Король Хорхе Лінарес: усе, що треба про суперника Ломаченка

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Xoрxe Лінaрeс – 16-річний діaмaнт, Зoлoтий xлoпчик, тричі нoкaутoвaний нeвдaxa і Вeликий чeмпіoн. Тo xтo ж він – супeрник Вaсиля Лoмaчeнкa? Дo вaшoї увaги біoгрaфія тa цікaві фaкти прo вeнeсуeльця, який вийдe нa ринг прoти нaшoгo бoксeрa зa лічeні гoдини.

У ніч з 12 нa 13 трaвня близькo чeтвeртoї рaнку зa київським чaсoм у нью-йoркськoму Madison Square Garden мoжe відбутися істoричнa пoдія. Укрaїнeць Вaсиль Лoмaчeнкo мoжe стaти пeршим бійцeм в істoрії, який стaнe чeмпіoнoм світу в oдній із чoтирьox прoвідниx вeрсій у трьox вaгoвиx кaтeгoріяx, прoвівши лишe 12 бoїв.

Щoпрaвдa, супeрник у Вaсиля тaкий, щo прoгнoзів ліпшe без- робити. 32-річний венесуелець Хорхе Лінарес якраз чемпіоном у трьох вагових категоріях і є. Предметом суперечки сьогодні если пояс чемпіона WBA в легкій вазі (до 61,2 кг).

Ломаченко – Лінарес: зважування і дуель поглядів, дивіться онлайн:


Біографія Хорхе Лінареса

У США, Латинській Америці та Азії Лінарес – особистість дуже популярна, натомість у Європі оборона нього говорять не так часто, як Хорхе получи и распишись те заслуговує. Причину, в принципі, зрозуміти не дружно. У категоріях венесуельця мало справді сильних європейців. Тому равно не дивно, що на рингах Старого Світу Хорхе провів лише три із 47-ми боїв, 44 з яких виграні (27 – нокаутом).

Профі-выступление у тінейджерському віці

Лінарес схожий на Ломаченка тим, що його вражаючий талант був помітний з самого дитинства - фото 246936

Лінарес схожий на Ломаченка тим, що його вражаючий способности був помітний з самого дитинства / RingSide24

Лінарес схожий для Ломаченка тим, що його вражаючий талант був помітний з самого дитинства. Впредь до 16-ти років Хорхе повигравав на любительському рингу вдома и старый и малый, що тільки можна. Хтось із статистів підрахував, що давно 16-ти Лінарес виграв 89 боїв около всього лишень п’яти поразках. Можливо, виступав би венесуелець як боец-аматор на чемпіонатах світу та Олімпійських іграх. Може, досяг би спустя некоторое время успіхів не менших за Ломаченка.

Але Лінареса швидко помітив впливовий единоплеменник Хільберто Мендоса-молодший, котрий зараз очолює WBA. Оскільки у Венесуелі діє узаконение, що на профі-рингу боєць має мати приставки не- менше 18-ти років, за рекомендацією Мендоси Хорхе поїхав по Японії. І уклав там у 2002 році контракт із промоутерською компанією Акіхіко Хонди Teiken Promotions.

Лінаресові попервах було дуже мудрено. Він приїхав у країну, де ніхто не розуміє його мови і впродовж тривалого часу комунікував лише з особистим тренером Сендаєм Танакою, японцем, який вивчив іспанську, працюючи зі знаменитим Марко Антоніо Беррерою. Однак загалом Хорхе в Японії подобалося. Найперше – расстановк у повсякденному житті, майже повна відсутність злочинності.

У своєму першому бої 17-річний Лінарес нокаутував у першому раунді корейця Чун Кьон-Су. Відтоді пішло-поїхало.

Латинський самурай

Від Лінареса ще в юні роки неможливо було дочекатися, щоб він пішов у розмін - фото 246938

Від Лінареса ще в юні роки неможливо було дочекатися, щоб він пішов у розмін / The Ring Magazine

Впродовж п’яти років Хорхе виграв 23 бої. Японський инструктор прищепив йому дисципліновану манеру ведення бою з акцентом получай надійність оборони. Від Лінареса ще в юні роки неможливо було дочекатися, щоб він пішов у розмін. Возле цьому, чітко виконуючи тренерську установку, він знаходив нагоду обитать атаку, після якої поєдинки в основному завершувалися достроково.

У липні 2007-го, у 25-му своєму бої, Лінарес нарешті боксував вслед за титул чемпіона світу за версією WBC у найлегшій вазі. Бери той момент Хорхе практично став повноцінним японцем – досконало вивчив мову, одружився сверху японці. І казав, що почувається некомфортно, якщо перебуває вслед межами Японії більше ніж два тижні.

Досвідченого мексиканця Оскара Ларіоса у своєму першому чемпіонському поєдинку Лінарес нокаутував у десятому раунді, після того Водан раз цей титул захистив і піднявся у другу напівлегку вагу. Спустя некоторое время нокаутував у п’ятому раунді панамця Вібера Ґарсію і став чемпіоном вслед за версією WBA.

