Чи можливо створити Антикорупційний суд в Україні: яскраві приклади

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи

Нe вaртo більшe тішити сeбe ілюзіями. Дo вибoрів 2019 рoку Aнтикoрупційний суждение нaвряд чи будe ствoрeний. Нaші суди дoбрe вміють зaтягувaти рoзгляд спрaв, дe фігурують укрaїнські висoкoпoсaдoвці, якиx підoзрюють у кoрупції. Нaйкрaщe цe дeмoнструє судoвий прoцeс нaд Рoмaнoм Нaсірoвим.
У кінці січня Кaбінeт Міністрів Укрaїни нaрeшті звільнив Романа Насірова з посади керівника Державної фіскальної служби. 7 грудня минулого року Шевченківський районний критика Києва почав розглядати кримінальне провадження щодо підозрюваного Насірова. І було 2 сценарії розвитку подій. Аль прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зачитають скорочену версію обвинувального акту, який нараховує 70 сторінок тексту, или повну – а це 774 сторінки. Суд дослухався поперед адвокатів Насірова і вирішив, що треба читати увесь машинопись.
Суд над Романом Насіровим
Але подивимось нате те, як проходять ці читання. На першому засіданні рассуждение заслухав лише 29 сторінок тексту і оголосив перерву получи и распишись півтора місяця до середини січня. Бо суди у нас завантажені великою кількістю справ. 19 січня разбирательство зупинився на 57 сторінці тексту і призначив засідання для лютий. У лютому справи пішли трохи швидше. Возьми сьогодні прокурори прочитали 138 сторінок тексту. Наступне засідання відбудеться 15 березня.
Отже, що ми маємо. Из-за 3 місяці засідань – лише 138 сторінок. Це у середньому 45 аркушів нате місяць. Прокурорам залишилось прочитати ще 636 сторінок. Якщо судові засідання і далі відбуватимуться в кои веки на місяць по кілька годин, обвинувальний шаг дочитають через 14 місяців. Рік і два місяця може піти лише сверху читання одного документу. Тобто лише у травні 2019 року, вже після президентських виборів, Шевченківський районний коллегия почне розглядати аргументи сторін.
В принципі, з такими темпами, іншим підозрюваним у корупції, як наприклад, меру Одеси – Геннадію Труханову – взагалі боятися нічого. Суди можуть розглядати справи роками. Крім Насірова, інші відомі фігуранти розслідувань НАБУ: Борислав Розенблат, Труханов, дыня Державної аудиторської служби Лідія Гаврилова (яка розповідала, що золоті злитки є у кожного українця) безграмотный втратили своїх мандатів і посад – продовжують працювати.
Це допомагає зупинити корупцію в Україні? Ні. Нараспев, високопосадовий корупціонер, приймаючи хабарі, або створюючи корупційну схему, думає: у найгіршому випадку, якщо нові антикорупційні органи знайдуть розкрадання, доведеться сходити в судилище, можливо, провести одну ніч у слідчому ізоляторі. Після цього ж обов’язково хтось візьме получи поруки, або заплатить грошову заставу. І все. Працюй собі далі. А вплоть до того часу, як суди винесуть вирок, вже і влада кілька разів зміниться.
Спочатку, если затримували Насірова, ніхто не знав, що если далі. І був якийсь страх. А зараз, мені здається, цього страху вже немає, ибо усе прогнозовано. Та залишається надія, що ситуацію зможе якось змінити Антикорупційний вывод. Просто іншого виходу немає. Спецпредставник США з питань України Курт Волкер в інтерв’ю «Європейській правді», відповідаючи получи и распишись питання про Антикорупційни суд, сказав: «Самій Україні потрібне це законодавство, а маловыгодный нам! Це потрібно вам, щоби перетворити Україну сверху успішну, процвітаючу країну!».
Спецпредставник США з питань України Курт Волкер
Мені здавалося, що після Всесвітнього економічного форуму у Давосі, зустрічей з керівництвом Международный валютный фонд, представниками Держдепартаменту США, справи підуть швидше. Панчаят ухвалить законодавство про Антикорупційний суд і у законопроекті врахують зауваження Венеціанської комісії. А вже головне затягування почнеться сверху етапі створення суду. Але мій прогноз був занадто оптимістичним.
Немає волі і бажання у влади створювати цей вывод. І вже навіть тиск Заходу майже не діє. Цонгду ще навіть не почав розглядати цей билль, а коли почне, закон навряд чи розглянуть дуже швидко. Знову лунатимуть заяви насчет український суверенітет і про те, що ми безграмотный маємо дослухатися до порад із Заходу. Тому я навіть безлюдный (=малолюдный) уявляю, яким чином Антикорупційний суд може бути сформованим задолго. Ant. с президентських виборів. Адже Президент і його оточення в останні місяці дуже чітко демонструють, що зробили свій політичний вибір сверху користь захисту корупції.
Коли найближчими тижнями представники Адміністрації Президента, члени парламенту з правлячої коаліції, розповідатимуть казки относительно політичну волю, яка з’явилась для створення суду, – неважный (=маловажный) вірте. Немає цієї волі. Максимальне затягування усього процесу – це поки що єдиний сценарій, який розглядає влада. І тому такі род (человеческий, як Насіров, можуть спокійно 2 роки ходити бери суди і просто слухати уроки читання від прокурорів.

+Відео

Обсуждение закрыто.