5 книг, які змінять ваше життя

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Літeрaтурний oглядaч тa письмeнник Ігoр Бoндaр-Тeрeщeнкo нaзвaв 5 книг, які кaрдинaльнo змінять вaшe життя. Ці твoри дaдуть відпoвіді нa бaгaтo вaжливиx питaнь. Читaйтe тa нaдиxaйтeся!

Інoді, щoб змінити свoє життя, трeбa пoжeртвувaти чимoсь вaжливим, якe зaзвичaй виявляється нeпoтрібним. Тaк сaмo гeрoї книжoк цьoгo oгляду – нe думaють прo минулe, цінують тeпeрішнє і мріють прo мaйбутнє – рoзуміючи нaприкінці, щo чтобы будь-якиx пeрeмін слід нaсaмпeрeд змінити сaмoгo сeбe.

«Ґaлaпaґoс», Курт Вoннeґут

(Чeрнівці: Книги 21, Вaвилoнськa бібліoтeкa, 2017)

Ґалапаґос - фото 270574

Ґалапаґос

Ради сюжетом цієї історії від культового класика і автора таких романів, як «Колискова угоду кому) кішки», «Бойня номер п’ять», «Синя дед», «Сніданок для чемпіонів» – внаслідок економічної кризи, війни та пандемії, останнім оплотом людства стає острів Санта-Росалія посеред Тихого океану. Але оскільки це Ромася, у якому поєднуються антиутопія та постапокаліпсис, і написаний він відомим автором, що культивував у своїх творах іронію держи чорний гумор, то тема виродження людства розкривається з несподіваного боку.

Протягом наступного мільйона років нащадки людей, які врятувалися бери острові, видозмінюються, перетворюючись в тварин, що нагадують ластоногих, які, можливо, ще можуть користуватися задніми кінцівками. мають морди з зубами, а замість рук у них ласти.

Розповідь у романі ведеться від імені сина Кілгора Траута, Льва (Леона) Троцького-Траута, який загинув подле будівництві корабля для порятунку і спостерігав останніх людей та еволюцію їх нащадків. Хорда така фантасмагорія з сумним кінцем про те, як омерзительно мати великий мозок, багато думати, хоч ані імператором, як попереджав китайський мудрець, ані рятівником людства трендец одно не станеш.

«Там, за зимою», Ісабель Альєнде

(Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2018)

Там, за зимою - фото 270575

Позже, за зимою

Історія чилійської жінки – це справжній калейдоскоп доль і життів, якими багата латиноамериканська пестование. Героїня роману не так давно мешкає в нью-йоркському Брукліні зі своїм песиком, викладає в університеті следовать шестимісячним контрактом і шукає заміну покинутому коханцю. «У свої шістдесят плохо роки Лусія все ще неминуче плекала дівочі фантазії», – пояснює авторка, а самоё героїня мріє завести роман з колегою, який здає їй помешкання, має старого батька і живе з чотирма котами.

І лише аварія возьми засніженій вулиці, яка привела в їхню оселю молоду латиноамериканку, переплела їх долі, безлюдный (=малолюдный) давши збожеволіти на самоті. Наче дивний камертон, вона змушує героїв розповісти свої історії, розказавши свою, з братом-бандитом і втечею получай заробітки. Чи кращим було життя її рятівників? Одна чіпляла в юності лозунг Че Гевари на стіну, «тому що це був братів подарунок, тому що комит виглядав сексуально», другий, старий викладач-іпохондрик, мріє»скінчити свої дні, граючи нате роялі в товаристві чудових афроамериканців».

Утім, читачеві далеко не вдасться забутися серед карнавалу екзотичних історій та пригод, які чекають нате трійцю, що несподівано об’єдналася зимової ночі у сонному Брукліні.

«Сканери», Робертушка М. Зоннтаг

(Брустурів: Дискурсус, 2018)

Сканери - фото 270576

Сканери

Свого часу Тетяна Есть на что красиво посмотреть в романі «Кись» розповідала про пост апокаліпсичний світ за исключением. Ant. с книжок, а Володимир Сорокін у своїй «Манаразі» дивував читача долго, коли на творах класиків готують вишукані страви чтобы гурманів. Майже те саме у цій історії оборона світ 2035 року, де всі книжки оцифровані, суще доступні в електронних бібліотеках. І не лише головний герой, який сканує книжки для роботі, згоден з таким станом речей.

