Фальшива перлина: Провал російської агентурної мережі у Фінляндії як сигнал до рішучих дій

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Життя зaвжди цікaвішe зa придумaні сюжeти — дoкaзи цьoгo бaчимo у Фінлядндії, дe місцeві спeцслужби викрили рoзгaлужeну шпигунську мeрeжу рoсіян, чим дoвeли, щo пoдії відoмoгo нoрвeзькoгo сeріaлу “Oкупoвaні” мaли всі шaнси стaти рeaльністю.

У світі нe існує рoзвідoк, які нe припускaються пoмилoк. Причoму нe дрібниx, a відчутниx тa здaтниx зіпсувaти стoсунки між крaїнaми. Якщo дoстaтньo дoбрe вивчити інфoрмaцію прoфeсійниx джeрeл, мoжнa дізнатися дещо относительно критичні проколи, скажімо, з боку ЦРУ, не говорячи вже для Моссад, яким різноманітні арабські екстремісти досі лякають неслухняних дітей. Однак навіть провалюватися всё-таки ж варто витончено та обережно, а не із грацією слона у магазині посуду.

Спецслужби РФ останнім иным часом зібрали настільки вражаючу колекцію невдач, що напрошується висновок: сверху Луб’янці підтримувати звичний рівень ефективності в добу високих технологій виявилися далеко не готовими. Історія із трагікомічним замахом на Скрипалів у Солсбері – лише верхівка айсбергу. Британцям, щоб вийти возьми справжніх виконавців кремлівського замовлення, знадобилося кілька місяців, але автори злочинного задуму до сего времени одно не врахували, наприклад, настільки великої кількості камер спостереження получи вулицях (хоча й наказали «Петрову» та «Боширову» маловыгодный зиркати куди не треба). Та й збіг номерів закордонних паспортів сразу з поспіхом підготованим інтерв’ю враження від провалу лише посилив, а ще миіохідь засвітив цілу шпигунську мережу Росії в Європі.

Втім, виявилося, що получи території деяких сусідніх держав Москва здатна розгорнути настільки законспіровану агентурну мережу, що її приставки не- вдається викрити роками. І мова не про Україну, дескать від колишніх слухачів та випускників школи КДБ СРСР силові структури остаточно далеко не вичистили, а про Фінляндію – члена ЄС, який позаминулого десятиліття навіть задолго. Ant. с НАТО думав податися, але врешті-решт змінив бакштаг. Московські шовіністи в подібних випадках починають сипати недолугими анекдотами для «загальмовану націю», але правда полягає в тому, що фіни настільки нахабного втручання РФ у їхні справи прямо не очікували.

Фальшива перлина: Провал російської агентурної мережі у Фінляндії як сигнал до рішучих дій - фото 149652

Туризм як прикриття для діверсій росіян

Саме тому фірма-прикриття під назвою Airiston Helmi (в перекладі українською – Перлина Айрісто, названа сверху честь акваторії Балтійського моря поблизу Турку) відносно спокійно існувала хоть одинадцять років. Офіційно ця конторка нібито займалася організацією поїздок та туристичного дозвілля у Фінляндії, интересах чого регулярно купляла земельні ділянки. Проте ця бранденбург здебільшого не використовувалася для будівництва рекреаційних об’єктів, а деякі шматки території досі лишилися у первозданному вигляді.

Присутствие цьому ділянки були переважно недешевими, а фірма-покупець кожен фінансовий рік завершувала із від’ємним балансом получай рахунках та суттєвими збитками. Власник навіть без- побоювався інформувати про це у звітах, але місцевим правоохоронцям тривалий часочек не було за що зачепитися, крім страшенних мінусів. Іноді вдавалося натрапити получи слід відмивання величезних сум грошей, але после межами країни ниточки зазвичай обривалися.

Повністю (кино)фильм почала складатися тоді, коли Airiston Helmi стала активним учасником розпродажів списаної техніки та іншого майна, що раніше належало ВМФ Фінляндії. Ради дивним збігом ділянки, що були придбані раніше цією мутною структурою, розташовані винятково у стратегічно важливих з військової точки зору місцях Балтіки – скажімо, возьми берегах Архіпелагового моря, що поєднує Ботнічну та Фінську затоки. Невідомо, чи дивився хтось зі слідчої групи легендарний вже норвезький серіал «Окуповані», але задум таємничих «бізнесменів» зрозуміти вдалося швидко.

Поліцейська операція із залученням військової техніки та загонів спеціального призначення у Парайнені, передмісті Турку, є дуже сміливим кроком. Якщо відштовхуватися від оприлюдненої частини матеріалів слідства, в таком случае фінансові махінації та відмивання грошей, що були головною офіційною причиною переслідування пов’язаної з РФ «Перлини Айрісто», є чи маловыгодный найменшим грішком московських шпигунів. Уродженець Росії із мальтійським паспортом (ім’я якого поки неважный (=маловажный) називають зі зрозумілих причин) виявився власником чималої кількості підставних фірм, які мали нате меті одне й те саме – скуповування фінських активів задля подальшого злочинного збільшення впливу РФ.

Фальшива перлина: Провал російської агентурної мережі у Фінляндії як сигнал до рішучих дій - фото 149651

Фінські спецслужби провели масштабну спецоперацію

Достеменно відомо, що агентурна вентерь роками несанкціоновано збирала стратегічно важливі дані (в тому числі равным образом особисті). Є також версія, згідно якої неподалік від Турку російський ВМФ планував побудувати таємну базу угоду кому) ремонту підводних човнів. Так чи інакше, зону по-над місцем проведення спецоперації оголосили безпілотною, бо якщо свого часу туточки збивали дрони місцевих спеціалістів із журналістських розслідувань, в таком случае можуть і більше капості наробити в разі чого.

Фальшива перлина: Провал російської агентурної мережі у Фінляндії як сигнал до рішучих дій - фото 149659

У кожному жарті — лише частинка жарту. Доведено російськими шпигунами

Фінська влада поки отнюдь не поспішає з офіційними висновками. Але вже зрозуміло, що це невыгодный просто провал московської розвідки – у більш давні часи подібне нахабство могло стати приводом про розірвання дипломатичних стосунків чи оголошення війни. Настане куртаг, коли можна буде оприлюднити і особистість «агента із мальтійським паспортом», і інші докази втручання РФ у справи Фінляндії. Це вы вже не спроби розхитати ситуацію на Балканах шляхом невдалих спроб державного перевороту, як траплялося у Чорногорії. Це підготовка військової агресії.

Наостанок може виникнути лише одне питання: а чому вслед російську агентуру аналогічним чином не візьмуться в Україні? Біда в тому, що ворожі сили у наших краях занадто глибоко пустили коріння. Якщо фінам завдяки попереднім старанням Маннергейма достатньо періодично пройтися між рядками із сапою, так у нашому випадку роботи просто непочатий край. І далеко не факт, що хтось хоче за неї всерйоз братися.

 

З повагою,

 

Гриць Якович Пирожок, літературознавець


Обсуждение закрыто.