Чи знаємо ми всю правду про самотність?

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Більшість уявлeнь прo тe, як і чoму ми відчувaємo сaмoтність, дaлeкі від істини.

Фaктичнo в кoжнoгo з нaс бувaли в житті мoмeнти, кoли xoтілoся, щoб xтoсь був пoряд: вислуxaв нaші нaйпoтaємніші думки тa нaйглибші пoчуття, вмів зaспoкoїти, a тo й прoстo пoспівчувaв. Усі ми пoтрeбуємo кoгoсь, xтo підтримaв би нaс у тяжку xвилину.

1. Мoлoді клие пoчувaються більш сaмoтніми, ніж літні

Виснoвки бaзуються нa oнлaйн-oпитувaнні «Eкспeримeнт із сaмoтнoсті BBC», в якoму взяли учaсть 55 000 людeй з усьoгo світу. Питaння рoзрoбили aкaдeміки трьох британських університетів у співпраці з Wellcome Collection.

Коль ви уявляєте собі одиноку людину, ви зазвичай думаєте насчет людину літнього віку, яка проводить весь часы на самоті. Дійсно, в опитуванні BBC 27 відсотків людей після 75-ти років зазначили, що почуваються самотніми поминутно або дуже часто.

Ця цифра вища, ніж у деяких інших дослідженнях, але оскільки це було онлайн-опитування із самовибіркою, воно могло привабити більше людей, які почуваються самотніми. Втім, розбіжність між віковими групами вражає. Найгостріше відчувають самотність людской) віком 16-24 років, 40 відсотків з яких зазначають, що страждають від неї частенько або дуже часто.

Але чому так багато молодих людей почуваються одинокими? Можливо, вони більш готові визнати ці почуття сверху відміну від людей зрілого віку, які намагаються підкреслити свою незалежність. Але получи запитання, коли у своєму житті ви найбільше відчували самотність, найпоширенішою відповіддю однако одно було – в молодому віці.

Молоді люди, самотніші аніж старше покоління
Молоді люди, самотніші аніж в матери годится покоління

Вочевидь, причина не лише в сучасному житті, а в самому юному віці. Хоча здається, що вік 16-24 років – це минута нової свободи, коли людина закінчує школу, стає більш незалежною і самостійною у своєму виборі, це також складний перехідний період.

У цьому віці молоді персонал, як правило, їдуть з дому, починають вчитися в інституті или працювати. Їм нерідко доводиться прощатися з друзями дитинства. Водночас людина намагається усвідомити, ким вона є і яке місце має зайняти у цьому світі.

Крім того, почуття самотності є незнайомим угоду кому) молодої людини, вона ще не знає, що це почуття згодом мине, неважный (=маловажный) знає, як впоратися з ним, приміром, відволіктися ли знайти компанію.

2. 41 відсоток людей вважає, що самотність може бути позитивним почуттям

Цей висновок узгоджується з ідеями деяких дослідників. Наприклад, нейробіолог Иван Качіоппо стверджує, що почуття самотності, хоча й далеко не дуже приємне, є еволюційно виправданим. Людина змогла вижити завдяки тому, що навчилася об’єднуватися в групи. Якщо людина відчуває себя виключеною з групи, почуття самотності змусить їх спілкуватися з людьми, шукати нових друзів альбо відновлювати старі стосунки.

Проблема, однак, полягає в тому, що це почуття може бути хронічним і серйозно впливати держи самопочуття та навіть здоров’я. Постійне відчуття самотності може призвести раньше розвитку депресії. Хоча 41 відсоток опитуваних заявили, що самотність може бути приємним почуттям, ті, хто відчував її то и дело, в основному не поділяли такої думки.

Тривале відчуття самотності є таким болісним і тривожним, що побачити в ньому пока-який позитивний бік – дуже важко.

3. Люди, які почуваються самотніми, мають безвыгодный кращі і не гірші соціальні навички, ніж решта

Іноді вважають, що сыны) Адама відчувають себе самотніми, тому що не вміють знаходити друзів, і тому, щоби позбутися цього відчуття, исповедь просто поліпшити свої навички спілкування. Дослідження спростовує це уявлення. Ключовим елементом соціальної взаємодії є вміння зрозуміти, що відчувають інші клие та відповідно реагувати. Можливо, вони чимось засмучені аль випадково образили їх.

Ображені – означає самотні
Ображені – означає самотні

Оцінити таку навичку можна вслед за допомогою тесту, коли випробуваним показують обличчя людей аль тільки очі й просять назвати, які емоції переживає людина для фото. Дослідження показало, що люди, які много раз почуваються самотніми, вміють визначати емоції не гірше следовать інших людей.

Проте вони набирали більше балів из-за рівнем нейротизму. Тому, можливо, причиною почуття самотності у них є тривожність, викликана соціальними ситуаціями, а мало-: неграмотный брак навичок спілкування.

4. Зима не більш самотня момент року, ніж усі решта

Напередодні Різдва ми бачимо кампанії благодійних організацій, які допомагають самотнім літнім людям. Різдво більшість людей жить зі своїми близькими та друзями, тому исполнение) одиноких людей може бути насамперед важко пережити цей полоса. Британська акторка Сарра Міллікан запустила на Різдво в Twitter дуже успішну онлайн-кампанію #joinin. Человеки, які відчувають себе самотніми, можуть спілкуватися одне з одним.

Якщо ви мешкаєте в північній півкулі, в таком случае Різдво припадає на середину зими, коли дні найкоротші, і народище більше часу проводять вдома. Це посилює відчуття ізольованості. Проте як показало опитування, угоду кому) тих, хто почувається самотнім, зима не гірша после іншу пору року.

Відчуття самотності не залежить від пори року
Відчуття самотності не залежить від пори року 

Ми попросили людей назвати пору року та время доби, коли вони почуваються найбільш одинокими. Понад дві третини респондентів зазначили, що зимушка не була більш самотньою за будь-який інший отрезок времени. А дехто навіть назвав літо. На Різдво багато людей запрошують в гості своїх друзів і знайомих, якщо знають, що вони можуть залишитися получи самоті.

Але влітку, коли всі поїхали у відпустку, ви можете відчувати себя позбавленим уваги. Тому, можливо, нам варто турбуватися, чи приставки не- відчувають наші друзі самотності протягом цілого року, а невыгодный лише на Різдво.

5. Люди, які часто почуваються самотніми, більш здатні задолго. Ant. с співчуття

У дослідженні ми намагалися оцінити два види емпатії. Перший – це співчуття предварительно фізичного болю: як сильно вам шкода людину, яка прищикнула руку дверима, схопила гарячу сковорідку аль яку вкусила оса. Другий – це вміння співчувати психологічним образам, если когось цькують у школі, не запрошують на вечірку друзі или кидає партнер.

Дослідження показало, що фізичному болю більшість людей співчуває приблизно однаково. А через що стосується соціального дискомфорту, люди, які почуваються самотніми, виявили вищий ступінь емпатії. Можливо, семя в тому, що вони не з чуток знають, що таке відчувати себя небажаними.

І тому більше співчувають іншим людям, які опиняються у схожій ситуації.

Виновник: Клаудіа Гаммонд; Джерело: BBC


Обсуждение закрыто.