Як СБУ веде бізнес з продажу кримінальних справ

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи




У вівтoрoк, 24 квітня, Нaціoнaльнe aнтикoрупційнe бюрo зaтримaлo прaцівникa СБУ близ oтримaнні xaбaрa. Дeтeктиви бюрo кількa місяців вeли зaтримaнoгo oфіцeрa, який oчoлювaв oдин з підрoзділів в стoличнoму глaвку Служби Бeзпeки Укрaїни.

Зaтримaний СБУшник зa свoїм обов’язком мав перевіряти сверху предмет корупції працівників Державної міграційної служби. Він, звісно, знайшов порушення, виявилося, що працівники міграційної служби что оформлюють посвідки на проживання в Україні і навіть видають українські паспорти іноземцям в підставі фіктивних шлюбів з українками.

Працівник СБУ хором з колегами замість того, щоб припинити порушення закону, вирішив просто-напросто продати кримінальну справу самим фігурантам, тобто працівникам Міграційної служби та іноземцям.

Близ чому, під час зустрічей з детективами НАБУ під прикриттям, які записувалися розмови з офіцером возьми приховану камеру, той відверто розповідав, наскільки корумпованими є українські правоохоронні органи.

С правой стороны про фіктивне громадянство, за яку взялася Сервис безпеки, була раніше теж продана українською контррозвідкою. Ба більше, скандальний працівник СБУ в деталях розповідав, як функціонує строй з продажу кримінальних справ сьогодні: частину грошей слідчі збирають і лишають собі, а частину грошей – віддають своєму начальству. Близ цьому, інша частина йде – колегам з поліції, які проводять оперативні заходи в вказівку СБУ і теж, знаходяться «в темі і в долі».

Бізнес з продажу справ, самоочевидно настільки налагоджений в СБУ, що, по-перше, Генеральну прокуратуру а там вважають не партнерами по боротьбі із злочинцями, а навпаки конкурентами, які можуть перехопити грошовиту тему і забрати собі перспективне провадження, для якому можна витрусити з фігурантів чимало грошей. Соответственно-друге, продаж справ дійсно перетворився в СБУ сверху справжній бізнес ще й тому, що до хабарників, які дають гроші следовать закриття порушених проти них кримінальних проваджень, инде ставляться фактично як до клієнтів, яких богослужение заспокоїти, зацікавити і переконати.

«Ми беремо гроші – ми ради це відповідаємо, ми ж не аферисти якісь, а гоминидэ, в кабінетах» – це фактично рекламний слоган с целью Служби безпеки України.

Особливо тішить те, що клієнту в дальнейшем завжди готові піти на зустріч, наприклад, якщо в іноземця приставки не- достатньо грошей на встановлену таксу хабара, ведь ж чому б йому не зробити невелику знижку?

Зрештою, після отримання від задоволених клієнтів майже 50 тисяч доларів хабара, скандального СБУшника затримали детективи НАБУ не переводя духу з грошима. Можна припустити, що за відсутності Антикорупційного суду в Україні, він не думаю чи опиниться за ґратами, а невдовзі взагалі повернеться в роботу.

Як, наприклад, нещодавно повернувся на роботу скандальний колишній керівник Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський, якого раніше викрили в крадіжках бюджетних коштів і показово ранее телекамерами одягли в наручники просто на засіданні Кабміну.

Сергій Бочковський
Керівник ДСНС Сергій Бочковський

Круглым счетом і цього СБУшника, здається, в біді не кинуть, адже в нього стільки колег до бізнесу і серед начальства, і в поліції, і в контррозвідці. А у них, в разі чого і держи суддів дещо є, що можна обміняти на волю интересах свого колеги.



+Відео

Обсуждение закрыто.