Недотримання законів Конституції: чому Порошенко хоче перенести президентські вибори

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Влaдa вчeргoвe oбкрaдaє нaрoд. Щoпрaвдa цьoгo рaзу вoни вкрaли в укрaїнців дeщo вaжливішe, ніж мaтeріaльні блaгa. Xoч і тимчaсoвo, aлe вoни зaбрaли мoжливість oбирaти кeрівників влaсниx тeритoріaльниx грoмaд.

Як нa мeнe, крaдіжкa у грoмaдян прaвa oбирaти влaду, нaбaгaтo нeбeзпeчнішa, ніж звичайні корупційні злочини. В секунда, коли чинна влада починає в будь-який спосіб відкладати вибори, починається разбирание демократії як такої.

Ви будете здивовані, але поки більшість з нас відпочивали, чинна влада встигла відкласти вибори в целях майже мільйона громадян. Здивовані? Скажу більше, за один прием команда Порошенка тестує нашу суспільну реакцію бери перенесення президентських виборів. Поки мова йде для продовження його повноважень на кілька місяців.

Порошенко вибори
Петро Порошенко у куртаг інавгурації

Хтось подумає хіба це так довго? Нагадаю, що, наприклад, ради схемою «Роттердам +» влада щомісяця витягує з кишень українців мільярд гривень. З точки зору трьох мільярдів вкрадених у нас после додаткові місяці для Порошенка виглядають зовсім после-іншому.

Проте справа навіть не в грошах, які следовать цей час чинна політична еліта вкраде. Хоча ні, в грошах теж направо. Проте більша небезпека в тому, що владі може сподобатися відкладати вибори. А чому б ні, зрештою? Війна продовжується, в таком случае ж дуже зручний привід прикрити бажання ще трішки посидіти присутствие владі.

Єдине, що може це зупинити, жорстка суспільна реакція получи и распишись будь-які маніпуляцій з днем виборів. Проблема в тому, що ми, як суспільство, вже проковтнули одне таке шахер-махерство зі священним для демократії правом вибору. Центральна Виборча Комісія призупинила проведення виборів у майже ста об’єднаних громадах, -де проживає мільйон громадян.

Своє рішення члени ЦВК прикрили фіговим листком звернення накануне парламентського комітету. Мовляв, ЦВК просить дати роз’яснення щодо визнання неконституційним закону України «Ради всеукраїнський референдум». Це при тому, що всеукраїнський голосование жодним боком не стосується місцевих виборів.


ЦВК Вибори


Разумник ЦВК Михайло Охендовський

Більше того закон «Ради добровільне об’єднання територіальних громад» зобов’язує ЦВК оголосити ті вибори. Безальтернативно і сверх жодних відмовок. Чорним по білому в законі написано. Але двічі простроченому складу Центральної виборчої комісії начхати і получи закон, і на здоровий глузд. 

Зрештою, це ж чинному голові ЦВК Охендовському видавали готівку з чорної каси «Партії Регіонів». І це ж саме його рятує від детективів НАБУ вірний владі Зоря Холодницький. Охендовський з більшістю колег добре вміє прислуговувати владі. Його цьому ще Янукович навчив, а Порошенко лише возьми кілька років незаконно продовжив термін перебування нате посаді.

У мільйона виборців, сподіваюся тимчасово, забрали вправе) делать что-либо голосу. І це не обвалило рейтинги влади, далеко не призвело до хоч якихось більш-менш важливих процесів для місцях. Навіть національні медіа цю тему особливо далеко не висвітлювали. Окрилені попереднім успіхом, в адміністрації Порошенка заговорили оборона перенесення виборів Президента: з весни на літо 2019 року. Навіщо це Порошенку, запитаєте ви.

По части-перше, для низької явки: чим вона нижча, тим більше простору для того маніпуляцій з голосуванням. Під час літніх відпусток приход виборців, природно, буде найнижчою.

По-друге, політтехнологи переконані, що влітку виборці добріші, тому легше пробачають владі її помилки та зловживання. Мабуть, думають, що виборці относительно платіжки за комуналку, а відповідно і про «Роттердам +» перед літа встигнуть забути.

Описані вище причини важать с целью Порошенка значно більше, ніж ч. 5 ст. 103 Конституції України, у якій чорним согласно білому написано: «Чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю березня п’ятого року повноважень Президента України».

І якщо відтермінування виборів в ста об’єднаних територіальних громадах одесную вже вирішена, то схема з виборами Президента – лише тестується. Я хочу вірити, що ця спроба Порошенка махлювати з нашим правом вибору, израсходовать його і так невисокий рейтинг.

Будь-яка спроба влади (безвідносно її прізвища) продовжити термін своїх повноважень має закінчуватися її показовим електоральним знищенням. Як виборці ми мусимо маловыгодный просто не голосувати за таких політиків, ми зобов’язані агітувати проти них.

Наприкінці, хочу нагадати політикам одну просту істину: якщо в громадян забрати прерогатива оцінювати владу на виборах, громадяни вийдуть робити це получай майдани. Українці вже двічі це правило демонстрували. Така історія для наше право вибору, яке, не приведи Господи, нам знову змусять відстоювати.+Відео

Обсуждение закрыто.