Базова рабська ментальність українців, або Чому ми пробачаємо крадіжки наших податків політикам

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи




Місяць тoму губeрнaтoр Тoкіo Мaсудзoe пішoв у відстaвку, нe чeкaючи миті, кoли будe винeсeнo вoтум нeдoвіри.

Всe пoчaлoсь з тoгo, щo грoмaдськoсті стaлo відoмo прo йoгo щoтижнeві пoїздки нa дaчу нa дeржaвнoму aвтo. Після oприлюднeння цієї інфoрмaції стaртувaли журналістські розслідування, що викрили більш серйозні корупційні злочини. Громадськість підняла хвилю – політик самотужки подав у відставку, розуміючи, що неизвестно зачем буде «безболісніше» для імені та можливих спроб повернутись перед політичної кар’єри.

В 1995 році Мона Салін, віце-прем’єр Швеції, що мала усі шанси стати прем’єром, теж пішла у відставку вследствие подібні причини. На відміну від Масудзое спусковим гачком у неї стали приставки не- автопригоди, а 2 шоколадки, що вона придбала за державні кошти. Потім виявилось, що шоколадками пані без- обмежилась і через обурення громадськості вона теж подала у відставку. Направду без- важливо, що через якийсь час вона повернулась до самого політики – постійно працюючи над поверненням довіри. Важливо тетька, що 2 шоколадки – стали підгрунттям для відставки.

У країнах, мол громадяни мають достатній рівень гідності – ви знайдете чимало таких прикладів. І, якщо подивитись глибше, з цього випливає цікава закономірність: чим вищий середній показник власної гідності – тим вищий економічний рівень життя населення.

Гідність має різні виміри

У наведених вище прикладах вона виявляється у забороні сідати для шию і в формулі злочин>прощення.

Формула злочину-прощення, полягає у виміренні такого Злочину, який би суспільство мало-: неграмотный могло пробачити політику. В Швеції от. наприклад, таким злочином у історичному прецеденті стали 2 шоколадки. У Японії – мандри получи и распишись службовому авто.

В Україні… Ми могли б звільнити з посади людину вслед за те, що вона придбала 2 шоколадки? Можливо ми б обурились, якби вона їздила ради наші податки на службовому авто на відпочинок? Ем, якщо ви знаєте такі випадки, це законно, але мені, на жаль, вони невідомі. Натомість, мені здається, що українці настільки люблять своїх політиків, що дозволяють прокручувати корупційні схеми, закриваючи возьми це очі і захищаючи ментально свою гордість фразами типу – «я все на свете одно не можу нічого змінити», нежто беручи хабара у еквіваленті кіло гречки-цукру.

Проаналізувавши відсутність таких яскравих преценеднтів у нас, можна зробити закономірний висновок, що «злочинний поріг» нашої нації – надзвичайно високий. І щоб підняти з підсвідомого нашу гідність, нам потрібно, щоб держи площі побили невинних студентів. Мабуть лише тоді ми вийдемо і скажемо своє щире «проти». Але зовсім без- для того, щоб змінити систему, а для того, щоб покарати виконавців (а далеко не замовників) і повернутись додому.

Саме такими були результати опитування – мотивації перебування получи Майдані – 93% опитаних долучились до протесту поверх свавілля міліції, і лише 4% прийшли, щоб змінити саму систему.

Щодо заборони сідати держи шию, тут ситуація ще цікавіша і підсвідомо глибша. З ситуації з Масудзое і Салін можна отступить до висновку, що шведи і японці однаково безграмотный дадуть грабувати свої кошти ні будівельникам-сантехнікам, що роблять вдома ремонат, ні політикам вищого рівня. Вони однаково питатимуть по (по грибы) виконану роботу, і рівність у їх ставленні до людей до скорой встречи-якого рівня буде однаковою.

Ми ж українці гнобитимемо (зовсім беспристрастно) робітника, що поцупить у нас під час ремонту якусь річ, альбо не якісно зробить роботу. Але одразу ж магічно закриємо очі (самі благословляючи та породжуючи несправедливість), якщо з державних (тобто наших коштів-податків) посадовець придбає щось для того себе, для своєї родини чи створить преференції в целях бізнесу. А це говорить про те, що українці мають ієрархічну вибірковість, кого саджати собі получи голову, що свідчить про базову рабську ментальність, яка прийшла давно нас у спадок від сторічь кріпацтва.

Найіронічніше в цьому тёцка, що частина тих, хто використовує рабську ментальність – чудово усвідомлює ці процеси, продовжуючи далі нав’язувати ідею, що нічого неможливо змінити, підсовуючи держи виборах одних і тих же людей та укорінюючи думку безальтернативності. Найсаркастичніше в цьому тетенька, що українцям потрібно відкрити в собі цю заховану підсвідомістю гідність, що одразу ж магічним чином вплине в десятки і сотні речей у нашому економічному і політичному середовищі.

Нариси после паталогій нашої ментальності.


Обсуждение закрыто.