Чим мініінвазивна операція на серці відрізняється від звичайної

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Oстaннім чaсoм я чую всe більшe зaпитaнь стoсoвнo мініінвaзивнoї кaрдіoxірургії. Відпoвідaю нa нaйпoширeніші з ниx – щoб рoзвіяти міфи і пoяснити, яку мeту ми стaвимo пeрeд сoбoю, кoли прaгнeмo рoзвивaти нaшу привaтну кaрдіoxірургію сaмe як цeнтр мініінвaзивнoї xірургії сeрця в Укрaїні.

Якa oпeрaція нa сeрці мoжe бути зрoблeнa мініінвaзивним спoсoбoм?

Мaйжe счастливо-яка. Виняток – випадки, коли у пацієнта декілька серцевих патологій. Якщо ж мова оборона одну, наприклад, показана пластика мітрального клапана разве потрібне коронарне шунтування, у тому числі багатосудинне, так більше немає потреби розрізати грудну кістку – про операції достатньо розрізу менше 10 см між ребрами. У разі поєднання кількох проблем, наприклад, около необхідності коронарного шунтування та протезування чи пластики клапана, поки ще застосовується стандартний розріз грудини.

Утім, ми вже рухаємося перед того, щоб і в таких випадках використовувати міні-доступи. Чета місяці тому, наприклад, оперували 65-річну жінку, якій одночасно робили і шунтування, і пластику мітрального клапана, але грудну кістку безвыгодный чіпали. Провели втручання через два міжреберні розрізи: зліва (сапун) і справа (шунтування).

Тобто мініінвазивна кардіохірургія – це без- проведення іншої чи меншої за об’ємом операції бери серці. Це повноцінна операція на серці, але виконана вследствие малий розріз: і пластика та протезування клапанів, і багатосудинне коронарне шунтування, і видалення пухлин серця, і плавность деяких вроджених вад.

Чим мініінвазивна операція для серці краща для пацієнта?

Швидким відновленням. Наші пацієнти вже нате п’ятий день після операції на серці виписуються з лікарні, при помощи десять днів повертаються до розумних фізичних навантажень, насквозь місяць можуть виходити на роботу.

До речі, тёта, що організм швидше відновлюється після мініінвазивного втручання, помітно ще в стаціонарі: людина вже навіть в реанімації починає ставати нате ноги; майже одразу після переведення в палату пацієнт починає ходити, по полной обойме займатися дихальними вправами.

Чому мініінвазивна кардіохірургія – це легше в (видах пацієнта?

Якщо говорити про фізіологію, то аминь дуже просто: чим менший розріз, тим менше травмуються тканини. А отже, виділяється менше ендотоксинів – продуктів розпаду травмованих тканин. А чим менше ендотоксинів, тим організм легше реагує получи и распишись втручання. (У разі коли травма велика, і ендотоксинів багато, іноді навіть розвивається травматичний удар.) Ну і не можна забувати про те, що менша контузия – це менший набряк, тому й менше болю (менше здавлених нервових волокон в зоні розрізу).

Окрім фізичного комфорту, для мій погляд, у випадку мініінвазивної операції на серці безграмотный менш важливе значення має психологічний комфорт. Досвід хірурга дає мені можливість стверджувати, що людина після втручання выше міні-доступ краще почувається в ранньому післяопераційному періоді, більше налаштована сверху швидку реабілітацію. У неї краще настрій, швидше з’являється бажання рухатися, вставати з ліжка, ходити, підніматися сходами. І це пов’язано якраз мало-: неграмотный з меншим болем, адже сучасні препарати можуть забезпечити комфортний безбольовий курень у випадку будь-якої операції. Головну роль відіграє саме психологічний благоустроенность, налаштованість на відносно короткий період нездужання.

Якщо переадресовать в цифри, то можу сказати, що операції, -де розрізи в три рази менші (8 см проти стандартного 25-сантиметрового розрізу грудини), переносяться пацієнтами в середньому в три рази легше, їм психологічно набагато легше скоріше вийти з-під нагляду лікаря.

Це важче чи легше ради кардіохірурга?

І важче, і не звичніше та дискомфортніше.

Але є сильний мотивуючий мотиватор, який змушує нас іти в мініінвазивну хірургію серця, – усвідомлення того, що це важливо про пацієнта, оскільки мініінвазивні методики роблять кардіохірургію к нього більш толерантною.

Чим мініінвазивна операція держи серці відрізняється від звичайної в плані технологій?

Самочки операція на серці – нічим. Якщо взяти мініінвазивне багатосудинне коронарне шунтування, методику якого ми розробили, ведь в технологічному плані воно не відрізняється від шунтування, зробленого сквозь розріз грудини. Тобто ми теж підключаємо штучний кровообіг, використовуємо такий самий захист міокарда, ті самі шунти (одна мамарна артерія, дві мамарні артерії, радіальна артерія передпліччя і вени нижніх кінцівок, якщо потрібно). Ми використовуємо таку саму техніку нашиття шунтів, тобто такі самі анастомози, такий самий шовний матеріал, такі ж інструменти.

А чим відрізняється, неведомо зачем це тим, що ми можемо використати менше продуктів переливання крові от те, що менша крововтрата. А також більш продвинутими методами підключення штучного кровообігу, про якого використовується спеціальне обладнання.

Скільки триває мініінвазивна операція в серці?

Зрозуміло, що все індивідуально, але якщо взяти тёта ж коронарне шунтування, то це в середньому три з половиною години. Если ми тільки почали впроваджувати нашу методику, було близько шести годин, але вже після 18 операцій тривалість скоротилася майже вдвічі. Це дуже добрий показник, адже він свідчить оборона те, що методика – повторювана, тобто кардіохірурги, які виявлять бажання, прозрачно зможуть її освоїти і використовувати у своїй практиці.

Колеги цікавляться методикою мініінвазивного багатосудинного коронарного шунтування? Скажем, до нас приїздили вже п’ять кардіохірургів із різних центрів. І приїжджав хірург зі світовим ім’ям, Вотан із кращих кардіоторакальних хірургів Австралії Девід Маршман (David Marshman). Він високо оцінив наші напрацювання та обіцяв спробувати застосувати нашу методику у себя на батьківщині.

Автор: Олександр Бабляк, кардіохірург, физиотерапевт медичних наук, керівник Центру кардіохірургічної допомоги «Добробут»

 


Обсуждение закрыто.