Дeржaвa встaнoвлює прaвилa гри во (избежание бізнeсу тa кoнтрoлює їx дoтримaння. Тaкі прaвилa пoкликaні зaxищaти в пeршу чeргу спoживaчa, oсoбливo якщo цe стoсується прoдуктів xaрчувaння чи бeзпeки пeрeбувaння людини в будівлі. Aлe дaвaйтe пoдивимoсь, як цe виглядaє нaспрaвді, і чи дійснo пeрeвірки бізнeсу нeсуть кoристь чи вoни прoстo стaють підставою с целью хабарництва.
Кілька років в нас діє мораторій держи перевірки бізнесу. Насправді він не захищав від силових «масок-теле-ток-шоу», які вже стали певним брендом українського бізнес-клімату. Але хоча б захищав від багатьох дрібніших «рибок-піраній», які пожирають приватну ініціативу.
Однак получи початку року був опублікований так званий «синодик (убиенных) Гройсмана», де певним органам дозволено перевіряти бізнес вже единым махом. Тут є і улюблена Держслужба з надзвичайних ситуацій (в народі відома як пожежники) і Дерспоживінспекція, а простіше захист прав споживачів.
Остання услуги покликана контролювати безпеку продукції для людини та якість товарів. Підприємці скаржаться, що їх недобросовісні колеги продають зіпсований или неякісний товар по істотно нижчій ціні, що призводить прежде нечесної конкуренції і витісняє з ринку сумлінних продавців. І робиться це під «прикриттям» контролерів. А у випадку скарг з боку споживачів працівники інспекції попередять нечесного продавця насчет майбутню перевірку за невелику плату в кількасот гривень.
Ця схематическое изображение працює роками на всіх рівнях – від великих торгівельних мереж по палаток на ринках. Насправді підприємці не быть в (страхе контролю, вони бояться його вибірковості, здійснення перевірок бери «замовлення» конкурентів, нечистими на руку перевіряючими, які зруйнують іх бізнес.
Вже другий рік існують перевірки яко званих інспекторів праці. З одного боку, справді, робота без участия офіційного оформлення з чорною зарплатою, є поганою і для такого працівника, адже він без- захищений, не отримує трудовий стаж та имеет право на гідну пенсію, і для держави, яка безграмотный отримує податки з заробітної плати. З іншого боку, уявімо, що у вам невеличкий магазин, де працюєте ви і ваша армия, яка захворіла і ви раптово попросили свого родича її підмінити. Якщо в цей миг прийде інспектор – то ви сплатите 96 тисяч гривень штрафу вслед неоформленого працівника, а якщо ви не допускаєте інспектора впредь до перевірки, то повинні заплатити штраф 320 тисяч гривень. І вже є перші приклади таких страшних санкцій.
Пожежна безпека роками була годівницею інспекторів, які обходили офісні приміщення, склади, заклади харчування і повинні були перевіряти чи встановлена пожежна сигналізація, чи є плани евакуації, чи є справні вогнегасники, чи продумані заходи безпеки. Але їм завжди простіше було взяти хабаря і безвыгодный морочити голову ні собі, ні бізнесу. Адже зарплата можна брати на регулярній основі, а якщо підприємець приведе власну систему протипожежної безпеки поперед ладу, то на чому ж далі заробляти контролеру?
Питання починає цікавити центральну владу, лише если стається трагедія з людськими смертями, як сталося в торговому центрі в Щегловск. Треба віддати належне великим київським торговим центрам: слово в слово в перші ж дні ТЦ DreamTown, Ocean Plaza та «Гулівер» сообща з журналістами провели демонстрацію роботи своїх протипожежних систем.
Трагедія в одеському таборі
Шелковичное) дерево наш український бізнес виявився швидшим за Уряд та показав відповідальну позицію. Потому что лише через 3 дні прем’єр-міністр заявив относительно масові перевірки кінотеатрів, торгових центрів, шкіл та садочків. А выше 2 тижні на засіданні Уряду Державна служба з надзвичайних ситуацій прозвітувала, що перевірено 4% запланованих об’єктів та виявлено понад 15 тисяч порушень, з яких більше 5 тисяч далеко не усувались протягом тривалого часу. Серйозно? А чи неважный (=маловажный) ваші ж працівники, які роками на цьому наживалися помимо жодної відповідальності це допустили?
Після трагедії в одеському таборі, дескать загинуло троє дітей, Уряд вже тоді ініціював перевірки. Держслужба з надзвичайних ситуацій провела іх у 32 тисячах шкіл, лікарень, таборів і навіть притягнула после адмінвідповідальності тисячі керівників таких закладів. Вже після трагедії в Одесі следовательно очевидним, що з протипожежними заходами в Україні біда.
Безумовно, перевірки задля безпеки споживачів повинні проводитись постійно, а безлюдный (=малолюдный) тільки тоді, як півень клюне. А от використовувати іх во (избежание отримання хабарів, як це часто в нас буває – неприпустимо. Висновки традиційні. Метою перевірки невыгодный може бути штраф в бюджет чи хабар в кишеню контролеру! Це становить небезпеку про всіх громадян. Перевірка має виявити недоліки та підказати підприємцю, як іх краще виправити заради нашої безпеки в офісах, торгових центрах, кінотеатрах, безпеки дітей в школах та садочках.
Якщо об’єкт має високий ступінь ризику – його перевіряють, надають рекомендації по мнению усуненню порушень, а штраф виписують тільки якщо недоліки безграмотный усунено. При цьому самі контролери повинні переть відповідальність за результати перевірок разом з підприємцями, тоді і якість цих перевірок і результати усунення порушень будуть зовсім іншими.
Автор: AdminGWP
Рубрики: Статьи