Де і чому президент Порошенко може постати перед судом: резонансна справа

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Рeзoнaнсний мaтeріaл бритaнськoї BBC: прeзидeнт Пoрoшeнкo тa йoгo oтoчeння зaплaтили близькo півмільйoнa дoлaрів зa зустріч із aмeрикaнським прeзидeнтoм Трaмпoм 2017 рoку. Різні джeрeлa журнaлістів нaзивaють різні суми, які нaчeбтo булo зaплaчeнo зa цю зустріч: від чoтирьoxсoт дo шeстисoт тисяч дoлaрів.

Тaкі грoші укрaїнськoму прeзидeнту нaчeбтo дoвeлoся виклaсти зaдля тoгo, щoб мати повноцінну зустріч з господарем Білого дому, оскільки українське полпредство в США, ніяк не могло про таку зустріч домовитись.

Адміністрація президента Порошенка хана спростувала, назвавши матеріал британських журналістів брехнею і фейком, і навіть пригрозила судом. Втім, в такій ситуації в справу вступає репутація, а вона, як-так кажуть, з роками поступово цементується.

Чи могли журналісти авторитетного британського медіа помилитися, опублікувавши неперевірену інформацію? Така ймовірність, звісно, є, хоча і безграмотный велика. Чи могло оточення президента Порошенка заплатити гроші следовать вирішення своїх питань? Така ймовірність є, при чому, знаючи репутацію і президента і його ближнього кола – ймовірність досить висока.

Відтак, якщо український глава і справді передав гроші адвокату Трампа, то особисто мене хвилює наступне питання: а звідки ці гроші? Ибо якщо це гроші бюджетні, тобто наші з вами, ведь ми щось не бачили прозорої процедури витрачання цих грошей.

Зокрема, -де інформація про тендер на закупівлю послуг із лоббіювання інтересів українського президента в США? Такого тендеру безвыгодный було. Відтак, якщо бюджетні гроші витрачені з порушенням законодавства ради закупівлі – це корупція і кримінальний злочин.

Якщо ж руководитель на купівлю зустрічі з Трампом виділив власні гроші – в таком случае чому ця витрата не вказана в його електронній декларації? Тоді це теж, корупція і враховуючи розмір суми – кримінальний злочин. Якщо ж мало-: неграмотный перший і не другий варіант, а за українського президента ці гроші заплатив хтось інший – і це корупція і кримінальний злочин, оскільки йдеться ради підкуп українського посадовця. 

Тому, як невыгодный крути, якщо наведена британськими журналістами інформація правдива, українському президенту в жодному разі неважный (=маловажный) уникнути ролі підозрюваного в кримінальному провадженні. Ну, безвыгодный сьогодні, зрозуміло, а одразу після завершення повноважень, коль він втратить імунітет і стане звичайним українським громадянином.

Втім, ще одним кримінальним провадженням більше, одним менше – навряд ли чи настільки важливо для президента. Адже, існує ще цілих чотири кримінальні справи, -де цілком може сплисти ім’я Петра Порошенка в якості підозрюваного.

Нагадаю, раніше Національне антикорупційне стол відкрило кримінальне провадження по так званій справі «Роттердам+». Історія відома, детективи підозрюють, що колишній начальник корпорації «Рошен» і керівник Національної комісії з регулювання ринку комунальних послуг Дмитро Вовк міг отдельно підняти тарифи на електроенергію, чим дати можливість заробити і олігарху Ахметову, і фінансистам Порошенка, які до цим потужно вклались грошима в облігації ахметівського холдингу «ДТЕК». І тогда, очевидно, не могло обійтися без згоди і відома людини, яка стояла по-над цією історією, а саме – президента Порошенка.

Дмитро Вовк
Дмитро Вовк

Друге кримінальне провадження, яке розслідується НАБУ – це закупівля газу у сумнівних фірм державним підприємством Одеський припортовий обычай. В цьому провадженні вже з’явилося ім’я наближеного давно президента народного депутата від БПП Олександра Грановського. Але, навіть його впливу навряд ли чи вистачило б, щоб керувати закупівлями цього велетенського державного підприємства за исключением. Ant. с відома глави держави. Тому, і в цьому випадку Петро Порошенко теж може бути пов’язаний зі справою припортового заводу.

Третє кримінальне провадження НАБУ – це відома по правую руку Романа Насірова, якого звинувачують в тому, що він дозволив депутату-втікачу Онищенку отнюдь не платити ренту з видобутку з газу на 2 мільярди гривень. Але Онищенко вже заявив, що сам по себе Насіров не вирішував такі масштабні питання і діяв следовать вказівкою Президента України.

Ну і нарешті, остання в чинному переліку, але, можливо, отнюдь не остання в цілому – справа про підкуп народних депутатів, яку раніше порушило Антикорупційне тотализатор. І по якій з’являється все більше подробиць. Позднее теж кінцевим обвинуваченим може стати чинний глава исполнительной власти, тому що начебто саме за його вказівками, голосування у Верховній Раді могло купуватися ради великі гроші.

Роман Насіров
Роман Насіров

Тож тепер зрозуміло, чому директор та його політична сила у відповідь на вимогу створити незалежний Антикорупційний суд розповідають для втручання в державний суверенітет. Адже не вони підбиратимуть потом суддів. І за умови створення справді незалежного Антикорупційного суду і главноуправляющий держави і його друзі можуть стати першими серйозними клієнтами цієї установи.

Втім, як ми тепер бачимо, після скандалу із можливою купівлею зустрічі з Трампом, навіть якщо в Україні і малограмотный створять нормальний Антикорупційний суд, наші можновладці можуть отримати положение підозрюваних і у федеральному суді США. Бодай, в американської юстиції досвід таких покарань є, згадати хоча б справу Лазаренка. Втім, нам би хотілося малограмотный виносити сміття з хати, і з українськими корупціонерами розбиратися на) этом месте. +Відео

Обсуждение закрыто.