Чому в Україні йде масштабний наступ на контрабанду

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Вжe трeтій тиждeнь в Укрaїні йдe мaсштaбний нaступ нa кoнтрaбaнду. Нaввипeрeдки прeм’єр, міністр внутрішніx спрaв тa гeнпрoкурoр oбіцяють нaм нeбaчeні спрaви пo кoнтрaбaндистax і вeличeзні суми в бюджeт.

Бeзумoвнo вітaємo тaку бoрoтьбу зі сxeмaми нa митниці, aджe я вжe 4 рoки кaжу, щo зa рік пoвз митницю прoлітaє близькo 4 мільярдів дoлaрів, цe нeдooтримaні пoдaтки в бюджеті і нечесна конкуренція, від якої потерпає легальний бізнес.

Але дескать ви панове урядовці та правоохоронці були 2 останні роки? Невже ви нічого неважный (=маловажный) бачили і не чули до 8 червня, коли я урочисто передала Уряду в залі парламенту теку, в якій возьми 155 аркушах викладений опис схем на митниці та фактів, що це підтверджують? І може це без- боротьба з контрабандою, може це боротьба між політичними силами сверху це «хлібне» місце?

Історично так склалось, що по (по грибы) митницею наглядало пильним оком СБУ, яке что-то (вкоротке розслідувати контрабанду. У 2012 році цей пакгауз злочину декриміналізували, вирішивши карати порушників грошовими штрафами та конфіскацією товарів.

Зона митного контролю
Пояс митного контролю

Але ж СБУ своїх лап від митниці где-то і не забрало, адже в профільному законі залишилась функція захисту економіки та боротьби з корупцією, а дескать ж їі ще здійснювати, як не на митниці, -де як відомо крутяться великі гроші. До чого це призвело – нам відомо.

Смета недоотримує десятки і сотні мільярдів гривень, а підприємців, навіть сумлінних, змушують брати рок в схемах. Все це можна прочитати в журналістських розслідуваннях. І не переводя дыхания напевно в Уряді прийняли рішення викурити СБУ з митниці. Потому что неможливо інакше пояснити геніальний задум – розставити поліцейських нате кожному пункті пропуску.

Мало того, що перебування в зонах митного контролю до скорой встречи-яких сторонніх осіб, окрім митників заборонено митним кодексом, це ще й невыгодный дасть результату, порівняно з організаційними та грошовими витратами. Ради того, щоб зупинити схеми не потрібно постійно перебувати сверху митниці. Схеми і тіньовики давно відомі тим, хто хоч трохи знається нате митних питаннях або читає пресу і дивиться телевізор.

Тому сказочно спостерігати раптове контрабандне прозріння Уряду. І знову виникає питання – чим ви займались останні 2 роки? Всі бізнес-асоціації волали для нерівні умови для чесного бізнесу та оборона розповсюджені схеми зловживань.

Які ж це схеми?

– заниження митної вартості получай 30-50%;
– заниження ваги контейнерів у 2-3 рази;
– підміна більш дорогих товарів дешевими;
– використання товарів-прикриттів, если, наприклад, декларується що в контейнері 10% взуття і 90% гумок для того волосся, а насправді навпаки
– внесення неправдивих відомостей в акти митного огляду:
– фальсифікація товарно-транспортних документів;
– зловживання з гуманітарною допомогою;
– перевезення товару вследствие так званих піджаків, коли цілу фуру товару ділять між людьми, і це провозять чрез кордон начебто для особистих потреб, не сплачують податки вслед за цей товар, та ще й ПДВ собі повертають.

Уряд обрав собі схеми, з якими если боротись:

– товари-прикриття;
– склади товарів за кордоном та їх ввезення насквозь розбивку на фізичних осіб без декларування та розмитнення. Манером) звані піджаки або човники;
– схема, що використовується во (избежание паливних матеріалів в морських пунктах пропуску, коли нафтопродукти танкером розвозять невеликі судна;
– заміна вантажу сверху шляху від кордону до митниці призначення;
– ввезення транспортних засобів вслед за заниженою вартістю;
– експорт сільськогосподарських товарів з використанням ланцюжків фіктивних підприємств.

Чи змінить щось знання цих схем? Ні. Чи змінить щось заведення кількох справ? Теж ні. Щоб побороти контрабанду приставки не- треба винаходити велосипед. Окрім заходів, які планує Уряд з поліцією точно по обраних схемах, потрібно проводити системні зміни.

Адже розкриття конкретних схем чи покарання контрабандиста – це гасіння пожежі, а священнодействие провести профілактичні заходи, щоб в майбутньому цей вогонь мало-: неграмотный розповсюджувався. Ми намагаємось ловити порушників, замість того, щоб створити умови, в яких таке порушення неможливе, як явище.

У світі искони існує чіткий рецепт як це зробити, і нам потрібно лише його повторити. В цього рецепта 3 основні інгредієнти, і жодного з них в Україні нема. Якщо ми справді, а приставки не- на словах хочемо зупинити незаконне ввезення товарів, ведь дії мають бути наступні:

Перше.Збудувати сильну митну адміністрацію. В нас митної служби нема, ще в часи Януковича митницю і податкову об’єднали і из-за ці роки митну службу практично знищили.

Друге.Щоб неважный (=маловажный) було вигідно завозити товар в обхід митниці потрібно унеможливити продаж чорного товару всередині країни. Це означає осматривание за його рухом та реалізацією по всьому ланцюгу від кордону до самого кінцевого споживача.

Третє. Нам потрібен дієвий, а малограмотный на папері митний постаудит контроль. Це означає, що третьяк розмитнюють я за заявленою митною вартістю, а перевіряють правильність оформлення після того, як він всередині країни пішов у продаж. І тоді можуть донарахувати митні платежі.

Наприклад, підприємець ввіз партію кондиціонерів в соответствии с 5 доларів кожен, їх пропустили і розмитнили за цією заниженою ціною. Следовать кожен кондиціонер було сплачено 1,5 долара в смета. Якщо ж постаудит працює, то цьому горе-імпортеру донарахують податки, виходячи зі справжньої вартості товару. І вал вам зупинка схеми. Буде зрозуміло коли він цей рестант провозив, з ким змовився і так далі.

Як если виконано гучний план Уряду боротьби з контрабандою покаже минута. Головне, щоб від цього не постраждав сумлінний бізнес. Адже такі гучні заяви потрібно підкріплювати реальними справами, а якщо організатори схем традиційно домовляться з силовиками, ведь звітувати доведеться коштом чесних підприємців, які постраждають і розплатяться после цю «битву титанів».+Відео

Обсуждение закрыто.