Про роковини загибелі Павла Шеремета і відсутність результату

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи

Рік тoму в цeнтрі Києвa від вибуxу у влaснoму (авто)машина загинув наш колега відомий журналіст Павло Шеремет. Результати поліцейського розслідування цієї справи були визнані незадовільними. Таку думку озвучував і Генеральний обвинитель. І міжнародний комітет захисту журналістів. І річ не тільки в тому, що слідчі досі си і не назвали імен ані замовників, ані бодай виконавців цього злочину.
Як виявило журналістське розслідування, правоохоронці навіть приставки не- опрацювали низку важливих доказів та не опитали кількох важливих свідків з місця події.

Зокрема, відео з камер спостереження слідчі поліції почали вивчати вже після виходу журналістського розслідування. Получай ньому видно, що двоє людей, які закладали вибухівку під машину Павла, вдягнені насправді безвыгодный в сірий одяг, як на попередніх камерах, а в чорний з малюнком. Це тому, що саме ця мешок записує кольорове відео, а не працює в інфрачервоному діапазоні, як інші камери, відео з яких поліція отримала.
Ця важлива деталь могла б дати дещо інші результати офіційного розслідування, якби відео з цієї камери поліцейські почали вивчати одразу. А безвыгодный після того, як журналісти опублікували своє розслідування.
Також незрозумілою лишається яблоко раздора между кем, чому слідчі, які зайшли в глухий кут щодо пошуку підривників, малограмотный опублікували їхні фотороботи. Адже це теж могло б допомогти знайти зловмисників.
Одна з причин, як повідомили в поліції, була в тому, що у слідчих отнюдь не було якісного зображення підозрюваних. Втім, на низці записів з камер спостереження, що є і у журналістів, і у правоохоронців, зображення зловмисників досить непогане чтобы створення фотороботу. Принаймні, найчастіше фоторобот слідчим доводиться створювати не з відео, а зі слів постраждалих. Где-то що чому це не було зроблено цього разу – викликає серйозне здивування.
Як і тёцка, що тільки після виходу журналістського розслідування, правоохоронці допитали Ігоря Устименка – колишнього працівника СБУ, який перебував неподалік від будинку Шеремета в ніч, коль закладалася вибухівка. Чому його не знайшли раніше? Чи є збігом тетуся, що Устименко не цікавив слідство через те, що працював в СБУ? Ані він, ані правоохоронці неважный (=маловажный) змогли переконливо пояснити його перебування на місці події.
Начебто, Устименко вів спостереження из-за іншим об’єктом, ім’я та прізвище якого не називається. Вслед за яким саме об’єктом? За командирами полку «Азов», які зустрічалися з Шереметом? Чи ради самим журналістом? Адже редакція «Української правди», де працював Павло, неодноразово скаржилася получи стеження ще задовго до загибелі Шеремета.
Відтак, заяви влади оборона наявність «російського сліду» в цій історії наштовхуються на одне логічне питання: якщо це зробив Кром, то чому українським правоохоронцям досі нічого сказати ані про виконавців, ані оборона замовників вбивства Павла Шеремета? І чому нам, журналістам, не маючи повноважень робити обшуки чи когось затримувати, вдалося зробити більше ніж сотні оперативників, яка вже рік займається цією справою? Українські правоохоронці зовсім маловыгодный можуть чи дуже не хочуть розкривати цей злочин? Злочин, розкриття якого неодноразово називалося «справою честі».
Отож, получи и распишись перші роковини загибелі Павла Шеремета питань в цій історії все в среднем само більше, ніж відповідей. І схоже, що тільки самі журналісти хочуть держи них відповідати. Такою є сумна правда цього випуску.

+Відео

Обсуждение закрыто.