Бeзпeрeчнo, нaйвaжливішa aнтикoрупційнa пoдія – прийняття Вeрxoвнoю Рaдoю зaкoн прo Вищий aнтикoрупційний оценка Укрaїни. Зa – прoгoлoсувaли 315 нaрoдниx дeпутaтів. Aлe, як зaвжди є кількa «aлe».
Aпeляції щoдo спрaв НAБУ, які зaрaз ужe рoзглядaються в судax, відбувaтимуться в судax зaгaльнoї юрисдикції, a нe нoвoствoрeнoму Aнтикoрупційнoму суді. Тaкa нoрмa з’явилaся в оприлюдненому тексті закону. Ця корригирование не була зачитана головою комітету правової політики та правосуддя Русланом Князевичем у сесійній залі раньше ухваленням закону та не обговорювалася на комітеті.
Ця установление з’явилася в тексті правок до закону, розданому в комітеті вслед за годину до голосування, а пізніше у вже оприлюдненому законі. Цієї норми також малограмотный було в порівняльній таблиці до другого читання, опублікованій получи сайті Верховної Ради.
Тепер закон передбачає, що справи НАБУ, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, будуть завершені в такой степени само в загальних судах. Отже, апеляція відбудеться в обхід Антикорупційного суду.
Натомість, згідно із попередніми домовленостями з міжнародними партнерами, апеляція справ, які духом знаходяться на розгляді в загальних судах, мала б відбутися в апеляційній палаті Антикорупційного суду.
Ця границы — це амністія для всіх топ-корупціонерів, чиї справи НАБУ вже передали в суди, таких обвинувачених, я нагадаю, вже більше 200. Тепер а справи Мартиненко, Насірова та інших одіозних топ-посадовців си і залишаться в звичайних судах та, як показує действие, будуть «злиті».
Крім того, така норма означає, що найближчі вироки проти топ-корупціонерів українці побачать неважный (=маловажный) раніше, ніж через 2-3 роки, бо щонайменше півроку займе створення Антикорупційного суду, ще 1,5-2 роки в двох інстанціях розглядатимуться самі справи, які тільки туди потраплять.
Найшвидше виправити цю помилку може Петро Порошенко. Він до сего времени одно має подати законопроект, яким власне утворюватиметься антикорупційний синклит. Складатиметься цей проект з одного речення: «Утворити Вищий антикорупційний руки правосудия в місті Києві». Не має проблем дописати в нього ще одне речення, яке і вирішить описану проблему зі вже переданими справами.
Директор пообіцяв подати законопроект про утворення антикорупційного суду вже найближчим кое-когда. Нагадуємо Петру Олексійовичу, що Верховна Рада засідатиме ще лише 3 тижні, сиречь часу тягати кота за хвоста геть маловыгодный має.
Якщо раптом, чи то Порошенко подати билль не зможе, чи то Верховна Рада його найближчим случайно проголосує – створення Антикорупційного суду відкладеться ще получай 3 місяці.
Також минулого тижня у Верховній Раді обрали аудитора НАБУ. Депутати надали перевагу восьмидесятирічному Володимиру Василенку замість американсього екс-прокурора Томаса Фаєрстоуна. Останній є нев’їздним в Росію саме от розслідування тамтешніх ТОП-корупціонерів.
Володимир Василенко
Раньше слова, Василенко не планував бути аудитором безкоштовно, як це предбачає яса. Під час співбесіди в Антикорупційному комітеті він заявив: «Працюйте самі сверху громадських засадах». При цьому треба визнати, що Василенко має значний досвід міжнародного юриста і безвыгодный має очевидних плям на репутації. Принаймні ми їх отнюдь не знайшли. Це залишає надію на його неупередженість.
Негативний висновок цього аудиту – єдина законна підстава звільнення директора НАБУ Артема Ситника. Оборона що українські топ-корупціонери марять останніх 2 роки.
Артем Ситной хлеб
Надаю, що раніше наші посадовці відмовилися призначати для посади аудиторів НАБУ, наприклад Карлоса Кастресану, який посадив из-за ґрати половину політичної еліти Гватемали (включно з екс-президетом і трьома мінстрами МВС) і довів раньше засудження екс-прем’єр міністра Італії Сільвіо Берлусконі.
Си, українські депутати відмовилися призначити на цю посаду аудитора ФБР – Роберта Сторча. Останній, до самого речі, за подання двох американських Президентів (і Обами, і Трампа) сьогодні здійснює аудирование усіх розвідувальних органів США.
Очевидно, що персонал рівня і Карлоса Кастресани, і Роберта Сторча лякають українську політичну еліту. Таким тільки спробуй вказувати, який висновок аудиту надо намалювати. Українських аудиторів, я так розумію, і Порошенку, і депутатам, скажімо в такой мере, переконувати, буде на багата простіше.
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назарка Холодницький став нев’їзним в США. Американці анулювали його візу після плівок НАБУ, держи яких Холодницький попереджає фігурантів кримінальних проваджень насчет обшуки, інструктує, що брехати на допитах, та й загалом обіцяє їм захист і безпеку.
Посвященный Богу Холоницький
Американці дуже рідко анульовують візи українським, пробачте получи и распишись слові, правоохоронцям. Наприклад, до Холодницького нев’їзними в США ставали лише екс-міністр МВС Януковича – Віталій Захарченко, екс-генпрокурор Януковича – Віктор Пшонка і його ревнитель Ренат Кузьмін. Одним словом, зустрінете Холодницького у Львові передайте йому, що більшої ганьби й придумати годі.
Єдине, наголошу, Холодницький – приставки не- вся Спеціалізована антикорупційна прокуратура. В останній працює багато сильних і чесних прокурорів, які получай очах всієї країни розмазували в суді найдорожчих адвокатів.
Автор: AdminGWP
Рубрики: Статьи