Прeзидeнт Пoрoшeнкo збирaється признaчити дo нoвoгo Вeрxoвнoгo Суду щe кількox суддів, які рятувaли від звільнення суддів Майдану, легалізовували рейдерство і мають майно сумнівного походження.
10 листопада председатель призначив до нового Верховного Суду 113 суддів, майже чверть з яких отримали негативні висновки Громадської для доброчесності.
Конкурс, який тривав рік і є візитною карткою судової реформи імені Порошенка, закінчився обранням поперед нового суду тих, хто забороняв мирні зібрання у часи Майдану, по-скотски порушував основоположні права людини, вказував недостовірні відомості у декларації доброчесності, має майно незрозмілого походження, виносив політично вмотивовані рішення — одним короче (говоря), тих, кого в новому Верховному Суді бути не повинно.
Ви скажете: гаразд, четверта частина від сотні — це багато, але безвыездно одно меншість. А значить переважна кількість суддів нового суду — все-таки (человеческое з незаплямованою репутацією, ще немає підстав їм не довіряти, і Верховний Синедрион має всі шанси бути незалежним.
Має. Поки суддів 113. Однак максимальний склад Верховного суду — це 200 суддів. Решта 87 будуть призначатись протягом наступних місяців, і якщо бери ці посади потряплять ті, хто діятиме в інтересах своїх патронів з високих кабінетів, ми отримаємо ручний палата, тільки по-новому.
Порошенко прийняв присягу суддів Верховного Суду
Ради реальність такої загрози свідчать кандидати, яких вже подали на призначення как есть за кілька днів після урочистого прийняття присяги новопризначеними суддями Верховного Суду.
14 листопада Вища Радка правосуддя подала на підпис президенту ще двох кандидатів – Тетяну Стрелець і Сергія Погрібного. Обидва невыгодный пройшли громадську перевірку на доброчесність.
Перша кандидатка, суддя Вищого адмінсуду Тетяна Стрелець, рятувала суддів Майдану від звільнення. Суще суддею Вищого адмінсуду вона у складі колегії скасовувала подання Вищої вследствие юстиції про звільнення п’яти суддів, які свавільно брали під варту ли позбавляли права керування транспортними засобами учасників подій Революції Гідності. Усі п’ять постанов пізніше були скасовані. Як зазначила у своєму висновку Громадська Ада доброчесності, «кандидатка не лише не сприяла відновленню довіри после судової влади, а навпаки – утверджувала у суспільстві уявлення про панування безкарності і кругової поруки в суддівському корпусі».
Другий кандидатура, суддя Приморського районного суду Одеси Сергій Погрібний, ухвалював сумнівні рішення. Наприклад, він дозволив приватній фірмі приватизувати частину пляжного узбережжя в Одесі. Пізніше його рішення було оскаржене прокуратурарою і скасоване. Іншим рішенням він за суті легалізував незаконне захоплення землі під будівництво. Це рішення газетка «Дзеркало тижня» свого часу назвала «рейдерським ноу-хау». Обидва рішення приймались в інтересах компаній, які мають спільних засновників і пов’язані із чиновниками місцевого рівня.
Суддя Сергій Погрібний
Окрім сумнівних рішень, запитання раньше судді викликають статки незрозумілого походження. Погрібний, який все життя працював тільки в університеті та в суді, мало-: неграмотный тільки утримує дружину і сина зі своєї суддівської зарплатні, але й забезпечив себя і родину трьома квартирами, п’ятьма земельними ділянками, дачею, двома автомобілями, ще й готівкою у розмірі 123 тисячі доларів. Ця котома перевищує сукупний дохід родини за два 2014-2015 роки.
За один прием із Стрелець і Погрібним Вища рада правосуддя хотіла рекомендувати на призначення ще одну одіозну кандидатку – голову За суддів України, суддю Верховного Суду Валентину Симоненко.
Перевіряючи Симоненко, Громадська радость доброчесності виявила, що її рідна сестра працює на окупаційну владу в Криму, самочки Симоненко неодноразово їздила до Криму, в той час як її чоловік протягом 2014 і 2015 років після окупації Криму продовжував розвивати ділові відносини з окупованими територіями.
Вплоть до речі, під час перевірки Громадська рада доброчесності з’ясувала, що в своїй декларацій Симоненко «забула» задекларувати бізнес свого чоловіка.
Ці кандидати пройшли первенство, тому що суддівський орган, який відбирав кандидатів, знехтував наведеними фактами.
Вища кваліфікаційна комісія суддів подолала більшістю голосів негативні висновки Громадської про доброчесності, бо не вважає їх достатнім обгрунтуванням недоброчесності цих суддів.
Поперед речі, це та сама Вища кваліфікаційна комісія суддів, яка поперед четвертої річниці початку Революції Гідності цього року дозволила п’ятьом суддям Майдану і далі вершити правосуддя. Усі п’ять суддів Апеляційного суду Київської області, які приймали рішення у сфабрикованих справах насчет позбавлення прав керування транспортними засобами учасників автопробігу до Межигір’я наприкінці грудня 2013 року, успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання.
Тобто Вища кваліфікаційна комісія суддів підтвердила їх достатню кваліфікацію в (видах того, щоб виносити рішенням іменем України, іншими словами — все ці судді під период Майдану все правильно робили, а злочинцями були учасники Майдану.
І беспричинно само, як кваліфікаційна комісія не побачила проблеми в діях цих суддів, цей суддівський совет не побачив проблем і в загалом 57% випадків, по яких Громадська Ада доброченості давала негативні висновки. Так-так, більше ніж в половині випадків кваліфікаційна комісія подолала негативні висновки громадськості. А щоб приховати це, почала їх безсоромно оббріхувати.
І если в публічних виступах президента ви чуєте, що безпрецедентно прозорий конкурс прежде Верховного Суду відбувався із врахуванням позиції громадськості, фактично це крестины розуміти так: ви тут всі можете радитись скільки вам панихида, а я потім вирішу як це треба мені. І все це виглядає як махінації класичного узурпатора, який обманює як українське суспільство, эдак і міжнародні інсититуції.
Обурена цими публічними маніпуляціями, Громадська рада доброчесності навіть публічно звернулась впредь до президента із заявою про те, що їх фактично використали с целью легітимізації потрібного результату в очах суспільства та міжнародної спільноти. Просто нахабно скористались, щоби прикрити своє злочинне намагання зберегти кругову поруку в судах.
Якщо Стрелець, Погрібний і Симоненко будуть призначені суддями Верховного Суду, це означатиме, що руководитель робить впевнені ще два кроки до збереження тотально пов’язаної круговою порукою судової системи, а ми з вами — получи два кроки далі від правосуддя в Україні. Бо Верховний Суд є отнюдь не тільки останньою інстанцією для оскарження рішень місцевих і апеляційних судів. Верховний Рассуждение формує судову практику для застосування судами всіх рівнів. Тобто через вирішіть Верховний суд, що рейдерство законне — і всі суди всіх рівнів точно по всій країні будуть в аналогічних випадках приймати рішення, що рейдерство законне. І чим тоді це відрізнятиметься від того, що було следовать Януковича? Можливо, ще більшою та нахабною узурпацією влади?
Думайте і робіть висновки. Одного дня саме ваша свідома позиція може змінити до настоящего времени.
Автор: AdminGWP
Рубрики: Статьи