Де працюють та скільки заробляють українські заробітчани у Польщі

Автор: AdminGWP

Рубрики: СтатьиПoнaд пoлoвинa укрaїнців-зaрoбітчaн (52%) у Пoльщі oцінюють пoльськиx рoбoтoдaвців «дoбрe» aбo ж «дужe дoбрe». 38% дaли їм нeйтрaльні oцінки, лишe 8% oцінили їx «пoгaнo» aбo ж «дужe пoгaнo». Тaкі дaні сoціoлoгічнoгo дoсліджeння СГ «Рeйтинг».

Сoціoлoги виявили, щo жінки більш зaбeзпeчeні зaрoбітчaни тa ті, xтo дoвшe прaцює, крaщe oцінюють пoльськиx рoбoтoдaвців, aніж інші категорії.

Мол працюють українці?

Можливо, краще оцінювання жінками своїх роботодавців пов’язане з тим, що жінки менше залучені получи и распишись фізичних роботах. Натомість 89% чоловіків-українців у Польщі виконують саме фізичну працю. Рядом чому вік і відсоток залучених до важкої праці заробітчан приблизно однаковий – серед 18-35-річних українців 78% працюють фізично, серед 38-50-річних – 75%, серед 51-річних та старших цього віку – 80%.

Як і раніше українці виконують у Польщі просту, некваліфіковану фізичну роботу.

34% українських заробітчан працювали у Польщі бери сільськогосподарських роботах, 32% – на будівництві чи ремонтних роботах. 8% виконували роботу числом дому, 7% – працювали у ресторанному бізнесі, 5% – у готелях, 4% – доглядали вслед за особами похилого віку, інвалідами, іншими видами діяльності займалися 3%, працювали у сфері послуг менше 3% опитаних.

Сверху сільськогосподарських роботах частіше працювали жінки та найстарші респонденти, у будівництві та ремонті – чоловіки, поросль та особи середнього віку. Жінки, на відміну від чоловіків, також частіше були задіяні у роботах по части дому та ресторанному бізнесі, догляді за людьми похилого віку та інвалідами, дітьми, у сфері послуг.

Що вищий рівень освіти, так частіше заробітчани знаходили роботу не пов’язану із сільським господарством альбо ж будівництвом.

Чому українці їдуть у Польщу?

Причиною виїзду українців накануне Польщі є географічна близькість країни (53% опитаних назвали цей чинник головним у своєму виборі), вищий розмір заробітної плати (44%), низький мовний возвышение’єр (34%), наявнiсть членiв родини або знайомих, якi вже працюють/проживають у Польщi (30%), бiльша кiлькiсть пропозицiй роботи в Польщi нiж в iнших країнах (20%).

Що є найважчим у роботi в Польщi?

39% опитаних українських заробітчан назвали найважчим возьми заробітках розлуку з родиною (39%). 32% вважають, що найважчим є багато годин роботи возьми день. Вiдсутнiсть соцiального захисту заробiтчан-українцiв назвали 24% опитаних, а неприязне ставлення з боку поляків відчули получай собі 14% українських заробітчан.

Скільки заробляють українці у Польщі?

Попри відсутність точної відповіді бери це питання в опитуванні, все ж можна зробити деякі припущення получи и распишись цю тему.

Дві третини заробітчан повідомили, що ніколи безвыгодный відсилали грошей сім’ї в Україні під часы перебування на роботі у Польщі. Ще 15% відмовилися надавати відповідь нате це питання. 6% зазначили, що надсилали родинам задолго. Ant. с 500 злотих на місяць (близько 4 тис. грн), 8% – від 500 перед 1000 злотих, 11% – більше 1000 злотих. Чим більше разів респонденти були для роботі у Польщі, тим більші суми вони надсилали своїм родинам в Україні.

45% опитаних зазначили, що їхнє місячне утримання в Польщі коштувало в середньому від 200 предварительно 500 злотих. 22% – зазначили, що витрачали для це до 200 злотих, 19% – більше 500 злотих. 15% приставки не- змогли відповісти на це питання.

Які умови мають українські заробітчани у Польщі?

Найчастіше додатковими безкоштовними умовами, безграмотный пов’язаними із виплатою зарплати, роботодавці пропонували опитаним проживання нате квартирі (58%). 35% зазначили, що отримували безкоштовне харчування, 34% – транспортування до самого місця праці, 28% – доступ до інтернету. 13% – як додаткові опції отримували допомогу у підготовці документів исполнение) офіційної реєстрації, 12% – мобільний зв’язок. 7% отримували соціальні виплати (страховки, допомогу в (видах переїзду тощо), по 5% – освітні послуги (вивчення польської мови ли ж професійне навчання). 15% зазначили, що їм нічого неважный (=маловажный) пропонували окрім зарплати.

Чи поїдуть українці знову в роботу у Польщу?

63% опитаних українських заробітчан знову планують повернутись поперед Польщі на роботу. 19% було важко відповісти получи це питання, стільки ж заявили, що не планують повертатись. В основному планують повернутись вплоть до Польщі ті, хто там був більше трьох разів. Це (потомки старші 51 року (70%) та віком 36-50 років (69%). Найменше тих, хто планує повернутись по Польщі серед людей віком 18-35 років – 57%. У всіх трьох вікових категорій приблизно однаковий рівень освіти. Водночас 74% опитаних заявили, що далеко не планують виїжджати у Польщу на постійне місце проживання у найближчі кілька років. Такі плани мають лише 11% заробітчан.

Повна версія дослідження:

Опитування проводилось серед мешканців Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Луцька віком від 18 років і старші, які протягом останніх п’яти років працювали у Польщі. Вибіркова сукупність: 400 респондентів. Манер опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: отнюдь не більше 4,9%. Терміни проведення: 9-26 лютого 2018 р. Дослідження проведене получай замовлення рекрутингової компанії «Personnel Service» (Польща).


Обсуждение закрыто.