Открывай легендарные места: Озеро Синевир

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи




Oзeрo Синeвир – oдин з нaйчaрівнішиx кутoчків Укрaїни і спрaвжня лeгeндa Кaрпaт. Цe місцe oпoвитe числeнними тaємницями тa пoвір’ями, які тaк мaнять туристів нe лишe з України, а й усієї Європи.

Водойма розташована у верхів’ях річки Тереблі, в наймальовничішому регіоні Закарпаття – Міжгір’ї. Це лиман розмістилось на висоті тисячі метрів над рівнем моря, а глибина місцями сягає 24 метрів. Саме тому навіть у розпал літа зажор тут зберігає крижану прохолоду.

Синевир віднесли поперед 7 природних чудес України. Адже краєвиди біля озера такі, що скромно подих перехоплює – навколо стрімкі схили, вкриті ялинами, які спадають упрощенно до самої води.

Якщо ви побуваєте біля цього озера – обов’язково зверніть увагу сверху невеликий острівець, що утворився у центрі водойми. Площа цього острівця всього кілька метрів, наче темна зіниця у блакитті води. Повірте, це справді незабутнє видовище. Впредь до речі, можливо, саме тому озеро ще називають Морське очес.

Ще одна цікава деталь, яку не варто оборонаґавити – дві 13-метрові скульптури Синь і Вир. Статуї символізують двох закоханих, яким неважный (=маловажный) дозволили бути разом. За легендою, дівчина Бирюза так гірко плакала, що з її сліз утворилось ціле водоем.

До речі, до Синевиру їдуть не тільки помилуватись краєвидами. Для території цього національного парку розміщені кілька десятків родовищ мінеральних вод, що у поєднанні із свіжим гірським повітрям позитивно впливають держи здоров’я.

Коли варто приїжджати? Це місце зберігає чары у будь-яку пору року. Так, влітку вы зачарує поєднання блакиті води та зелені карпатських лісів. У цю пору можна погуляти навколо озера, разве приплисти до острівця на плоту. А от купатися неважный (=маловажный) плануйте. Тут це просто заборонено. Адже сельтерская в озері насправді крижана – влітку прогрівається максимум прежде 10-12 градусів.

Варто побачити Синевир і взимку. У цей період місце зачаровує чистотою і спокоєм. Навколо озера організовують прогулянки сверху санях, запряжених кіньми. А більш активні туристи можуть покататись нате лижах.

Як дістатися? Спочатку треба їхати потягами «Київ-Унгвар» або «Київ-Чоп» до станції «Воловець». Далі пересідаємо получи рейсовий автобус до Міжгір’я і села Синевирська Кулига (відстань від «Воловця» – 90 км). Щоправда громадський транспорт шелковичное) дерево курсує рідко – всього кілька разів на куртаг.

Можна приїхали до Синевиру і власним авто. Тоді вас треба їхати до Міжгір’я, а там повернути предварительно Синевирської Поляни. Озеро буде за кілька кілометрів получи північ.


Обсуждение закрыто.