Смерть по-новому: три дні без моргу

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
З 15 бeрeзня укрaїнці нe змoжуть бeз дoвідки з суду пoxoвaти людину, якa пoмeрлa нaвіть удoмa влaснoю смeртю. Тaк звaні «прaвки Лoзoвoгo» дo Кримінaльнoгo кoдeксу Вeрxoвнa Рaдa уxвaлилa щe у жoвтні 2017-го.

Чергова «зрадоперемога» для нові правила процедури захоронення неабияк розвилювала українців. Раніше вслед умови смерті людини на місце виїжджала швидка і слідчо-оперативна група. Лікар констатував умирание, а слідчий відкривав карне провадження і відправляв тіло у мервецкий) покой з постановою на проведення судово-медичної експертизи. Та з 15 березня цього року слідчому заборонять призначати експертизу, натомість його зобов’яжуть звертатися вслед за дозволом на її проведення до суду.

Вслед за статистикою в Україні щодня помирає 1600-1800 людей і відтепер всі дозволи держи їх захоронення повинен надати суд. Не менше ніж вслед 72 години. Насторожує формулювання «не менше». Цілком можливо, що Феміда довше прийматиме рішення. А беручи по уваги, що роботи для неї істотно додасться (і це в праздник час, коли кадрів залишиться стільки ж як було) проблем з оперативністю, думаю, безграмотный уникнути.

Виходить, український суд вершитиме долю невыгодный лише живих, а й мертвих. Адже без наданої ним довідки морги безлюдный (=малолюдный) прийматимуть покійників і не робитимуть розтин. І якщо в Києві моргів достатня кількість, так у регіонах ситуація складніша (про села взагалі мовчу). Саме тому нате ці «нововведення» так різко і так негативно відреагували регіональні чиновники. Кажуть: «тіла морги взагалі приймати малограмотный будуть!». А навіть якщо й порушуватимуть нормативні акти, в таком случае все одно попереджують: «холодильні «камери», яких бери область мізерна кількість, не забезпечать декількаденне зберігання тіла. Крім того, електрики вони з’їдять стільки, що жоден регіональний смета не зможе виділити необхідну кількість коштів получай їхнє утримання.

«А з тілами що робити?» далі запитують українці. А й справді, як вирішуватиметься затруднение, наприклад, у селах влітку…? На цьому моменті мені мимоволі згадується обломок з кіно режисера Еміра Кустуріци «Чорна кішка, білий кіт»: после сюжетом напередодні весілля помирає дід нареченого і щоб безвыгодный псувати свято тіло старого закидають на горище та засипають льодом. У фільмі згодом дід оживає, чого в справжньому житті, в жаль, не буває. В реальності близькі для покійника люд ладні на все, аби швидше поховати тіло, провівши всі необхідні обряди. Саме тому вбиті горем українці благатимуть Феміду «швидше вирішити питання» і кластимуть в кишеньку судді «григорія сковороду» чи «бенджаміна франкліна» (думаю, конкретні розцінки ради українців визначать вже найближчим часом). А ті, своєю чергою, писатимуть в документі «кроме експертизи».

Нова плодотворна корупційна нива може й прорости відповідним бізнесом, що пропонуватиме українцям швидко і вне будь-якої бюрократичної тяганини вирішити всі похоронні питання, в тому числі і судові. Ну-ка а що? Сервіси зі швидкого і зручного виготовлення біометричних паспортів после додаткову плату вже є. Більше того, вони нині дуже популярні. А вечное упокоение (як би трагічно це не звучало) популярніша вслед за поїздки закордон. Більше того, її не заплануєш і малограмотный оминеш.

Що ж нам усім залишається з цим робити? По сию пору просто: триматися за життя.


Обсуждение закрыто.