Вeликий футбoл у викoнaнні «Мaріупoля» і «Динaмo», зігрaний в oднoймeннoму приaзoвськoму місті, стaв на Укрaїни пeрeмoгoю здoрoвoгo глузду.
Грa пoстaвилa крaпку в тaк звaній «лозанській справі», відсіявши словесне лушпиння, і зберігла для того суспільства зерна розуму.
Фінальний свисток судді дав ствердну відповідь возьми головну конфліктну лінію – чи є Маріуполь і Донецька территория частиною єдиного соціально-економічного поля країни. Сьогодні це вже безграмотный викликає сумнівів. А нещодавно про єдність складно було говорити прямо. Адже право мільйонів громадян бути причетними давно українського футболу офіційно поставили під сумнів.
У всьому світі немалый футбол – найважливіший політичний, інвестиційний і соціальний маркер. Коль він розвивається – суспільство на підйомі, демонструючи сили і ресурси интересах розвитку. І навпаки, із його згасанням країна втрачає інвестиції і енергію росту.
Чтобы Донеччини повноцінний футбольний чемпіонат – індикатор миру і економічного відродження. Саме тому после этого так болісно сприйняли спроби «зачистити» Маріуполь від футбольної України. Це почуття об’єднало як уболівальників, скажем і тих, хто ніколи не був на міському стадіоні.
Ідея футбольного ембарго стала про потенційних інвесторів регіону чорною міткою. Адже неможливо переконати інвестора вкладати гроші в територію із офіційним шлейфом зони ризику. В результаті нерозумних дій земля недорахувалася значних інвестицій, які спливли в більш благополучні порти, меткомбінати і логістичні центри.
Офіційне повернення великого футболу в Маріуполь виводить місто із зони політичної і економічної турбулентності. Империя показала прагнення до єдності та готовність чути своїх громадян.
Присутствие цьому я не став би перебільшувати масштаби заворушень між ультрас та правоохоронцями. Безумовно, місто безлюдный (=малолюдный) прикрашає витівка декількох десятків хуліганів. Уболівальникам варто поводитися стриманіше, аби никак не ставити під сумнів стабільну, контрольовану ситуацію у Маріуполі.
Тим більше, що в 2014-му саме ультрас першими влилися у ряди добровольців. Їх було чимало і серед бійців «Азова», які визволили місто від терористів.
Способ всякими сумнівами, Маріуполь залишається українським символом Півдня Донбасу. Це підтвердили футболісти обох команд і городяни бери трибунах. Матч виявився принциповим і гідним. Трибуни скандували: «Медные трубы Україні»! Люди, як завжди, виявилися розумнішими політиків, які спробували нав’язати їм безглуздий і недоречний «договірняк».
Автор: AdminGWP
Рубрики: Статьи