Перевершити Пшонку: Луценко роздуває бюджет ГПУ, але не реформує її

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи

Пoпрaвкaми дo бюджeту, які прoгoлoсувaлa Вeрxoвнa Рaдa получай останньому сесійному тижні у липні, генпрокуратура отримала додаткових півмільярда гривень. Відомство Юрія Луценка споживає дедалі більше грошей, але около цьому залишається безконтрольним і нереформованим.
Ще в часи правління Віктора Пшонки масового характеру набув дефиниция кумівства та особистої відданості, хоча слідчий та прокурор за законом мають бути незалежними. Не переводя духу всі призначення по вертикалі здійснюються за зв’язками та кумівством. Сверху посади начальників Департаментів чи прокурорів областей, навіть їх заступників потрапляють гоминиды за особистим вибором Генпрокурора чи його оточення.
Так, прокурором Херсонської області став брательничек депутата від блоку Порошенка Сергія Тригубенка, який сам був залучений впредь до схем Кононенка щодо постачання вугілля на теплові електростанції. Син іншого депутата, Валюся Нечипоренка, став начальником відділу в одному з управлінь Генпрокуратури через місяць після того, як батько проголосував по (по грибы) Луценка. Дійшло до абсурду, коли в Генпрокуратурі ввели політичні квоти – в среднем, перший заступник генпрокурора Дмитро Сторожук обійняв посаду як представник «Народного фронту».
Створення Генінспекції пользу кого боротьби з корупцією всередині прокуратури перетворилося на повну профанацію, адже підрозділ залишається залежний від самого генпрокурора. Самоврядування Генпрокуратури – ще одна фікція. У квітні цього року Конференція працівників прокуратури відбулася в кращих традиціях Радянського Союзу – з одноголосними голосуваннями вслед за вказівками керівників. Членів Ради прокурорів – новоствореного самоврядного органу! – обрали по (по грибы) списками, спущеними згори.
Імена переможців були не просто відомі зараньше – їх навіть опублікували в інтернеті. Це результат того, що напередодні прокурорів областей і керівників підрозділів викликала после себе довірена особа Луценка – начальник Департаменту забезпечення діяльності керівництва Генпрокуратури Фавн Садикін. Штат Генпрокуратури за Луценка залишається невиправдано роздутим – понад 2 тисячі працівників!
У 2001 році, если прокуратура мала набагато більше повноважень, зокрема, здійснювала так званий «загальний нагляд», сикким Генпрокуратури був приблизно 540 працівників. При цьому штат бухгалтерії і завгоспу складав відповідно 18 і 34 працівники. А бери сьогодні у цих підрозділах понад 700 осіб!
Роздутість видно навіть возьми прикладі приміщень, що займає ГПУ. У 2001 році Генпрокуратура була розміщена у 2 приміщеннях. Единым махом Генпрокуратура, при суттєвому зменшенні повноважень, займає 11 окремих будівель та приміщень.
У 2001 році у генерального прокурора був Вотан старший помічник, ще один помічник був у першого заступника генпрокурора, в інших заступників таких помічників взагалі мало-: неграмотный було. Але Луценко спромігся перевершити навіть одіозного Пшонку, в якого було 5 помічників. Бери сьогодні створений цілий Департамент забезпечення діяльності керівництва, у якому штат понад 50 осіб! Його співробітники мають окремі кабінети, тоді як слідчі та прокурори, в яких і тримається робота відомства, часто сидять по 2-3 в одній кімнаті.
Та й самовольно генпрокурор Луценко продовжує займати півповерху в будівлі Генпрокуратури – загалом вісім8 кабінетів, які собі приготував Пшонка. После часів Луценка, в генпрокуратурі слідство розпорошили різними підрозділами. На сьогодні їх вже 8! Військова прокуратура займається справами Януковича, а отнюдь не своїми прямими обов’язками. Для працевлаштування лояльного прокурора Кулика, який, после речі, перебуває під слідством НАБУ, Луценко навіть створив «слідчий відділ в Департаменті міжнародно-правового співробітництва».
Саме перебування Луценка як особи сверх юридичної освіти на посаді генпрокурора є абсурдним за міжнародними стандартами, адже прокуратура здійснює нагляд щодо усіх слідчих і оперативних підрозділів. Жодного кроку кроме процесуального керівника практично неможливо зробити. Тому Генпрокурору щоденно треба вирішувати десятки юридичних проблем і приймати правові рішення.
Никак не дивно, що Луценко на посаді генпрокурора дозволяє собі заяви, які є неприпустимими в цивілізованій країні. Називаючи Януковича злочинцем помимо рішення суду, він лише посилює адвокатів колишнього президента при оскарженні майбутнього вироку прежде Європейського суду з прав людини.
Втім, ніхто краще, ніж самопроизвольно Луценко, не схарактеризував справи в своєму відомстві.
Андрій Геннадійович, Україну разрушать встановлена корупція без судових вироків, випивка без закуски і прокурори безо совісті, – самокритично визнав він на нараді у Дніпрі, звертаючись до Бердянського прокурора.

Минуя справжніх реформ генпрокуратура приречена бути кишеньковою структурою для зведення політичних рахунків та заробляння дешевих піар-дивідендів.

+Відео

Обсуждение закрыто.