Екологічні проблеми України: нові штрафи ситуацію не врятують

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи

Міністeрствo eкoлoгії тa прирoдниx рeсурсів Укрaїни пoдaлo дo Вeрxoвнoї Рaди зaкoнoпрoeкт щoдo суттєвoгo пoсилeння відпoвідaльнoсті по (по грибы) порушення природоохоронного законодавства.
До майже 50-ти статей запропоновано взнести зміни. Зокрема, це стосується й підвищення штрафів у деяких екологічних статтях. Наприклад, підприємство, робота якого невыгодный відповідає екологічним стандартам і вимогам щодо охорони атмосферного повітря, замість 5-8 неоподаткованих мінімумів платитиме 80-150 таких. Зміна суми суттєва, та самостоятельно штраф усе ж лишається не великим. Якщо порівнювати з Європою, ведь в Данії, наприклад, найвищий штраф становить понад 1700 доларів.
Просте збільшення штрафів безлюдный (=малолюдный) є дієвим заходом для поліпшення стану охорони довкілля, – болтать голова громадської організації «Зелений Фонд» Максим Фролов. – Потрібно міняти саму систему і принципи екологічної відповідальності. Більша частина екологічних правопорушень є латентними і винуватці залишаються никак не виявленими й не покараними. Це стосується і стихійних звалищ відходів, і вирубки лісів, і залпових викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря й багатьох інших екологічних негараздів.
Арифметичне збільшення штрафів є ефективним, якщо теория екологічного контролю та виявлення забруднювачів довкілля функціонує належним чином. Наразі в Україні відсутні чіткі механізми адміністрування екологічних штрафів та процесуально-процедурне забезпечення їхнього стягнення. Справи ради нарахування штрафів, якими б великими вони не були ймовірно, запасть у судах на довгі роки.
Cуворість стягнення малограмотный є чинником, який має вирішальний вплив на зменшення кількості правопорушень. Тому політика держави у сфері відповідальності следовать скоєння адміністративних правопорушень не може зводитися тільки раньше збільшення розміру санкцій у вигляді штрафу. Адже, відповідно до самого приписів статті 23 КУпАП, метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила правопорушення. А також штрафи створені ще во (избежание запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, просто так і іншими особами, – вважає експерт.
Інші коментарі раньше «екологічних» законів: Забруднювачі води повинні йти під суд Постановление «Про стратегічну екологічну оцінку»: Рада даром «тягне кота за хвіст» Нові правила поводження зі сміттям: що надо знати українцям

Обсуждение закрыто.