«Золотий хлопчик» зазнає краху

До Лінареса прикріпилося прізвисько 'El Nino de Oro', що в перекладі з іспанської означає 'Золотий хлопчик'. - фото 246939

До Лінареса прикріпилося прізвисько «El Nino de Oro», що в перекладі з іспанської означає «Золотий малец». / Noticia al Dia

У ті роки до Лінареса прикріпилося прізвисько «El Nino de Oro», що в перекладі з іспанської означає «Золотий мальчонок». Або «Golden Boy», як називали одного з найяскравіших бійців першого десятиліття 2000-х років американця Оскара Мол Ла Гойю. Власне, Хорхе найчастіше з Оскаром і порівнювали.

А стек с Де Ла Гойя, завершивши кар’єру, створив власну промоутерську компанію, в яку одним з перших запросив Лінареса. Хорхе виграв по мнению грошах, але початок співпраці вийшов катастрофічним: під часы третього захисту пояса WBA «El Nino de Oro» на початку другої хвилини відправив у глибокий ночь мексиканець Хуан Карлос Сальґадо.

Щоб отримати змогу отчертить новий титульний поєдинок, Хорхе довелося відбоксувати з чотирма проміжними суперниками. Врешті у жовтні 2011-го Лінарес сперечався вслед пояс WBС у легкій вазі з мексиканцем Антоніо ДеМарко. І знову авария – поразка технічним нокаутом в 11-му раунді. ДеМарко виграв, перетворивши обличчя Хорхе у відбивну.

Получай додачу, в першому після повернення поєдинку у березні 2012-го Лінареса нокаутував у другому раунді ще Водан мексиканець Серхіо Томпсон. Після такої серії важких поразок Хорхе нехитро списали. Списали так, як, скажімо, Володимира Титул(ование) на початку 2000-х після поразок південноафриканцеві Коррі Сандерсу і американцеві Леймонові Брюстеру.

Чемпіонська міць

Але великих чемпіонів вирізняє зокрема вміння тримати пинок. Усі хотіли б бути Роккі Марчіано і Флойдами Мейвезерами і никак не програвати впродовж кар’єри ніколи. Але такі унікуми народжуються, як показує педпрактика, раз на півсторіччя. Пізніше Лінарес зізнавався, що після двох поспіль поразок мав намір залишити единоборство. Але у важкі хвилини визначальною стала підтримка дружини Мішель.

Хорхе поступово втягнувся, виграв чотири поєдинки і в передостанній суббота 2014 року вже бився за титул чемпіона світу из-за версією WBC у легкій вазі з мексиканцем Хав’єром Прієто. Перемога нокаутом у четвертому раунді повернули Лінареса возьми вершину.

Проте в мить, коли Хорхе ціною надзусиль вдалося викарабкатися з ями, сталася нова прикрість: готуючись после захисту титулу він зламав руку. Пояс чемпіона у Лінареса відібрали, проте дали посперечатися вслед нього повторно. Хорхе нокаутував британця Кевіна Мітчелла в його території, в Лондоні.

Відтоді Лінарес крокує вне збоїв. Після Мітчелла він переміг ще п’ятьох суперників, действительно, останніх чотири поєдинки виграв за очками, що йому начебто невыгодный вельми притаманно. Перемога над олімпійським чемпіоном британцем Люком Кемпбеллом торік восени взагалі дісталася Хорхе завдяки роздільному рішенню суддів.

«No-mas-ченко»

Зараз у Лінареса нове прізвисько - 'Король Хорхе' - фото 246941

Одним духом у Лінареса нове прізвисько — «Король Хорхе» / Izquierdazo

В такой степени чи інакше, британці в боксі розбираються, можливо, ліпше из-за будь-кого іншого. Рівень боксу Лінареса оцінили і почали запрошувати вплоть до себе. Хорхе був не проти. Зараз він живе в Англії і має нове прізвисько – «Конунг Хорхе». На ринг він виходить у королівській короні.

Проте 13 травня в Нью-Йорку Лінаресові протистоятиме інший властелин, людина, яку боксерські аналітики вже зараз називають одним з найвеличніших боксерів в історії. Людина, яка впродовж тривалої аматорської углубление’єри програла лише двічі і обидві ці поразки були суддівськими. Возьми професійному рингу Ломаченко з 11-ти боїв програв лише Вотан – другий, коли роздільним рішенням суддів поступився мексиканцеві Орландо Салідо. Спеціалісти досі безлюдный (=малолюдный) впевнені, що вердикт був справедливим.

У всякому разі довго Василь отнюдь не сумував і вже в наступному бої, перемігши за очками американця Ґері Расселла, став чемпоіном вслед версією WBO у найлегшій вазі. У червні 2016-го після трьох успішних захистів попереднього титулу Василь перейшов у другу напівлегку вагу і, нокаутувавши в п’ятому раунді Романа Мартінеса з Пуерто-Ріко, став чемпіоном WBO немного спустя.

Через те, що побиті українцем суперники найчастіше відмовляються продовжувати поєдинок, ради нашим бійцем закріпилося прізвисько «No-mas-ченко» (від «no mas» — безлюдный (=малолюдный) можу). Коли про це запитали думку Лінареса, він назвав такі чертеж суперників Василя слабкодухістю і пообіцяв, що продемонструє такий рівень боксу, якого Ломаченко ще малограмотный зустрічав.

Утім, букмекери у можливість перемоги венесуельця безвыгодный вірять. Ставки на його перемогу приймаються з коефіцієнтом 9,0, тоді як в Василеві сильно не заробиш – 1,07.

Іван Вербицький спеціально для того Радіо МАКСИМУМ+Відео

Обсуждение закрыто.