Архив | Трудовые правоотношения RSS-лента этой рубрики

Касація

14 Дек 2017

Комментарии отключены

Колеги підкажіть будь-ласка в такому питанню. В рамках трудового спору, апеляційною інстанцією було прийняте відповідне рішення на користь роботодавця, є потреба в його оскарженні до суду вищої інстанції.Таким чином в зв’язку із нещодавніми змінами в процесуальних кодексах неможу зрозуміти куди ж подавати касацію.Стаття 323 визначає, що Касаційною інстанцією у цивільних справах є Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ.В свою чергу, як вбачається з інформації опублікованої на сайті ВССУ – у ВССУ припинено реєстрацію касаційних скарг, інших процесуальних документів і судових справ з 15.12.2017.То куди ж подавати касацію?

Читать полностью...

Повторне звільнення

13 Дек 2017

Комментарии отключены

Особу було звільнено з займаної посади за систематичне невиконання своїх посадових обовязків. Суд визнав наявність підстав для прийняття рішення про звільнення, однак поновив особу, оскільки в день звільнення він відкрив лікарняний лист. З часу звільнення до часу поновлення пройшло 3 місяці. Питання: Враховуючи, що суд визнав наявність підстав для звільнення, проте єдиною підставою для поновлення був лікарняний лист, чи можливо відразу після поновлення особи на посаді винести рішення про його звільнення на тих самих підставах?

Читать полностью...

Оплата труда юриста під час розгляду його цивільного позову у робочий час

13 Дек 2017

Комментарии отключены

Доброго дня, наш штатний юрист (державне підприємство) подав цивільний позов до нашого підприємства (порушення відносно нього трудового законодавства). Вчора йому надійшов виклик до суду. Відповідно, кадрова служба згідно норм процесуального закону та ін. повинна табелювати години, коли він був відсутній як "інший невідпрацьований час". Але юрист зауважує, що він у силу своїх посадових обовязків та "Загального положення про юидичну службу":- забезпечує правильне застосування норм трудового, житлового, пенсійного та іншого законодавства, що стосуються прав і законних інтересів працівників підприємства;- Основним завданням юридичної служби є організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства, інших нормативних актів органом виконавчої влади, підприємством, їх керівниками та працівниками під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов'язків.Тобто, якщо підпримство не вбачає порушень, за які він має намір судитися, то він все одно проводить правову роботу, спрямовану на правильне застосування норм законодавства, і що це робочий його час. Підкажіть, хто правий в цій ситуації - наш юрист чи адміністрація підприємства?

Читать полностью...

Лікарняний за сумісництвом

12 Дек 2017

Комментарии отключены

Доброго дня! Працівник звільнився з основного місця роботи та не оформився за трудової на іншому місці роботи, де зараз рахується як працевлаштований за сумісництвом. В цей період захворів. Трудові відносини оформлені лише з роботодавцем у якого працівник рахується як сумісник. Що зазначати даному працівнику в лікарняному в лікарні, де указано місце роботи та куди нести оригінал лікарняного та чи має право роботодавець у якого працівник оформлених за сумісництвом ( не маючи основного місця роботи) сплати даний лікарняний?

Читать полностью...

Необгрунтований листок непрацездатності

12 Дек 2017

Комментарии отключены

Були заплачені кошти працівнику (як роботодавцем так і фондом соцстраху) за період непрацездатності, що було підтверджено листом непрацездатності, однак він (як виявилося пізніше) не відповідає вимогам передбаченим законодавством. Чи є в такому випадку підстави для звільнення у зв'язку з прогулом або чи може роботодавець через суд повернути сплачені кошти працівнику?

Читать полностью...

ФОП 1 група та «працівник» за ЦПД

12 Дек 2017

Комментарии отключены

Добрий день, учасникам форуму.Питання наступне: ФОП 1 група не може мати найманих працівників. Але чи може він взяти людину для надання послуг за договором цивільно-правового характеру?йде мова про салон краси. ФОП власник салону - працював сам. зараз хоче найняти дівчинку на роботу.

Читать полностью...

Смерть на виробництві. Роботодавець незгідний з висновками акту про нещасний випадок

07 Дек 2017

Комментарии отключены

Шановні колеги.На підприємстві стався нещасний випадок.Управління склало акти за формою н-5,н-1 яким встановили вину роботодаця. Дирекція соцстраху оспорювало в загальному суді дані акти, суди програні,ми про суди не знали. В силу цього виникають наступні питання щодо способів захисту.1) подавати новий окремий позов (Проблемно,бо деякі обставини встановлені рішеннями судів)2) Подавати касаційну скаргу на рішення судів першої та апелЯційної інстанцій3) Пробувати переглянути справу за нововиявленими обставинами (перешлянути можуть тільки за заявою позивача,не знаю чи знайдемо порозуміння з дирекцієб4) Вимагати в Держпраці провести додаткове розслідування, чи передабачено це ?Дякую

Читать полностью...

Работы с повышенной опасностью

06 Дек 2017

Комментарии отключены

Здравствуйте!Подскажите, пожалуйста, обязателен на предприятии Наряд-допуск на выполнение работ с повышенной опасностью, если есть "Книга нарядов"? Или же нужно и то и другое? И чем это регулируется?Заранее спасибо

Читать полностью...

Штатний розпис міської ради

05 Дек 2017

Комментарии отключены

Можно ли ввести в штат городского совета должность, предусмотренную Классификатором профессий, но не предусмотренную постановлением КМУ № 268, например: юрист. Если можно, то по какому тогда нормативу оплачивать ему з/п? Есть ли такая практика?

Читать полностью...

физ лицо в договоре ГПХ

04 Дек 2017

Комментарии отключены

Физ лицо, которое работает у ФОП по гражданско-правовому договору и, соответственно, получает выплаты, должно ли сдавать декларацию о доходах в налоговую?

Читать полностью...