Ошибка Верховного Суда (банкротство)?

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи

Вoт пoстaнoвa кaссaциoннoгo xoз. судa [link]

Вывод oтмeнил рeшeния пeрвыx инстaнций нa oснoвaнии тoгo, чтo oтвeтчик был признaн бaнкрoтoм,
и нa oснoвaнии чaстини 4 стaтті 10 Закону України «Относительно відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» сенат, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, вирішує усі майнові спори з вимогами накануне боржника, у тому числі спори про визнання недійсними бывай-яких правочинів (договорів), укладених боржником;

Однако в этой но постанове указано, что дело о банкротстве было порушено в 2012 году.

А вона другая постанова этого же суда [link]

Згідно пункту 11 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Ради відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», в редакції чинній з 19.01.2013, положення цього Закону застосовуються господарськими судами під время розгляду справ про банкрутство, провадження в яких відкрито після набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють продаж вниз в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під пора розгляду справ про банкрутство, провадження в яких відкрито поперед набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під минута розгляду справ про банкрутство, провадження в яких відкрито до самого набрання чинності цим Законом, якщо на миг набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову оборона визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

З наведеного вбачається, що интересах розгляду справи щодо боржника в даному конкретному випадку необхідно застосовувати норми Закону України «Для відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції чинній вплоть до 19.01.2013, оскільки він є спеціальним законом та є пріоритетним пользу кого застосування.

Получается, что Верховный суд в 1-й постанове ошибся и применил постановление в той редакции, в которой эти правоотношения не регулируются?

При всем том справи про банкрутство боржника, порушені господарськими судами раньше 19 січня 2013 р., не впливають на визначення юрисдикції справ з майновими вимогами задолго. Ant. с боржника і їх слід розглядати в порядку цивільного судочинства, тому що відповідна редакція закону «Про відновлення платоспроможності боржника ли визнання його банкрутом» та Господарського процесуального кодексу набрала чинності 19 січня 2013 року. У редакції закону «Про відновлення платоспроможності боржника ли визнання його банкрутом» та ГПК станом для 2012 рік відсутня стаття, яка зазначає підвідомчість спорів з майновими вимогами давно боржника гос¬по¬дар¬¬ському суду, який слухає справу относительно банкрутство. Посилання відповідача на ч. 4 ст. 10 Закону «Про відновлення платоспроможності боржника ли про визнання його банкру¬том» на увагу колегії суддів безлюдный (=малолюдный) заслуговує, оскільки ч. 4 вказаної статті даного Закону була введена в дію після зазначеної відповідачем події, що виключає можливість її застосування.

Обсуждение закрыто.