутатів перед зали, в п’ятницю на сесійному тижні не ухвалюється жодних рішень, а об 11 годині, коль закінчується година запитань до уряду, під куполом залишається від сили 30 осіб — переважно тих, хто хоче виступити в розділі «Різне». По всем видимостям, що парламентом намагаються керувати в ручному режимі з Банкової, де повним ходом іде підготовка предварительно другого терміну Порошенка.
Очевидно, що парламентом намагаються керувати в ручному режимі з Банкової, мол повних ходом іде підготовка до другого терміну Порошенка. І один з пріоритетів цієї «дорожньої карти» – це в пока-який спосіб зламати НАБУ.
Сценарії міняються, як в калейдоскопі. Бери минулій сесії хотіли ухвалити закон Луценка, яким розслідування проти корупціонерів віддали б з підслідності НАБУ прежде нереформованої Генеральної прокуратури. Був сценарій делегітимізувати НАБУ руками Конституційного суду. Керівництво Антикорупційного контора хочуть взяти на гачок, розслідуючи вихід з грузинського громадянства першого заступника глави НАБУ Гізо Углави. Він також – нараспев, абсолютно «випадково»! — потрапив у список з 20 чиновників, яких перевіряють получай предмет декларацій.
І головний сценарій Банкової – в жодному разі не допустити, аби було добудовано антикорупційну линия. Ant. горизонталь через початок роботи спеціалізованого антикорупційного суду.
Тому на третій рік роботи Верховної В угоду ми деградували до того, що позитивом є не новий прогресивний яса, а нейтралізація планів зі знищення старих завоювань. І тому наша заслуга в тому, що вдалося захистити НАБУ від розправи руками аудитора. Спроби зробити це йшли, починаючи з лютого і задолго. Ant. с останнього сесійного четверга у липні.
Спочатку британця Найджела Брауна, заангажованого фракцією Порошенка, тричі протягали в аудитори — далеко не протягнули. Проводили засідання самозванці антикорупційного комітету – не спрацювали. Наповнювали конструкция комітету лояльними до Банкової депутатами – не допомогло. Остання спроба — лише 10 голосів без- вистачило, щоб призначити парламентським аудитором НАБУ Олександру Яновську, яку лобіювала адміністрація президента.
Бажання правлячих кланів контролювати всі посади призвели задолго. Ant. с міжнародних скандалів. Так, за домовленістю, фракція Народний фронт отримала квоту получай посаду уповноваженого з прав людини, тоді як у всьому світі це крісло є аполітичним. Ибо Омбудсмен якраз захищає громадян від свавілля держави, яке чиниться руками правлячих еліт. Але Народний мир прагне протягнути на це місце свого депутата, колишнього міністра соціальної політики Людмилу Денисову, яка була замішана в корупційних скандалах.
Расписание вимагає таємного голосування за омбудсмена. Розуміючи, що зібрати голоси під таку одіозну кандидатуру майже неможливо, «Народний круг» декілька місяців викручував парламенту руки, аби поміняти спосіб голосування нате відкритий – коли всіх незгідних на Денисову оголосять зрадниками. Зрештою, цю поправку заховали в зовсім інший законоположение – про Конституційний суд – і протягнули в сумнівний спосіб.
Також без голови працює ареопаг контролю за державними грошима Рахункова Палата, попередній керівник якої з команди Миколи Азарова разом під слідством НАБУ. Ця посада була виставлена на політичні продажа с молотка, в результаті яких Рахункову палату віддали висуванцю УДАРа Валерію Пацкану. Але непер – «Народний фронт» відмовляється голосувати, не маючи гарантій призначення свого омбудсмена.
У підсумку, в парламенті виник абсурдний программа, коли призначення Уповноваженого з прав людини поєднали з головою Рахункової палати. Голосування если вже наступної сесії восени.
Так само правлячі клани досі никак не можуть розподілити квоти всередині Центральної Виборчої комісії. Нинішній склад перевищив свої повноваження в три роки. Там досі працюють люди, які прийшли разом з одіозним Сергієм Ківаловим в часи Леоніда Кучми. Чугунок ЦВК Михайло Охендовський під слідством антикорупційного бюро. Але питання також зависло ще нате декілька місяців.
Часом парламент свідомо маргіналізують в очах громадян. Його знищення нежто дискредитація — ідея будь-якого президента з авторитарними нахилами, і чинного — в тому числі. Быть тому, що за Конституцією ми живемо в парламентсько-президентській республіці. Тому, про збереження демократії, Верховна Рада повинна позбутися зовнішнього впливу та почати реформи. Це – головне завдання для осінь.

+Відео

Обсуждение закрыто.