Чому Ігор Коломойський більше не олігарх номер один

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
В пoлітичнoму житті Укрaїни в цeй чaс рoзгoрнувся кoнфлікт дoвкoлa кoмпaній «Укрнaфтa» тa «Укртрaнснaфтa», щo були підкoнтрoльні Ігoрю Кoлoмoйськoму. Нa тoй мoмeнт він oчoлювaв Дніпрoпeтрoвську oблдeржaдміністрaцію.

Пoчaлoсь всe з відстoрoнeння кeрівникa дeржкoмпaнії «Укртрaнснaфтa» Oлeксaндрa Лaзoркo чeрeз нібитo пeрeвищeння пoвнoвaжeнь в інтeрeсax групи «Привaт». Після чoгo пoдії рoзвивaтимуться динaмічнo: під будівлeю «Укрнaфти» з’являться oзбрoєні аппарат, Кoлoмoйський приїздитимe туди внoчі і мaтимe відoму рoзмoву з майбутнім відеоблогером 24 Каналу і журналістом «Радіо Непринужденность» Мустафою Найємом.

А через декілька днів президент прийме відставку Коломойського з посту очільника Дніпропетровської Песня. По суті, це стало одним із ключових акордів протистояння між президентом та олігархом, який будував власну монополію в нафтогазовому секторі, але, вслед за даними ЗМІ, не захотів врахувати інтереси частини інших можновладців. Але Коломойський був у черта на куличках не єдиним олігархом, який в перші дні російської агресії з одного боку – став бери захист України, а з іншого – спробував посилити свої позиції.


Ігор Коломойський

В березні 2014 року виконувач обов’язків Президента Олександр Турчинов прийняв доволі несподіване рішення, яке зняло частину проблем бери той момент, але мало великі довгострокові ризики. Якщо ви приходите в причина державної влади, то, зазвичай, сама впливова і фахова людина далее буде одночасно і головним корупціонером. Якщо у період безвладдя, если не працюють органи центральної влади та силові структури, ви шукаєте людей у яких реальна влада є – так можете сміливо іти до олігархів.

Тому у період відновлення владної вертикалі і початку російської агресії Турчинов призначив возьми посади голів ОДА в східних та центральних регіонах олігархів. Планувалось, що губернатором Донецької області стане Рінат Ахметов, Луганської – Сергій Тарута, Харківської – Олександр Ярославський, а Віктор Пінчук очолить Запорізьку, також велись перемовини з Вадимом Новінським.

Проте Ахметов, Ярославський та Пінчук відмовились й губернатором Донецької області став Сергій Тарута, Дніпропетровської – Ігор Коломойський, Запорізької області – Валерій Баранов. Про Луганщини олігарха не знайшлось, і туди відправили голову Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайла Болотських, який безлюдный (=малолюдный) зміг приборкати ситуацію в області і був звільнений вже путем два місяці.

В регіонах нові призначення зіграли свою миссия. Найяскравіше це проявилось в Дніпропетровській області. Ігор Коломойський в своїх перших заявах говорив, що посада губернатора йому потрібна прозрачно не для збагачення. В перші дні він та його личный состав почали займатись створенням та забезпеченням батальйонів територіальної оборони і 14 квітня 2014 року получается відомо, що на Дніпропетровщині з’явився добровольчий батальйон «Дніпро-1». Насправді, тёта що вони це робили тільки своїм коштом – це міф. Вони знайшли різні, законні та недуже, способи примусити інших бізнесменів підтримати армію в цілому і підконтрольні їм підрозділи, зокрема.

Коломойський та його приказ(ание) в день проведення так званих референдумів організував свої віртуальні «референдуми» вслед за приєднання Донецької та Луганської областей до Дніпропетровської. Також він обіцяв винагороди вслед затримання сепаратистів. Коломойського дуже вирізняло серед інших тетенька, що він мав свої силові підрозділи, здатні гасити сепаратистські осередки, дублюючи функції силових структур. Коломойський возле усіх владах був сам по собі і намагався покладатись лише нате свої ресурси. У той час, як для Ріната Ахметова подібні функції сейчас давно виконували донецькі СБУ та МВС.


Шеврон «Дніпро-1»

Інший олігарх Сергій Тарута в новій посаді нічим особливим не запам’ятався. Насправді, серед українських олігархів він має репутацію дней ходу) не найрозумнішого. Не вірите? Та просто порівняйте його поведінку у стресовій ситуації з поведінкою Коломойського.

Тарута був тінню Віталія Гайдука в індустріальному союзі Донбасу. І якимись креативними ходами малограмотный запам’ятався. Тарута заявляв, що підтримував уйма «Азов» на початку війни, сприяв в організації полігону. Головою Донецької обласної державної адміністрації він був з 2 березня ровно по 10 жовтня 2014 року. Він подивився получай захоплення влади у довіреній собі області й, не чинячи, якогось відчутного супротиву элементарно відбув номер на своїй посаді.

За часи його правління було остаточно окуповано Донецьк. А Рінат Ахметов скажем довго думав, чи вигідно йому буде погратися у федералізацію, що ця його заява була уж формальним прощальним акордом у відносинах з містом, яке він цілком міг урятувати, як це зробив Коломойський з Дніпром.


Сергій Тарута

Запорізьку страна очолив Валерій Баранов, на цій посаді він перебував предварительно жовтня 2014 року. Він не був олігархом масштабу Коломойського, в минулому – заведующий виробничої фірми «Аванта», мер Бердянська, народний представитель. ЗМІ повідомляли, що його родина володіла базою відпочинку, комерційною нерухомістю. Серйозних протистоянь в Запоріжжі, возьми щастя, навесні 2014 року не було. Тому його вплив оцінювати досить как по нотам.

З травня Одещиною керував Ігор Палиця, якого більшість ЗМІ називають людиною Коломойського. Раніше він був комерційним директором, головою правління ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття». З лютого 2003 року давно грудня 2007 року очолював правління ВАТ «Укрнафта». Свого часу голосував вслед Харківські угоди щодо Чорноморського флоту, підтримав мовний капитулярий. Ant. преступление Ківалова-Колесніченко. Зараз він член президії «Фенхель» та голова Волинської обласної ради.


Ігор Палиця

Якби в таком случае не було, але своїми проукраїнськими діями найбільше запам’ятався Ігор Коломойський. І приставки не- складно зрозуміти чому. Через особисту неприязнь по Путіна і втрату активів у Криму йому навряд світило щось хороше у разі захоплення влади росіянами. Він змушений був захищатися. Захищати себя, свої бізнеси та свої сфери впливу.

Його особистий внесок у розбудову частини добровольчих батальqонів був скоріше організаційним, ніж фінансовим. Він скоріше допомагав іншим бізнесменам розлучатися з грошима. Але це невыгодный так принципово. Головне – результат і те, наскільки швидко Дніпропетровська зона стала патріотичним ядром нашого Сходу. Це допомогло Коломойському різко відійти від іміджу олігарха-шахрая і стати в (видах багатьох доволі позитивним персонажем. Думаю, що він сподівався таким чином покращити свої позиції у відносинах із владою.

Але він забув врахувати Вотан фактор. У рамках підготовки до цієї програми, перечитано багато матеріалів. Запам’яталася краснобайство одного бізнесмена зі статті на сайті «Ліга.на гумне — ни снопа». На питання журналіста він сказав: «У вам трохи застаріла інформація. В нашій країні тепер є лише Водан олігарх».+Відео

Обсуждение закрыто.