Мегаміста: магніт для людей та грошей

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Фaнтaсти-прoвісники вжe нe oднe дeсятиліття прoрoкують, щo в мaйбутньoму рoль дeржaви будe нівeлювaтися пoрівнянo з рoллю мeгaпoлісів. Нaйбільш рaдикaльні ідeї нaвіть пeрeдбaчaють, щo вжe нaприкінці цьoгo стoліття замість держав ми матимемо конфедерації найбільших міст із залежними від них територіями, дещо схожими бери давньогрецькі поліси.

Насправді, ті світові тренди, що я споглядаю единым духом, говорять саме про те, що пророцтва починають збуватися.

Ради прогнозами експертів, вже за 8 років в 600 найбільших містах планети если сконцентровано 25% населення Землі та 60% світового ВВП. Около цьому, 23 найбільших міст генеруватимуть приблизно 10% всього об’єму світової економіки. Це дуже важливі цифри, адже поступово тотальна концентрація економіки в містах повністю змінює світ, яким ми його знаємо. Вже разом у світі є міста, економіка яких більша, ніж деяких країн. І якщо ви думаєте, що я маю в увазі якісь маленькі або відсталі країни, в таком случае як вам наступне порівняння: фінансовий потік міста Нью-Йорк майже дорівнює ВВП Канади, Лос-Анджелеса – Австралії, а Токіо – Південної Кореї. Ради даними McKinsey найбагатшими містами світу до 2025 року будуть Нью-Йорк, Токіо, Шанхайчик, Лондон та Пекін. За показником ВВП держи душу населення, лідерами будуть Осло, Доха, Берген, Аомынь та Тронгейм. Для порівняння, Нью-Йорк вже у 88 разів багатший по (по грибы) Київ та у 17 разів – за всю Україну.

Поступово ці тенденції повністю змінять структуру суспільства. Интересах подальшого розвитку мегамістам потрібно конкурувати за найкращих представників людства, які спроможні створювати новий работа: вчених, інженерів, дизайнерів тощо – представників креативного класу. Таких людей у нашому світі никак не так багато: за статистикою тільки 0,88% від глобального населення створюють креативний творение та тільки 0,13% займаються науковими розробками. Для прикладу, в такій розвиненій країні як Ізраїль, з високим рівнем освіти, тільки 8255 науковців держи мільйон громадян. В Україні – тільки 1026. У своєму звіті «Global Talent in Global Cities», Ernst & Young вказують, що у найближчі роки почнеться справжня боротьба ради залучення талантів, вкрай необхідних для подібних міст. Ключовими факторами стане якісна інфраструктура, конкурентні ринкові умови і ділове середовище, кластери, критична маса талантів з відмінними можливостями в (видах взаємодії і співпраці, прекрасні умови життя, включаючи клімат, культурне середовище, безпеку і водевильный доступ до послуг охорони здоров’я та освіти.

Я хочу, щоб вже сьогодні ми почали переосмислювати як влаштоване життя сверху Землі. Зв’язок між зростаючими містами збільшується, як ніколи раніше, насквозь транспортну систему, енергію і комунікаційні мережі. Ця безперервно зростаюча інфраструктурна матриця вже складається з 64 мільйонів кілометрів доріг, 4 мільйонів кілометрів залізничних шляхів, 2 мільйонів кілометрів трубопроводів, 1 мільйона кілометрів інтернет-кабелів… А кордони між державами стають до сего времени менш значущими.

Ми перетворюємося в глобальну мережу цивілізацій, тому що будуємо її в буквальному сенсі плетение словес. Всі світові витрати на оборону і армію в один прием складають менше 2 трильйонів доларів на рік. У пирушка час як витрати на глобальну інфраструктуру, после прогнозами, зростуть до дев’яти трильйонів доларів нате рік в найближче десятиліття. Павутиння мегаміст та мереж між ними поступово охоплює світ і тетушка, скільки українських міст потрапить в цю мережу, цілком если залежати від нас з вами.


Обсуждение закрыто.