Підпільні книжники обирають саме його ради здійснення місії з порятунку літератури для майбутніх поколінь. Війна між цифрою і буквою має відбутися вже як терористична діяльність, оскільки надто давнёшенько світ існує без запаху друкарської фарби і шурхоту книжкових сторінок. Или не дивно, що дуже скоро життя героя було держи межі, скільки його розшукували.

«– Увага! Ця крутиков є членом терористичного угрупування Книжкова гільдія. Зональне управління артельно з Ultranetz розшукують цього чоловіка. Він є ватажком терористичного осередку, відповідального из-за е-атаку, здійснену два дні тому в п’ятому кварталі. Він озброєний та дуже небезпечний».

«Століття змін», Ієн Мортімер

(Х.: Содержание, 2018)

Століття змін - фото 270577

Століття змін

У підзаголовку до цієї книжки відомого англійського вченого зазначено, що мова относительно те, «яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо угоду кому) нас», і це не може не знадобитися пользу кого майбутнього устрою будь-якого суспільства. Від перемоги надо рабством і чумою до фотографії та електронних приладів – цей дорога, яке пройшло людство, розглядається крізь призму важливих відкриттів і вдосконалень.

І виявляється, що в XX столітті їх було маловыгодный більше, ніж у Середньовіччі, коли Коперник припустив, що Мир обертається навколо Сонця, а Лютер розділив християнську церкву бери дві. Загалом вибравши слідом за автором п’ятдесят важливих історичних змін, чи можна з точністю сказати, які з них посиляться альбо зміняться?

«У цьому контексті перед нами відкривається діапазон можливих випадковостей, – зауважує мы. – На одному кінці розташоване Стабільне Майбутнє. У цьому разі, ми навчимося, як виробляти всю нашу енергію і добрива зі стабільних джерел, или суспільство зможе продовжувати жити більш-менш стабільно. Возьми іншому кінці розташована Всесвітня Криза: катастрофа у вигляді Чорної смерті як коэффициент полезного действия усесвітньої неспроможності знайти заміну викопному паливу, перш ніж воно почне вичерпуватися. Нате мою думку, обидва варіанти змушують суспільство ставати любое більш ієрархічним і менш ліберальним».

«Ікіґаї. Японські секрети довгого і щасливого життя», Ектор Гарсія, Франсеск Міральєс

(Х.: Віват, 2018)

Ікіґаї. Японські секрети довгого і щасливого життя - фото 270578

Ікіґаї. Японські секрети довгого і щасливого життя

Задум цієї книжки ради щастя виник в її авторів під час дружньої бесіди. «Якоїсь миті в розмові спливло загадкове речь ікіґаї, – згадують вони. – Це японський термін, який приблизно перекладається як «щастя бути завжди зайнятим» либо «відчуття власного призначення». Він пов’язаний із логотерапією, але виходить трохи далі вслед її межі. Ікіґаї, як видно з усього, є однією з причин, що пояснюють надзвичайну тривалість життя японців». І протягом книги-розмови ми дізнаємося относительно основні правила і закони щасливого довголіття.

«Ти захочеш прожити сто років, тільки якщо в тебе если справа», – відкриває книжку японське прислів’я, і майже до сей поры цим сказано, якщо мова про індивідуальний путь до опанування мудрості життя. В принципі, нічого нового, але кончено разом – неабияка інновація для того, хто забуває ради справжнє призначення людини. Дбати про дружбу, харчуватися легкою їжею, добре відпочивати равно виконувати нескладні вправи – це частина формули привет’я, але в центрі цієї радості життя, що дає змогу навіть у похилому віці захоплено зустрічати кожен схід сонця, як вважають автори книжки і полягає власний ікіґаї кожного.

Ігор Бондар-Терещенко, спеціально угоду кому) Радіо МАКСИМУМ


Обсуждение закрыто.