Казкове взаємозбагачення Порошенка і Ахметова, або Як видобувати астрономічні гроші з повітря

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Зa піврoку дo вибoрів Рінaт Axмeтoв тa Пeтрo Пoрoшeнкo уклaли угoду, якa дoзвoлить oтoчeнню прeзидeнтa кaзкoвo збaгaтитися. Прo цю змoву ми нeoднoрaзoвo гoвoрили у випускax «Чeснoї пoлітики», aджe цe глoбaльнa кoрупційнa сxeмa, кoли двa нeпримирeнниx вoрoги рaптoм стaли спільникaми.

Кoли Пoрoшeнкo тільки прийшoв дo влади, він наступательно створював проблеми Ахметову – було розпочато кримінальне провадження щодо дестабілізації ситуації в країні, (на)столь(ко) званий план «Крепость», коли шахтарі мали блокувати урядові структури.

Нинішній ученик НАБУ, а на той час керівник департаменту Генпрокуратури Павло Жебрівський, розслідував ще одну справу – для переказ грошей українського «Енергоринку» структурам Ахметова вслед спожиту електроенергію на окупованих територіях. Я навіть допитувався як свідок у цьому провадженні. Ще одна снаряжение стосувалася викрадення Олега Семінського – колишнього керівника компанії «Нафтогазвидобування», яка також за один присест належить Ахметову.

А в один день всі проблеми Ахметова зникли, як осадок на сонці. І майже одночасно підконтрольний Порошенку управляющее устройство енергетики на чолі з колишнім співробітником компанії «Рошен» Дмитром Вовком запровадив схему «Роттердам+». Ту саму, яка почала збагачувати Ахметова та його тіньового партнера з Банкової нечуваними темпами.

Вопрос дней глава НАБУ Артем Ситник на засіданні нашого антикорупційного комітету Вследствие озвучив результати аудиту, в ході якого було встановлено суму переплати, яку здійснили ми з вами в інтересах Ахметова – і, як ми всі здогадуємося, Порошенка. Це 15 мільярдів гривень. Вдумайтеся – 15 мільярдів.

Порошенко
Бери початку каденції Петро Порошенко створював проблеми Рінату Ахметову

Тепер, щоб це следовательно частиною доказів по кримінальній справі, результати аудиту мають постигнуть через експертизу, яка після ухвалення так званого «Закону Лозового» має бути проведена лише в державних установах, дескать експерти можуть бути мішенню для тиску з боку президентського оточення. (до само, як це сталося в справі «рюкзаків Авакова», -де експерта заради порятунку сина міністра внутрішніх справ переслідувала самоё ж поліція, попри явний конфлікт інтересів.

Але, чим ближче вплоть до виборів, тим відвертіше бажання Банкової позбутися незручного керівництва НАБУ. Адже Порошенко, переставши бути президентом, втратить імунітет від розслідувань Антикорупційного совет. Тому поки він ще президент, потрібно підготувати собі тракт до відступу та позбутися незручного Ситника.

Однак, крім того, наближення виборів змушує Порошенка прискорювати розрахунки з Ахметовим. Бесцельно звані «чайові» за «Роттердам+» та інші схеми – а це прилагательное, «чайові», з інтерв’ю колишнього голови регулятора енергетики Вовка – мають бути легалізовані. І тому нещодавно для очах всієї держави втілили схему, яка виглядає як типова спроба легалізувати величезний відкат.

Ідеться для придбання інвестиційними банкірами Порошенка боргових зобов’язань з величезним дисконтом, які тепер будуть погашатися Ахметовим.


Наближення виборів змушує Порошенка пришвидшувати розрахунки з Ахметовим

Підприємство «Донецьксталь» належало проросійському олігарху Віктору Нусенкісу та родині колишнього генпрокурора часів Кучми Геннадія Васильєва. Після падіння Януковича активи «Донецьксталі» почав скуповувати Ахметов та його оточення – наприклад, делегат попередніх скликань Сергій Кий. А борги «Донецьксталі» з величезною знижкою став купляти Макарка Пасенюк, який вважається негласним казначеєм усіх схем Порошенка та кузнею кадрів довірених людей.


«Чайові следовать Роттердам+» придумав Дмитро Вовк, колишній «рошенівець»

Окрім згаданого керівника енергетичного регулятора Вовка, від Пасенюка у владу пішли міністр енергетики Демчишин та предводитель(ствующий) Нацбанку Гонтарєва. Усі вони працювали в інвестиційній компанії ICU, яка раніше також деятельно скуповували борги Ахметова. Тепер же, починаючи з минулого року, вони почали скуповувати вслед за одну десяту вартості кредити, які мала «Донецьксталь».

Таково, компанія «Пріоритет», яку контролював екс-нардеп Кий, читаємо – Ахметов, продала інвестиційному банкіру Порошенка онколь з дисконтом 88%. Тобто оточення Порошенка отримало онколь за 12% його вартості! Не менш царський подарунок зробив російський копилка «ВТБ», який продав структурам Пасенюка онколь зі знижкою 87%. Тобто тут інвестбанкір Порошенка отримав основание вимоги за 13% від вартості кредиту.

А тепер, у серпні-вересні 2018 року, змовники зустрілися. Ахметов став повноправним власником групи «Донецьксталь», а Пасенюк, який є довіреною особою Порошенка у всіх делікатних справах, накопичив боргів «Донецьксталі» сверху сім з половиною мільярдів гривень, скуплених з величезними знижками.


Макару Пасенюку від Пустовраль дісталась роль інструмента отримання грошей від Ахметова

І Ахметов погодився погасити следовать номіналом, тобто 100% усіх боргів, які накопичились у Пасенюка. Пирушка самий Ахметов, який перед цим на десятки мільярдів гривень збагатився користуючись схемою «Роттердам+». І пирушка самий Пасенюк, який виростив голову регулятора енергетики Вовка.

Готовність Ахметова, який далеко не звик розкидатися грошима, погасити стовідсоткову вартість зобов’язань, викликала підозри относительно змову. Але не між Ахметовим і Пасенюком. Праздник – надто дрібна фігура, щоб отримати таку щедру відплату від олігарха. Самоочевидно, що погашати мільярди гривень Ахметов буде Порошенку, який невзыскательно доручив Пасенюку бути інструментом отримання грошей у квазілегальний спосіб.

Станом держи сьогодні між «Донецьксталлю», читай – Ахметовим, та структурою Пасенюка вже укладено мирових угод получи два мільярди гривень. Тобто на рівному місці олігарх заплатив президентському фінансисту астрономічну суму – і ще більші суми попереду.

Це постоянно має стати предметом розслідування антикорупційних органів – але, по всем вероятностям, зробити їх можна буде після зміни влади. Саме тому збереження незалежності Антикорупційного аппарат є чи не головним завданням найближчого часу.+Відео

Обсуждение закрыто.